Formalność (?) w Rybniku, święta wojna w Ostrowie - zapowiedź rewanżowych meczów półfinałowych Nice 1. Ligi

24.08.2019, 16:45

Drużyna Zdunek Wybrzeża Gdańsk zakończyła tegoroczny sezon Nice 1. Ligi Żużlowej i podobnie jak w roku ubiegłym nie awansowała do fazy Play-Off. Wciąż jednak trwają rozgrywki na zapleczu najlepszej żużlowej ligi świata i już w najbliższą niedzielę zostaną rozegrane mecze rewanżowe, które wyłonią dwójkę finalistów Nice 1. Ligi. Czy Car Gwarant Start Gniezno utrzyma przewagę z pierwszego meczu, a PGG ROW Rybnik przypieczętuje awans na własnym torze?

PGG ROW Rybnik - Unia Tarnów / 25.08.2019, godz. 14:30

Wydaje się, że rewanżowy pojedynek w Rybniku będzie dla "Jaskółek" meczem w którym będą chcieli godnie pożegnać się z sezonem. Tylko najwięksi optymiści i wizjonerzy snują domysły, że Unia może jeszcze odrobić straty z pierwszego meczu i wjechać do finału Nice 1. Ligi. Zespół z Małopolski w pełni zrealizował postawiony cel przed sezonem jakim miał być awans do "czwórki". O powrocie do Ekstraligi, przynajmniej na razie nie ma mowy, gdyż nie jest tajemnicą, że tarnowski klub boryka się z problemami infrastrukturalnymi, które uniemożliwiają "Jaskółkom" powrót do najlepszych drużyn w kraju. 

Niedzielne spotkanie cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców i najprawdopodobniej obejrzy je komplet widzów. Takiemu obrotowi spraw trudno się jednak dziwić. ROW jest już o krok od finału ligi, w którym zmierzy się z którąś z drużyn z Wielkopolski. Na chwilę obecną to właśnie rybniczanie wydają się być największym pretendentem do awansu do PGE Ekstraligi. Ciężko wskazać w zespole ze Śląska jakieś słabe punkty, gdyż jak pokazał mecz w Tarnowie, nawet wracający po kontuzji Łogaczow doskonale wywiązał się ze swojej roli i dorzucił do dorobku drużyny Piotra Żyto dziewięć punktów i bonus.  

Awizowane składy: 

Unia Tarnów: 
1. Wiktor Kułakow
2. Ernest Koza
3. Artur Mroczka
4. Daniel Kaczmarek
5. Peter Ljung
6. Mateusz Cierniak
7. Dawid Rempała

PGG ROW Rybnik:
9. Troy Batchelor
10. Daniel Bewley
11. Siergiej Łogaczow
12. Mateusz Szczepaniak
13. Kacper Woryna
14. Robert Chmiel
15. 

Wynik pierwszego meczu: 50:40 dla PGG ROW-u Rybnik

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów - Car Gwarant Start Gniezno / 25.08.2019, godz. 14:30

Zdecydowanie ciekawiej powinno być w Ostrowie, gdzie kolejną, czwartą już bitwę w tym sezonie stoczą Arged Malesa TŻ Ostrovia z Car Gwarant Start Gniezno. Drużyna z pierwszej stolicy Polski będzie bronić dziewieciopunktowej przewagi, którą wypracowała sobie w pierwszym meczu półfinałowym. W ramach drugiej kolejki Nice 1. Ligi ostrowianie zdeklasowali gnieźnian wygrywając aż 56:34. Zespół dowodzony przez Rafaela Wojciechowskiego jest jednak w chwili obecnej w zupełnie innym miejscu z formą u poszczególnych zawodników, którzy jadą zdecydowanie lepiej aniżeli u progu sezonu. Należy się więc spodziewać, że ekipa z grodu Lecha postawi się zdecydowanie bardziej niż miało to miejsce podczas kwietniowego spotkania. 

Ostrowianie do niedzielnego meczu przystąpią niezwykle skoncentrowani, ale jednocześnie ze sporym komfortem psychicznym. Wszak cel minimum jakim miało być utrzymanie został już zrealizowany. Należy się jednak spodziewać, że podopieczni Mariusza Staszewskiego będą chcieli pójść za ciosem i zrobią wszystko by po meczu cieszyć się z kibicami Ostrovii z wywalczonego finału. By tak się jednak stało to przede wszystkim zdecydowanie lepiej niż w pierwszym meczu musi pojechać duet Gapiński - Walasek, który na betonowym torze w Gnieźnie nie był w stanie wygrać indywidualnie choć jednego biegu. Jedno jest pewne - emocji na stadionie przy ulicy Piłsudskiego na pewno nie zabraknie i można domniemywać, że losy awansu do finału rozstrzygać się będą do ostatnich biegów spotkania. 

Awizowane składy:

Car Gwarant Start Gniezno:
1. Oskar Fajfer
2. Jurica Pavlic
3. Oliver Berntzon
4. Mirosław Jabłoński
5. Adrian Gała
6. 
7. Kevin Fajfer

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów: 
9. Nicolai Klindt
10. Aleksandr Łoktajew
11. Tomasz Gapiński
12. Sam Masters
13. Grzegorz Walasek
14. Kamil Nowacki
15. Marcin Kościelski

Wynik pierwszego meczu: 49:40 dla Car Gwarant Startu Gniezno

Autor: Redakcja

Następny mecz:

05.04.2020, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Apator Toruń 0 0 0
3 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
4 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
5 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
6 Orzeł Łódź 0 0 0
7 Polonia Bydgoszcz 0 0 0
8 Unia Tarnów 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus