Finał Brązowego Kasku przełożony

15.05.2019, 13:55

Nie dojdzie do skutku zaplanowany na czwartkowe popołudnie finał Brązowego Kasku. Młodzi żużlowcy mieli rywalizować o medale na torze w Grudziądzu, ale po raz kolejny na drodze stanęła pogoda. Zawody zostaną rozegrane w innym terminie.

W turnieju finałowym udział zagwarantowany mieli dwaj żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Karol Żupiński wygrał półfinał i bez najmniejszego problemu zapewnił sobie przepustkę do decydującej rozgrywki. Pewny awans uzyskał również Denis Zieliński. Nasi zawodnicy muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ Główna Komisja Sportu Żużlowego ustaliła nowy termin na 27 maja. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 16:30. Czwartkowe zawody się nie odbędą, a głównym powodem są niekorzystne prognozy zapowiadane przez meteorologów. W Grudziądzu przewiduje się duże opady deszczu.

Aura w ostatnich dniach za bardzo nas nie rozpieszcza. W weekend przełożono kilka spotkań ligowych. W tym miejscu warto przypomnieć, że odwołano na grudziądzkim torze derby z Get Well Toruń już dzień wcześniej. Decyzja okazała się trafiona, ponieważ w niedzielę w mieście nad Wisłą padało i mecz nie doszedłby do skutku. Zobaczymy, czy tak samo będzie z finałem Brązowego Kasku. 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

01.06.2019, 16:15 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 6 8 +23
2 ROW Rybnik 6 8 +51
3 Unia Tarnów 5 6 +8
4 Car Gwarant Start Gniezno 5 6 -7
5 Orzeł Łódź 6 6 0
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 6 4 -30
7 Lokomotiv Daugavpils 6 2 -45

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus