Drużyna zaprezentowana kibicom! (Foto, video)

24.02.2018, 08:39

Prezentacja drużyny na sezon 2018 już za nami. Przy szczelnie wypełnionej sali klubu muzycznego Parlament kibice mogli poznać kadrę naszego zespołu na zbliżający się wielkimi krokami sezon. Zarówno kibice działacze i zawodnicy są zgodni co do jednego – w tym roku jedziemy o awans!

Prezentację od przemowy rozpoczął prezes Tadeusz Zdunek, który oprócz podziękowań za zeszły sezon chciał przedstawić cele drużyny na nadchodzące rozgrywki. W tym uprzedzili go jednak kibice skandując „ Ekstraliga, Ekstraliga, GKS!” Prezesowi nie pozostało nic innego jak zgodzić się z fanami. Tadeusz Zdunek był mile zaskoczony frekwencją  - Bardzo dziękuję za tak liczne przybycie, jest was chyba tylu co na meczu z Toruniem.

Po części oficjalnej przyszła pora na pierwszą z niespodzianek przygotowaną przez klub dla kibiców. Swoje umiejętności barmańskie zaprezentował Filip Ciszkowski. Przez kilka minut w rytmie muzyki po scenie latały szklani i butelki. Efektem końcowym były drinki dla kibiców. Potem nadeszła pora na to na co wszyscy czekali. Na scenie zaczęli prezentować się zawodnicy Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Jako pierwszy pojawił się jak zawsze uśmiechnięty Anders Thomsen –Na dzień dzisiejszy Gdańsk jest moim drugim domem – stwierdził Duńczyk. Startujący trzeci sezon w Gdańsku zawodnik zdradził, że w wolnych chwilach lubi wypoczywać na plaży w Sopocie. Następnie na scenie pojawił się nowy nabytek naszego klubu Patrick Hougaard. Został on owacyjnie przywitany przez kibiców. Żużlowiec obiecał, że w naszych barwach będzie równie skuteczny jak przed rokiem kiedy ścigał się dla Speedway Wandy Kraków. Patrick Hougaard zdradził, że już przed rokiem był bliski przenosin nad morze. Wreszcie przyszła pora na trzeciego Skandynawa w naszych barwach Mikkela Becha –W tym roku od początku koncentruję się tylko na żużlu, chcę osiągać jak najlepsze wyniki z Wybrzeżem – powiedział zawodnik który w zeszłym roku karierę łączył z pracą zawodową. Po Bechu przyszła pora na jego imiennika Mikkela Michelsena. Nowy zawodnik w barwach naszego zespołu pokazał na wstępnie, że drzemie w nim także talent tancerski i na parkiecie radzi sobie równie dobrze jak na torze żużlowym. Michelsen podczas pobytu w Polsce swoją bazę ma zlokalizowaną w Rybniku. Zapytany o to czy nie jest to dla niego problem stwierdził – Żaden problem! Pojedziemy tam i skopiemy im tyłki!

Po obcokrajowcach przyszła pora na zawodników krajowych. Na scenie pojawił się Oskar Fajfer. Startujący trzeci rok w czerwono – biało – niebieskich barwach żużlowiec zapewnił, że po kontuzji która wykluczyła go z końcówki zeszłorocznych rozgrywek nie ma już śladu. – Duże ukłony z mojej strony dla działaczy z Gdańska za zaufanie. Jak ktoś mi zaufa to gwarantuję, że na torze odpłacę się dwa razy mocniej – stwierdził Fajfer. Następnie publiczności zaprezentował się startujący przez ostatnie lata w Pile – Michał Sczepaniak.

Na zakończenie przyszła pora na naszą młodzież. Jako pierwszy pojawił się najstarszy z naszych wychowanków Dominik Kossakowski – Nadchodzący rok będzie dla mnie najważniejszy ze wszystkich. Muszę dać z siebie 200 %, żeby mieć nieco łatwiej jako senior i mieć możliwość jazdy w dobrym klubie – stwierdził lider formacji juniorskiej naszego zespołu. Później nadeszła pora na niespełna 16 letniego Karola Żupińskiego, który dołączy do drużyny w czerwcu. Na prezentacji nie mógł być obecny Marcin Turowski, który już od 5 dni przebywa w Szczyrku, gdzie dziś rozpocznie się pięciodniowe zgrupowanie gdańskiej drużyny.

Po zawodnikach przyszła pora na nowego/starego trenera Lecha Kędziorę. Od razu przywołane zostały wspomnienia z czasów kiedy pod jego wodzą klub sięgał po ostatni medal Drużynowych Mistrzostw Polski. – Myślę, że mój powrót będzie szczęśliwy i będzie awans. Zespół jest gotowy, aby walczyć o najwyższe cele– stwierdził pewnym tonem Kędziora.

Po prezentacji nadeszła pora na kolejny występ artystyczny. Niezwykłe sztuczki zaprezentował Rafał Reszke. Iluzjonista pokazał między innymi jak w kilka chwil zamienić 20 zł na 100 zł. Wielu zawodników chciałoby mieć takiego bankiera. Następnie na scenie pojawiła się legenda Wybrzeża Gdańsk Zenon Plech. Wicemistrz świata z 1979 roku obchodził niedawno 65 urodziny z tej okazji kibice zaśpiewali mu gromkie sto lat! Następnie „Super Zenon” zaprosił fanów „czarnego sportu” na organizowany przez siebie turniej, który 24 marca odbędzie się na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego.

Na koniec przy pomocy jednej z naszych podprowadzających zostały zaprezentowane nowe kevlary naszego zespołu. Na sali dało się usłyszeć, że nowa wersja kolorystyczna przypadła do gustu zgromadzonym kibicom. Potem nadeszła pora na autografy i zdjęcia z zawodnikami. Nasi jeźdźcy byli do dyspozycji wszystkich zgromadzonych. Teraz pozostaje nam czekać na inaugurację rozgrywek i mieć nadzieję, że przedsezonowe zapowiedzi się spełnią i za rok o tej porze spotkamy się na prezentacji ekstraligowego Zdunek Wybrzeża!

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej oraz video z piątkowego wydarzenia:
Zdjęcia Tomasza Rosochackiego - kliknij, by obejrzeć galerię
Zdjęcia Artura Makowskiego - kliknij, by obejrzeć galerię
Zdjęcia Arkadiusza Buczyńskiego - kliknij, by obejrzeć galerię

Video:

Autor: Tomasz Werbel

Następny mecz:

26.06.2022, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 10 15 +53
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 10 15 +114
3 Trans MF Landshut Devils 10 12 -5
4 Cellfast Wilki Krosno 9 11 +37
5 KŻ Orzeł Łódź 11 10 -38
6 Aforti Start Gniezno 10 7 -95
7 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 9 7 -28
8 ROW Rybnik 9 6 -38

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus