W Gnieźnie zakończyła się druga, a właściwie zaległa pierwsza runda cyklu Nice Cup. W zawodach wystartowało aż czterech żużlowców Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Najlepiej spisał się Miłosz Wysocki, który z dorobkiem 10 pkt. zajął 4. miejsce. 15. pozycję z dorobkiem 5 pkt zajął Seweryn Orgacki, 22. był Mateusz Łopuski (2 pkt.), a 23. debiutujący w klasie 500 cc Eryk Kamiński (1 pkt.).
Wyniki turnieju w Gnieźnie za speedwaynews.pl
1. Kevin Małkiewicz (3,3,3,3) 12 + 1. miejsce w finale
2. Mikołaj Czapla (2,3,3,3) 11 + 2. miejsce w finale
3. Jan Przanowski (3,3,3,T) 9 + W
4. Miłosz Wysocki (3,2,2,3) 10 + W
5. Olivier Buszkiewicz (2,2,3,3) 10
6. Jędrzej Chmura (3,1,1,3) 8
7. Kacper Mateusz Grzelak (3,1,2,2) 8
8. Marcel Juskowiak (0,2,2,3) 7
9. Filip Seniuk (T,3,2,2) 7
10. Kacper Teska (D,2,3,2) 7
11. Bartosz Curzytek (1,3,1,2) 7
12. Jakub Kowalski (2,2,D,2) 6
13. Tobiasz Jakub Musielak (2,1,1,2) 6
14. Mateusz Gzyl (1,2,2,1) 6
15. Seweryn Orgacki (2,D,3,W) 5
16. Adrian Saks (3,1,0,1) 4
17. Patryk Budniak (1,U,2,1) 4
18. Bartosz Nowak (1,1,1,1) 4
19. Mateusz Majcher (0,3,T,NS) 3
20. Lech Chlebowski (0,1,1,1) 3
21. Artjoms Juhno (2,W,NS,NS) 2
22. Mateusz Łopuski (1,W,1,0) 2
23. Eryk Kamiński (T,0,0,1) 1
24. Jakub Martyniak (W,0,0,0) 0
Bieg po biegu:
Grupa 1:
1. (68,10) Saks, Musielak, Nowak, Seniuk (T)
2. (66,85) Małkiewicz, Buszkiewicz, Budniak, Majcher
3. (67,28) Wysocki, Juhno, Łopuski, Teska (D)
4. (68,25) Majcher, Buszkiewicz, Saks, Juhno (W)
5. (67,62) Małkiewicz, Wysocki, Musielak, Łopuski (W)
6. (68,33) Seniuk, Teska, Nowak, Budniak (U)
7. (69,29) Małkiewicz, Wysocki, Nowak, Saks
8. (67,62) Teska, Seniuk, Musielak, Majcher (T)
9. (67,41) Buszkiewicz, Budniak, Łopuski
10. (66,85) Wysocki, Teska, Budniak
11. (67,13) Buszkiewicz, Musielak, Nowak, Łopuski
12. (68,87) Małkiewicz, Seniuk, Saks
Grupa 2:
1. (66,65) Przanowski, Czapla, Curzytek, Juskowiak
2. (68,87) Grzelak, Kowalski, Martyniak (W), Kamiński (T)
3. (69,50) Chmura, Orgacki, Gzyl, Chlebowski
4. (68,45) Curzytek, Kowalski, Grzelak, Orgacki (D)
5. (68,45) Przanowski, Gzyl, Chlebowski, Kamiński
6. (67,89) Czapla, Juskowiak, Chmura, Martyniak
7. (67,20) Czapla, Gzyl, Curzytek, Kamiński
8. (68,24) Przanowski, Juskowiak, Chmura, Kowalski (D)
9. (68,25) Orgacki, Grzelak, Chlebowski, Martyniak
10. (69,01) Chmura, Kowalski, Gzyl, Martyniak
11. (68,32) Czapla, Grzelak, Chlebowski, Przanowski (T)
12. (67,48) Juskowiak, Curzytek, Kamiński, Orgacki (W)
FINAŁ: (66,93) Małkiewicz, Czapla, Przanowski (W), Wysocki (W)
Terminarz Nice Cup 2023:
1 czerwca - Poznań
22 czerwca – Gdańsk
13 lipca – Piła
10 sierpnia – Bydgoszcz
24 sierpnia – Grudziądz
19 września – Toruń
Autor: Redakcja
msc | drużyna | M | Pkt | +/- |
---|---|---|---|---|
1 | Cellfast Wilki Krosno | 0 | 0 | 0 |
2 | Innpro ROW Rybnik | 0 | 0 | 0 |
3 | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | 0 | 0 | 0 |
4 | Arged Malesa Ostrów Wielkopolski | 0 | 0 | 0 |
5 | Energa Wybrzeże Gdańsk | 0 | 0 | 0 |
6 | H.Skrzydlewska Orzeł Łódź | 0 | 0 | 0 |
7 | Texom Stal Rzeszów | 0 | 0 | 0 |
8 | InvestHousePlus PSŻ Poznań | 0 | 0 | 0 |