Czas rozpocząć sezon w Gdańsku! (zapowiedź)

05.07.2020, 17:37

Nareszcie! Gdańscy kibice po wielu miesiącach oczekiwania w końcu pojawią się na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego. Sezon 2020 nad morzem zostanie zainaugurowany meczem Północ - Południe. To już w najbliższy poniedziałek o godzinie 18:45.

Kibice Zdunek Wybrzeża z niecierpliwością czekają na weekendową inaugurację eWinner 1. Ligi z Unią Tarnów, ale już w najbliższy poniedziałek czeka ich przedsmak ligowych emocji. Na stadionie w Gdańsku zostanie bowiem rozegrany mecz pomiędzy Północą a Południem, nad morze przyjadą czołowi żużlowcy zaplecza PGE Ekstraligi. Zapowiada się świetne ściganie. Nasz klub będzie miał też swoich przedstawicieli, co powinno wpłynąć na frekwencję. Zawody pierwotnie miały odbyć się 29 marca, lecz z powodu pandemii koronawirusa przesunięto je na początek lipca.

Drużynę Północy poprowadzi Mirosław Berliński. Nasz szkoleniowiec - a zarazem najskuteczniejszy zawodnik w historii Wybrzeża - wysłał powołania m.in. do Krystiana Pieszczka i Karola Żupińskiego, dla których poniedziałkowe starcie będzie dodatkowym treningiem przed ligową konfrontacją z popularnymi "Jaskółkami". - To dodatkowa możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. Wciąż mamy bardzo dużo pracy. Cieżko pracuję ze swoim teamem, żeby dokładnie sprawdzić każdą jednostkę i najlepsze wybrać na zawody ligowe - przyznał krajowy senior Zdunek Wybrzeża.

- Mam w drużynie zawodników ze sporym już doświadczeniem, choć niekoniecznie zaawansowanych wiekowo. Mamy też mocną parę juniorów, gdzie wykorzystaliśmy punkt regulaminu, mówiący o definicji zawodnika krajowego w odniesieniu do klubów zagranicznych startujących w naszych ligach. Liczę, że ta mieszanka pozwoli nam wyjść zwycięsko z tej konfrontacji - powiedział trener Berliński. W poprzednim sezonie lepsi okazali się zawodnicy z Południa, którzy zwyciężyli 48:42. Składy drużyn jednak zupełnie się różnią. -  Na pewno zrobimy wszystko, by odebrać puchar za zwycięstwo ekipie Południa, która dzierży go od zeszłego roku - dodał.

 60-letni szkoleniowiec sprowadził posiłki z Torunia i Bydgoszczy w osobach Wiktora Kułakowa, Jacka Holdera (obaj eWinner Apator) oraz Kamila Brzozowskiego i Matica Ivacicia (obaj Abramczyk Polonia). Dla kapitana bydgoszczan będzie to sentymentalny powrót, ponieważ w sezonach 2011-2012 i 2015-2016 reprezentował czerwono-biało-niebieskie barwy. W dobrej dyspozycji wydaje się młodszy z braci Holderów. Australijczyk skorzystał z przepisu o "gościu" i wziął udział w piątkowym spotkaniu PGE Ekstraligi. Moje Bermudy Stal prowadziła z Eltrox Włókniarzem 32:28, jednak końcówkę zawodów storpedowała awaria oświetlenia. Skład Północy uzupełnia uzdolniony junior Oleg Michaiłow. Na liście rezerwowej - obok Chrisa Holdera - znalazło się miejsce dla Kacpra Gomólskiego, jak i Alana Szczotki. Kto wie, czy nasi żużlowcy nie zaprezentują swoich umiejętności.

Nominację na szkoleniowca Południa otrzymał Mariusz Staszewski. - Naszym atutem z pewnością będzie duże doświadczenie. Za wyjątkiem juniorów, każdy z pozostałych zawodników Południa ma już za sobą wiele lat spędzonych na torach. Młodzież też jednak na pewno dołoży swoją cegiełkę do ogólnego naszego dorobku, a nie ukrywam, że naszym celem jest zachowanie pucharu za zwycięstwo. Liczę, że teraz wszystko odbędzie się zgodnie z planem i w końcu dojdzie do spotkania obu drużyn - zapowiedział trener pracujący na co dzień w Arged Malesa TŻ Ostrovii Ostrów Wielkopolski.

Rzeczywiście, skład Południa jest oparty w głównej mierze na żużlowcach, którzy mają za sobą już 30. urodziny, a nawet powoli zbliżają się do czterdziestki. Chodzi o Petera Ljunga, Daniela Jeleniewskiego oraz Tomasza Gapińskiego. Sporym bagażem doświadczeń może pochwalić się również Nicolai Klindt. Zdecydowanie najmłodszym seniorem w zespole jest Adrian Gała. Solidnie wygląda także formacja młodzieżowa, bo Damian Stalkowski i Mateusz Cierniak to ścisła czołówka eWinner 1. Ligi, jeśli chodzi o juniorów. Ljung i Cierniak do Gdańska wrócą kilka dni później na inaugurację rozgrywek. Zawodnikami oczekującymi są natomiast Norbert Kościuch, Aleksandr Łoktajew oraz Sebastian Szostak.

Skład Południa:
1. Nicolai Klindt (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)
2. Daniel Jeleniewski (Orzeł Łódź)
3. Peter Ljung (Unia Tarnów)
4. Tomasz Gapiński (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)
5. Adrian Gała (Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno)
6. Damian Stalkowski (Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno)
7. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów)
Zawodnicy oczekujący: Norbert Kościuch (Orzeł Łódź), Aleksandr Łoktajew (Orzeł Łódź), Sebastian Szostak (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski).

Skład Północy:
9. Wiktor Kułakow (eWinner Apator Toruń)
10. Jack Holder (eWinner Apator Toruń)
11. Kamil Brzozowski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
12. Matic Ivacić (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
13. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
14. Oleg Michaiłow (Lokomotiv Daugavpils)
15. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
Zawodnicy oczekujący: Chris Holder (eWinner Apator Toruń), Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk), Alan Szczotka (Zdunek Wybrzeże Gdańsk).

Bilety są do nabycia na stronie bilety.speedwayevents.pl i będą dostępne jedynie online. Musicie mieć świadomość, że sprzedaż nie będzie prowadzona w punktach stacjonarnych. Obowiązuje limitowana liczba miejsc - zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów dopuszczone do użytku będzie 25 proc. pojemności stadionu. W wypadku obiektu w Gdańsku oznacza to 2167 wejściówek w dystrybucji.

Ceny:
- Bilet dziecięcy korona stadionu - 5 zł (obowiązuje dla dzieci do 7 lat)
- Bilet dziecięcy trybuna główna - 10 zł (obowiązuje dla dzieci do 7 lat)
- Bilet ulgowy korona stadionu - 15 zł (dla dzieci i młodzieży w wieku 8-18 lat oraz emerytów i rencistów)
- Bilet normalny korona stadionu - 25 zł
- Bilet trybuna główna - 50 zł

 Sprzedaż w kasach nie jest możliwa. Ponadto w trakcie zawodów obowiązywać będą wytyczne sanitarne dotyczące strefy trybun dla zawodów z udziałem publiczności zgodnie z załącznikiem nr 1 do Regulaminu Sanitarnego PZM. Posiadacz biletu zobowiązany jest m.in. posiadać maseczkę ochronną i zdezynfekować ręce przy wejściu na stadion. Wejście na gdański obiekt możliwe będzie bramą od strony stacji benzynowej przy ul. Sadowej lub bramą od strony ulicy Zawodników. Brama główna stadionu będzie zamknięta.

Bilety kupione na imprezę w pierwotnym terminie nie zachowują ważności. Większość kibiców dokonała już procedury zwrotu. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili proszeni są o kontakt mailowy: zwroty@speedwayevents.pl.

 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

04.08.2020, 18:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 eWinner Apator Toruń 4 8 +78
2 Unia Tarnów 4 6 +4
3 KŻ Orzeł Łódź 4 4 +12
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 4 4 +9
5 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 4 4 -8
6 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 4 4 -10
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 2 -31
8 SK Lokomotiv Daugavpils 4 0 -54

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus