Czas na rewanż. Cellfast Wilki Krosno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk (relacja na żywo)

11.09.2021, 14:51

Czas na rewanż za mecz sprzed tygodnia. O godz. 16 rozpocznie się spotkanie Cellfast Wilków Krosno ze Zdunek Wybrzeże Gdańsk w półfinale play-offów o awans do PGE Ekstraligi. Zapraszamy na relację na żywo.

- Przypomnijmy, że w ubiegłą niedzielę w Gdańsku padł remis 45:45. Oznacza to, że Zdunek Wybrzeże musi dziś wygrać w Krośnie, by awansować do finału. Remis lub oczywiście zwycięstwó Cellfast Wilków premiuje do awansu zespół gospodarzy.

- Składy potwierdzone. Z numerem szesnastym w ekipie Wilków pojedzie Marko Lewiszyn. Zestawienie gdańszczan uzupełnia Kevin Juhl Pedersen z numerem czwartym i Michał Gruchalski jako rezerwowy.

- Na próbie toru Krystian Pieszczek i Jakub Jamróg (Wybrzeże), a także Andrzej Lebiediew i Tobiasz Musielak (Wilki).

- W Gdańsku pada, a tymczasem Krosno przywitało nas słoneczną pogodą. Nie ma obaw, mecz się odbędzie.

- Na trybunach w Krośnie coraz więcej kibiców. Jest też grupa ludzi z Gdańska, którzy wierzą - podobnie jak my - w awans do finału.

- Wylosowano pierwszy zestaw startowy.

- Rozpoczyna się prezentacja.

- Zawodnicy udają się do parkingu. Za kilka minut pierwszy wyścig w dzisiejszym spotkaniu.

Składy:

Cellfast Wilki Krosno: 55

9. Tobiasz Musielak - 8+2 (2*,3,2*,1)
10. Mateusz Szczepaniak - 13+2 (3,2*,3,2*,3)

1. Wojdyło, Musielak, Jensen, Jamróg 5:1
Otwarcie zdecydowanie dla Wilków Krosno, choć Jensen jechał w bliskim kontakcie z Musielakiem.

2. Gryszpiński, Szczotka, Rydlewski, Orgacki (w) 1:5 (6:6)
Gdańszczanie prowadzili 4:2, ale na wejściu w pierwszy łuk drugiego okrążenia Orgacki podjechał zbyt blisko Szczotki, nie opanował motocykla i zanotował groźnie wyglądający upadek. Bieg przerwany. Zawodnik Wilków jest oczywiście wykluczony. Ponadto, sędzia udzielił ostrzeżenia Orgackiemu i Szczotce za utrudnianie startu. Tymczasem, na tor wyjechała karetka. Trwa naprawa dmuchanej bandy.

Przerwa trwała bardzo długo, ale wróciliśmy do ścigania. W powtórce biegu drugiego pewne zwycięstwo odniósł Gryszpiński, a Szczotka przyjechał w znacznej odległości przed Rydlewski, który miał olbrzymie problemy z płynną jazdą.

3. Lebiediew, Milik, Pieszczek, Kułakow 5:1 (11:7)
Po wyjściu z pierwszego łuku Wybrzeże prowadziło 4:2, ale nagle sędzia przerwał wyścig. Nie starczyło miejsca dla Milika, ale ten nie upadł na tor. Powtórka w pełnym składzie. W powtórce fatalny start gdańszczan, którzy nawet nie nawiązali walki z rywalami. Zaskakująco wolny Kułakow. Ostrzeżenie dla Pieszczka za utrudnianie startu.

4. Szczepaniak, Gruchalski, Szczotka, Orgacki (ns) 3:3 (14:10)
Gruchalski zmienia Pedersena. Szczepaniak nie dał szans gdańskiej parze.

Przerwa na równanie toru.

5. Jamróg, Milik, Wojdyło, Gruchalski (w) 3:3 (17:13)
Gruchalski ponownie zmienia Pedersena. Jamróg został trącony przez Gruchalskiego na wejściu w drugi łuk drugiego okrążenia. Bieg przerwany. Gospodarze prowadzili podwójnie. Gruchalski wykluczony. W powtórce Jamróg wygrał start i niezagrożony dojechał do mety. Wybrzeże ratuje remis.

6. Lebiediew, Jensen, Pieszczek, Rydlewski (u) 3:3 (20:16)
Po starcie wydawało się, że gdańszczanie wezmą w kleszcze Lebiediewa, ale ten uciekł na wyjściu z pierwszego łuku i zdeklasował rywali. Rydlewski zanotował upadek pod koniec pierwszego okrążenia, jednak szybko wstał i opuścił tor.

7. Musielak, Szczepaniak, Kułakow, Gryszpiński 5:1 (25:17)
Kułakow na drugim łuku odjechał zbyt daleko na zewnętrzną i dał się w prosty sposób wyprzedzić Szczepaniakowi. Wybrzeże bez najmniejszych szans w tym wyścigu. Wilki uciekają na osiem punktów...

8. Lebiediew, Jamróg, Gruchalski, Orgacki (ns) 3:3 (28:20)
Gruchalski zmienia Pedersena. Lebiediew wygrał start, ale ładnym atakiem wyprzedził go Gruchalski. Niestety, zawodnik Wybrzeża popełnił błąd na wyjściu z łuku i zarzuciło jego motocyklem, przez co rywal momentalnie odbił pierwszą pozycję, a następnie stopniowo powiększał przewagę.

9. Szczepaniak, Musielak, Pieszczek, Jensen 5:1 (33:21)
Kolejna fatalna postawa gdańskich zawodników. Deklasacja pary Wilków.

10. Kułakow, Wojdyło, Milik, Szczotka 3:3 (36:24)
Przebudzenie Kułakowa, który znalazł prędkość na wyjściu z pierwszego łuku i bez problemu wyprzedził Wojdyłę, a potem niezagrożony przywiózł trzy punkty. Nie liczył się w walce Szczotka.

11. Milik, Kułakow, Musielak, Jamróg 4:2 (40:26)
Podwójna rezerwa taktyczna w zespole Wybrzeża. Kułakow i Jamróg za Pedersena i Jensena. Na nic zdały się manewry Eryka Jóźwiaka. Zdecydowane zwycięstwo Milika, a Kułakow do ostatnich metrów musiał bronić się przed Musielakiem. Jamróg daleko z tyłu.

12. Wojdyło, Pieszczek, Gryszpiński, Rydlewski 3:3 (43:29)
Wojdyło założył całą stawkę z czwartego pola. Pieszczek był szybki, dwoił się i troił, ale nie znalazł sposobu na wyprzezenie zawodnika Wilków. Gospodarze pieczętują awans do finału play-off.

13. Lebiediew, Szczepaniak, Kułakow, Jamróg 5:1 (48:30)
Kolejne bezproblemowe podwójne zwycięstwo gospodarzy. Gdańszczanie podziwiali tę jazdę zza ich pleców.

Przerwa na równanie toru. Czekamy na obsadę biegów nominowanych, które i tak nic nie zmienią. Wilki Krosno w finale play-off.

14. Jensen, Wojdyło, Milik, Gruchalski 3:3 (51:33)
Po starcie 5:1 dla Wybrzeża, jednak Gruchalski szybko spadł na ostatnie miejsce. Jensen wygrał z dużą przewagą.

15. Szczepaniak, Kułakow, Lebiediew, Jamróg 4:2 (55:35)
Wyścig przerwany z powodu nierównego startu. Ruszał się Lebiediew i otrzymuje ostrzeżenie od arbitra. W powtórce Szczepaniak przyjechał daleko z przodu. Lebiediew nękał Kułakowa, ale na moment spadł na czwartą pozycję po ataku Jamroga. Finalnie jednak Łotysz odbił lokatę i wywalczył jeden punkt.

Autor: Redakcja