Cellfast Wilki Krosno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk (zapis relacji)

14.06.2021, 15:05

Zapraszamy na relację ze spotkania z Cellfast Wilkami Krosno. Nasi zawodnicy powalczą o punkty na terenie obecnego lidera eWinner 1. Ligi. Początek rywalizacji od godziny 20:30.

- Składy potwierdzone. Skład Zdunek Wybrzeża uzupełniają Michał Gruchalski i Lukas Fienhage.

Próba toru za nami. W zespole gospodarzy tor zaprezentowali się Tobiasz Musielak i Patryk Wojdyło. W naszej ekipie wyjechali Krystian Pieszczek i Michał Gruchalski.

- Sędzia wylosował II zestaw startowy, za chwilę zaczynamy.

1. Musielak, Wojdyło, Jensen, Jamróg 5:1
Start dla Musielaka, wydawało się, że Jensen będzie w stanie nawiązać walkę z zawodnikiem gospodarzy. Niestety na trasie zdecydiowanie szybszy był Wojdyło, który bez większych problemów minął Duńczyka na trasie. Jamróg daleko z tyłu.

2. Szczotka, Gryszpiński, Curzytek, Janik 1:5 (6:6)
Znakimita odpowiedź naszych młodzieżowców. Nasza para zdecydowanie wygrała start i odniosła pewne i niezagrożone zwycięstwo.

3. Lebiediew, Kulakov, Milik, Pieszczek 4:2 (10:8)
Lebiediew i Kulakov stoczyli walkę o prowadzenie na pierwszym okrążeniu, lepszy okazał się zawodnik gospodarzy, który na trasie powiększał przewagę. Blisko Kulakova cały czas jechał Milik. Pieszczek nie liczył się w walce o punkty.

4. Gruchalski, Szczepaniak, Szczotka, Curzytek 2:4 (12:12)
Atomowy start Gruchlskiego, co istotne "Grucha" nie popełniał błędów na trasie i obronił się przed atakami Szczepaniaka. Szczotka bez większych problemów pokonał Curzytka. Przerwa na kosmetykę toru.

5. Jamróg, Milik, Gruchalski, Wojdyło 2:4 (14:16)
Po starcie para Zdunek Wybrzeża Gdańsk wyszła na podwójne prowadzenie, ale Milik szybko poradził sobie z Gruchalskim. Czech naciskał na Jamroga, ale ten umiejętnie się bronił. Wojdyło nie liczył się w walce o punkty. Nasza drużyna wychodzi na prowadzenie.

6. Jensen, Lebiediew, Pieszczek, Janik 2:4 (16:20)
Start wygrał Lebiediew, ale Łotysz pojechał zbyt szeroko na wyjściu z łuku i Rasmus Jensen minął go po wewnętrznej. Na dystanie Duńczyk był bardzo szybki i zawodnik Wilków Krosno nie był w stanie mu zagrozić.

7. Kulakov, Musielak, Szczepaniak, Gryszpiński 3:3 (19:23)
Atomowy start i pewna wygrana Kulakova.

8. Gruchalski, Jamróg, Lebiediew, Curzytek 1:5 (20:28)
Atomowy start Gruchalskiego, który odnosi pewną wygraną. Jamróg umiejętnie blokował Lebiediewa, gospodarze bez szans w tym biegu!

9. Pieszczek, Musielak, Szczepaniak, Jensen 3:3 (23:31)
Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Ostrzeżenia dla Jensena i Szczepaniaka. W powtórce duże zamieszanie na pierwszym łuku. Najlepiej wyszedł na tym Krystian Pieszczek, który nie oddał prowadzenia, aż do końca wyścigu. Jensen do końca naciskał na Szczepaniaka.

10. Milik, Kulakov, Wojdyło, Szczotka 4:2 (27:33)
Gospodarze ze startu wyszli na podwójne prowadzenie, ale Kulakov szybko poradziłsobir z Wojdyłą. Rosjanin cały czas jechał blisko Milika, ale Czech nie popełniał błędów i utrzymał prowadzenie. Przerwa na kosmetykę toru.

11. Jensen, Milik, Musielak, Gruchalski (w/u) 3:3 (30:36)
Gruchalski upadł podczas próby zaatakowania Tobiasza Musielaka w walce o trzecią pozycję. Nasz zawodnik wykluczony z powtórki. "Grucha" szybko pozbierał się z toru i jest zdolny do dalszej jazdy. W powtórce znakomitym refleksem popisał się Jensen, który odniósł pewną wygraną i uratował biegowy remis.

12. Lebiediew, Pieszczek, Gryszpiński, Curzytek 3:3 (33:39)
Podwójna rezerwa taktyczna w zesple gospodarzy. Lebiediew w miejsce Wojdyły, a Curzytek w miejsce Janika. Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Ostatecznie sędzia nie ukarał nikogo ostrzeżeniem. W powtórce Pieszczek zdecydowanie wygrał start, ale Lebiediew bez problemu minął go na przeciwległej prostej. Gryszpiński minął metę z dużą przewagą nad Curzytkiem.

13. Kulakov, Lebiediew, Jamróg, Musielak 2:4 (35:43)
Kolejna rezerwa taktyczna. Musielak zastąpi Szczepaniaka. Gospodarze wyszli ze startu na podwójne prowadzenie, ale wtedy klasę pokazał Kulakov, który poradził sobie na trasie z jednym i drugim zawodnikiem Wilków. Na ostatnim okrążeniu Jamróg minął Musielaka i był bliski minięcia Lebiediewa. Zdecydowanie najciekawszy wyścig zawodów.

14. Milik, Jamróg, Musielak, Pieszczek 4:2 (39:45)
Milik jako rezerwa taktyczna w miejsce Szczepaniaka. Pewna wygrana Milika, choć spod taśmy dobrze wyszedł Pieszczek, ale brakowało mu nieco prędkości na dystansie, co wykorzystał Musielak na początku ostatniego okrązenia. Nasza drużyna zapewniła sobie wygraną!

Autor: Tomasz Werbel