Brązowy Kask: Dwaj gdańszczanie jadą o trofeum

15.05.2019, 10:00

W czwartek, 16 maja na torze w Grudziądzu zostanie rozegrany finał Brązowego Kasku. W turnieju wystartuje szesnastu najlepszych zawodników do 19. roku życia, w tym dwóch żużlowców Zdunek Wybrzeża Gdańsk, którzy mają walczyć o medale.

Turniej poprzedziły dwa półfinały, które odbyły się na torach w Gdańsku i w Rybniku. Na naszym torze wygrał Karol Żupiński, który zdobył 13 punktów, a 3. miejsce zajął Denis Zieliński. To sprawia, że obaj powinni walczyć o najwyższe cele. Żużlowców Zdunek Wybrzeża na podium przedzielił Marcel Studziński.

W drugim półfinale wygrał Wiktor Lampart, który jest w gronie ścisłych faworytów. Na torze w Rybniku doszło do bardzo niecodziennej sytuacji, gdyż aż 7 zawodników zdobyło po 11 punktów i uruchomiono kalkulatory, dzięki którym zwyciężył właśnie zawodnik Speed Car Motoru Lublin, który wygrał trzy biegi i do tego był lepszy w bezpośrednim pojedynku z Przemysławem Liszką.

Brązowy Kask, najbardziej prestiżowe zawody dla zawodników do 19. roku życia to równocześnie turnieje eliminacyjne do Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów oraz do Pucharu Europy Juniorów. Kto wie, może już w tym roku będziemy mogli cieszyć się nie tylko z krajowych, ale i z międzynarodowych sukcesów naszych juniorów?