Bradley Wilson-Dean mistrzem Nowej Zelandii

06.01.2019, 11:24

Bradley Wilson-Dean, który związał się kontraktem ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk został Indywidualnym Mistrzem Nowej Zelandii. Nasz zawodnik nie dał szans rywalom i wygrał wszystkie wyścigi.

Nasz zawodnik to obecnie zdecydowanie najlepszy zawodnik z Nowej Zelandii, którą przed laty reprezentowali tacy mistrzowie jak Ivan Mauger, Barry Briggs czy Ronnie Moore. Swoją postawą i wyjazdami 18 tysięcy kilometrów od domu, Wilson-Dean stara się przywrócić świetność żużlowi w swoim kraju.

Na starcie zawodów stanęło dziesięciu zawodników, którzy odjechali najpierw rundę zasadniczą (startowano w pięciu), a następnie odbyła się rywalizacja o miejsca. Zwycięzcy barażu i Finału B awansowali do kolejnych wyścigów. Bradley Wilson-Dean po zdobyciu kompletu w rundzie zasadniczej, ponownie pokazał klasę i w Finale A wygrał w imponującym stylu.

Dla żużlowca Zdunek Wybrzeża zwycięstwo było niezwykle ważne. - To daje możliwość startu w kwalifikacjach do Grand Prix. Mogę powiedzieć, że zrealizowałem swój cel, chociaż poziom rywalizacji w naszym kraju to dla nas wielki wstyd. Mam tylko nadzieję, że zainspirujemy więcej osób do uprawiania tego sportu - przekazał Bradley Wilson-Dean.

Wyniki:

1. Bradley Wilson-Dean - 12+4 (4,4,4)

2. Dylan Hancock - 11+3 (3,4,4)

3. Ryan Terry Daley - 10+2 (4,3,3)

4. Jake Turner - 8+4+d (3,2,3)

5. Jake Gillespie - 4+4+3 (1,1,2)

6. Cody Mudgway - 5+d (2,2,1)

7. Jason McKay - 4+w (d,3,1)

8. Michael Patey - 4+3 (2,0,2)

9. Tony Hendry - 2+2 (1,1,0)

10. Darrin Wilson - 0 (d,-,-)

Bieg po biegu:

1. Wilson-Dean, Hancock, Mudgway, Gillespie, McKay (d)

2. Terry-Daley, Turner, Patey, Hendry, Wilson (d)

3. Wilson-Dean, Terry-Daley, Turner, Gillespie, Patey

4. Hancock, McKay, Mudgway, Hendry

5. Hancock, Terry-Daley, Gillespie, Mudgway, Hendry

6. Wilson-Dean, Turner, Patey, McKay

Baraż: Gillespie, Patey, Hendry

Finał B: Turner, Gillespie, Mudgway (d), McKay (w/u)

Finał A: Wilson-Dean, Hancock, Terry-Daley, Turner (d)

Autor: M.

Następny mecz:

24.03.2019, 14:30 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
2 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
3 Grupa Azoty Unia Tarnów 0 0 0
4 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
5 Orzeł Łódź 0 0 0
6 ROW Rybnik 0 0 0
7 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus