Bilety na sezon 2020 - pytania i odpowiedzi

18.06.2020, 13:35

Zgodnie z § 6 rozporządzeniea Rady Ministrów z dnia 12 czerwca 2020 roku kluby e-Winner I ligi Żużlowej otrzymały zgodę na otwarcie 25% pojemności stadionu dla kibiców. W związku z tym pojawiło się wiele pytań na które odpowiadamy w poniższym tekście.

1. Czy kibice będą mogli wejść na mecz?
Zgodnie z tręscią w/w rozporządzenia:

"na stadionach i boiskach w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego seniorów w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej i trzeciej klasie rozgrywkowej oraz Pucharze Polski lub ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie piłka nożna oraz na stadionach oraz przy wykorzystaniu infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów motorowych w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej klasie rozgrywkowej oraz przez ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie żużlowym organizacja współzawodnictwa sportowego odbywała się tak, aby udostępniono publiczności co czwarte miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, z tym że nie więcej niż 25% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności."

kluby będą uprawnione do wpuszczenia na trybuny liczby kibiców równej 25% pojemności stadionu. Obecnie trwa procedura uzyskania przez GKŻ Wybrzeże zezwoleń na organizację zawodów od lokalnych władz sanitarnych oraz na organizację imprez masowych od władz miejskich. Dopiero po otrzymaniu pozytywnych decyzji od w/w organów klub będzie mógł przyjmować kibiców.

2. Ile osób będzie mogło wejść na trybuny?
Na obiekcie im. Zbigniewa Podleckiego będzie to maksymalnie 2167 osób.

3. Mam karnet na sezon 2020. Czy mam gwarancję wejścia na stadion?
Tak. Karnet zapewnia pierwszeństwo wejścia na obiekt, jeśli będą na to pozwalały decyzje administracyjne.

4. Kupiłem cegiełkę na portalu www.zrzutka.pl. Czy mam gwarancję wejścia na stadion?
Tak. Cegiełka jest drugą formą obok karnetu, która zapewnia pierwszeństwo wejścia na obiekt, jeśli będą na to pozwalały decyzje administracyjne.

5. Czy będę mógł kupić bilet na mecze?
Trudno powiedzieć. Liczba biletów przeznaczona do sprzedaży będzie wynikać bezpośrednio z liczby dostępnych miejsc po odliczeniu miejsc zajętych przez karnetowiczów, posiadaczy karnetów oraz wynikających ze zobowiązań sponsorskich klubu. Najbezpieczniejszą formą zapewnienia sobie miejsca na obiekcie jest zakup cegiełki na portalu www.zrzutka.pl.

6. Gdzie będę mógł zakupić bilet na mecze?
Jeśli sprzedaż biletów zostanie uruchomiona, to prowadzone ona będzie tylko w przez internet w serwisie bilety.wybrzezegdansk.pl. Przepisy sanitarne nie zezwalają inną formę sprzedaży biletu. Wszystkie kasy na stadionie będą zamknięte.

7. Czy będę mógł usiąść na przypisanym do mojego karnetu miejscu na stadionie?
Regulamin sanitarny mówi o możliwości zajęcia co czwartego krzesełka w rzędach naprzemiennie. Wszystkie krzesełka, które będą dostępne dla kibiców zostaną oznaczone i tylko na nich będzie można usiąść. W przypadku, kiedy miejsce przypisane do karnetu będzie niedostępne, należy zająć inne dostępne miejsce. Może zdarzyć się więc tak, że kibic zmuszony będzie zająć miejsce w innym sektorze, niż jest to wskazane na karnecie.

8. Na mecz przychodzę z dzieckiem, czy będziemy mogli usiąść obok siebie?
Tak. Obowiązek zajmowania co czwartego miejsca nie dotyczy widza z dzieckiem poniżej 13. roku życia, oraz widza, który uczestniczy z osobą o orzeczeniu niepełnosprawności. Zapis ten nie obowiązuje także osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących.

9. Czy podczas meczu muszę mieć założoną maseczkę?
Założona maseczka obowiązuje do momentu zajęcia przez kibica miejsca na trybunach oraz podczas poruszania się po obiekcie i w innych przypadkach braku wymaganego dystansu do innych osób.

 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

11.07.2020, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 eWinner Apator Toruń 0 0 0
3 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
4 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 0 0 0
5 SK Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
6 KŻ Orzeł Łódź 0 0 0
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
8 Unia Tarnów 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus