Bezkompromisowe Zdunek Wybrzeże. Wygraliśmy dzięki indywidualnym zwycięstwom

01.08.2020, 19:57

Zdunek Wybrzeże Gdańsk wygrało w Bydgoszczy z Polonią 46:43. Tego dnia zastosowaliśmy inną taktykę, dając od początku szanse Robertowi Chmielowi. Można powiedzieć, że wygraliśmy przede wszystkim dzięki 11 indywidualnym zwycięstwom naszych żużlowców.

Tylko cztery razy zawodnicy Abramczyk Polonii przyjeżdżali na pierwszym miejscu. Pozostałe biegi wygrali gdańszczanie. - Taki dziś jest żużel, każdy chce zdobywać punkty i wygrywać. Dziś my jechaliśmy tak, że mieliśmy sporo trójek i zer. Najważniejsze jest to, że wynik jest po naszej stronie. Każdy z zawodników dawał z siebie wszystko i to wpłynęło na końcowy wynik - powiedział Mirosław Berliński, trener Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Od początku spotkania był zastępowany Kacper Gomólski. Szansę otrzymał Robert Chmiel. - Obaj od początku tygodnia byli poinformowani kto jedzie i na jakich zasadach będzie funkcjonowała taktyka na mecz w Bydgoszczy. Na pewno Kacper Gomólski się nie obraził, tylko był zmotywowany decyzją o odsunięciu. Mocno pomagał nam od początku w parku maszyn. U Kacpra Gomólskiego widać progres i idzie to prawdopodobnie w dobrą stronę - pochwalił Berliński.

Czy Chmiel otrzyma jeszcze swoje szanse? - Robert jest ważnym punktem drużyny, podobnie jak wszyscy pozostali. Mamy walkę o skład i siedmiu seniorów, z których każdy chce jechać i mieć miejsce w składzie. To jest ich praca i widać w przypadku Roberta, że potrzebuje jazdy, której nie miał na początku sezonu. Rozpoczął rozgrywki tak naprawdę od czwartej kolejki, a tak nie jeździ się nikomu łatwo. Liczymy na to, że będzie zdobywał ważne punkty - stwierdził trener.

Już dwa dni po meczu w Bydgoszczy, Zdunek Wybrzeże podejmie Orła Łódź. - Mamy swoje przemyślenia po meczu w Bydgoszczy, nadrzędnym celem na mecz z Orłem Łódź będzie pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością. Liczymy na pozytywny wynik, a w jakim pojedziemy składzie kibice przekonają się w poniedziałek - podsumował Mirosław Berliński.

 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

04.08.2020, 18:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 eWinner Apator Toruń 4 8 +78
2 Unia Tarnów 4 6 +4
3 KŻ Orzeł Łódź 4 4 +12
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 4 4 +9
5 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 4 4 -8
6 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 4 4 -10
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 2 -31
8 SK Lokomotiv Daugavpils 4 0 -54

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus