Arged Malesa Ostrów - Zdunek Wybrzeże Gdańsk (zapis relacji)

24.05.2021, 19:29

Zapraszamy na bezpośrednią relację ze spotkania 7. kolejki eWinner 1. Ligi. Rywalem naszej drużyny będzie Arged Malesa Ostrów. Początek rywalizacji od godziny 20:15.

W Ostrowie niebo mocno zachmurzone, ale deszcz nie pada. Mecz nie jest zagrożony.
- Składy potwierdzone. W zespole gospodarzy pod numerem 16 wystartuje Patrick Hansen. W naszym zespole drugim młodzieżowcem będzie Amadeusz Szulist, a rezerwowym Lukas Fienhage.
- Próba toru za nami. W zespole gospodarzy wyjechali Grzegorz Walasek i Jakub Poczta. Zdunek Wybrzeże Gdańsk reprezentowali Krystian Pieszczek i Jakub Jamróg.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

1. Krystian Pieszczek - 5+1 (W,3,1*,1,-)

1. Berntzon, Jamróg, Walasek, Peszczek (w) 4:2
Ostra walka na pierwszym łuku. Krystian Pieszczek wygrał start, ale na wejściu w pierwszy łuk  szczepił się motocyklem z Grzegorzem Walaskiem. Po tej sytuacji motocykl prowadzącego Pieszczka zdefektował, wpadł w niego Berntzon, który upadł na tor. Sędzia wykluczył w powtórki naszego zawodnika. W między czasie atakiem przy kredzie na prowadzenie przebijał się Jakub Jamróg. W drugim podejściu Jamróg znów przegrał start, ale przyciął do krawężnika i wyszedl na drugą pozycję. Nasz zawodnik do końca naciska Berntzona, ale nie znalazł sposobu na minięcie zawodnika gospodarzy.

2. Poczta, Szostak, Szczotka, Szulist 5:1 (9:3)
Bieg bez historii. Gospodarze dużo lepiej ze startu i wygrali z ogromną przewagą. Przerwa na roszenie toru.

3. Kulakov, Klindt, Hansen, Jensen 3:3 (12:6)
Hansen w miejsce Kaczmarka. Atomowy start Kulakova. Początkowy mocno naciskał na niego Klindt, ale nasz zawodnik umiejętnie się bronił. Jensen od początku wyścigu miał duże problemy sprzętowe, ale ostatecznie udało mu się dojechać do mety.

4. Gapiński, Gruchalski, Poczta, Szczotka 4:2 (16:8)
Bezproblemowa wygrana Gapińskiego. Gospodarze zdecydowanie lepiej ze startu, ale Gruchalski nie dał się minąć Poczcie na wyjściu z pierwszego łuku. Alan Szczotka ponownie był wolny i nie liczył się w walce o punkty. Przerwa na kosmetykę toru.

5. Berntzon, Jamróg, Hansen, Gruchalski (d4) 4:2 (20:10)
Hansen w miejsce Kaczmarka. Kolejny start wygrany przez gospodarzy, ale Hansen źle pokonał pierwszy łuk i Jamróg wyszedł na drugą pozycję. Gruchalski jechał daleko z tyłu, defektując na ostatnim okrążeniu.

6. Pieszczek, Klindt, Jensen, Szostak 2:4 (22:14)
Klindt zdecydowanie wygrał start, ale Krystian Pieszczek był bardzo szybki i na wejściu w pierwszy łuk drugiego okrążenia nasz zawodnik wszedł pod łokiec Duńczyka i pomknął do mety po wygraną. Rasmus Jensen cały czas jechał blisko zawodnika z Ostrowa, ale nie był w stanie przeprowadzić skutecznego ataku. Szostak daleko z tyłu.

7. Kulakov, Gapiński, Walasek, Szulist 3:3 (25:17)
Zdecydowanie lepszy start gospodarzy, ale Kulakov na przeciwleglej prostej wszedł pomiędzy parę Ostrovii i bez problemu minął obu rywali. Przerwa na kosmetykę toru.

8. Jamróg, Kulakov, Klindt, Poczta 1:5 (26:22)
Kulakov jako rezerwa taktyczna za Gruchalskiego. Udany manewr taktyczny Eryka Jóźwiaka. Klindt znów wygrał start, ale z Duńczykiem szybko poradził sobie Jamróg, a później wyraźnie szybszy był od niego Kulakov i bez problemu minął zawodnika gospodarzy.

9. Walasek, Jensen, Pieszczek, Gapiński 3:3 (29:25)
Pieszczek dobrze wystartował, ale zbyt szeroko pojechał na pierwszym łuku przez co spadł na koniec stawki. W międzyczasie do krawężnika przyciął Jensen, który wyszedł na drugą pozycję.

10. Berntzon, Hansen, Kulakov, Szczotka 5:1 (34:26)
Hansen w miejsce Kaczmarka. Tym razem Kulakov przespał start i na trasie nie był w stanie zbliżyć się do pary gospodarzy, która wygrała z dużą przewagą. Przerwa na kosmetykę toru.

11. Hansen, Walasek, Pieszczek, Fienhage 5:1 (39:27)
Hansen w miejsce Kaczmarka, a Fienhage zastąpi Gruchalskiego. Hansen przyblokował Pieszczka na wyjsciu z pierwszego łuku, dzięki czemu Walasek mógł minąć naszego zawodnika. Pewna wygrana zawodników z Ostrowa. Fienhage nie liczył się w walce o punkty.

12. Jensen, Berntzon, Szostak, Szczotka 3:3 (42:30)
Szczotka jako rezerwa taktyczna w miejsce Szulista. Jensen wygrał start i jako pierwszy w tych zawodach pokonał Berntzona.

13. Kulakov, Jamróg, Klindt, Gapiński 1:5 (43:35)
Nasza para wygrała start i odniosła pewne zwycięstwo. Wciąż mamy szansę na remis.

14. Hansen, Jamróg, Klindt, Jensen (d2) 4:2 (47:37)
Jamróg jako rezerwa taktyczna w miejsce Pieszczka. Hansen jako rezerwa zwykła za Gapińskiego. Ogromny pech Rasmusa Jensena, który zaliczył defekt na drugiej pozycji, dzięki czemu gospodarze wyszli na podwójne prowadzenie. W końcówce Jamróg minął na trasie Klindta.

15. Jamróg, Walasek, Kulakov, Berntzon 2:4 (49:41)
Przez większość wyścigu para Zdunek Wybrzeża Gdańsk, ale na ostatnim wirażu Kulakova minął Walasek.

Autor: Tomasz Werbel