Antoni Kawczyński wygrał klasyfikację generalną Pucharu Ekstraligi 250 cc!

15.09.2021, 20:51

Za nami ostatnia runda Pucharu Ekstraligi 250 cc. Antoni Kawczyński i Mateusz Łopuski obronili 1. i 3. miejsce w klasyfikacji generalnej potwierdzając, że rywalizacja w tej klasie to w tym roku gdańska specjalność.

Co prawda w 8. rundzie Pucharu Ekstraligi w Toruniu wygrał grudziądzanin Kevin Małkiewicz, jednak miał on zbyt dużą stratę do Antoniego Kawczyńskiego. 13-latek ostatecznie w Toruniu był trzeci, wyprzedził go jeszcze Gracjan Szostak, młodszy brat znanego z rozgrywek ligowych Sebastiana.

W Toruniu szósty był Mateusz Łopuski, który utrzymał 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Na 13. pozycji rywalizację w 8. rundzie zakończył Jakub Kowalski - ostatecznie zajął w całym cyklu 16. pozycję.

Wyniki 8. rundy Pucharu Ekstraligi w Toruniu:
1. Kevin Małkiewicz (GKM Grudziądz) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Gracjan Szostak (TŻ Ostrovia) - 13 (2,2,3,3,3)
3. Antoni Kawczyński (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 13 (3,3,2,2,3)
4. Dawid Grzeszczyk (Speedway Lublin SA) - 11 (1,3,1,3,3)
5. Marcel Juskowiak (KS Unia Leszno) - 11 (2,3,3,1,2)
6. Mateusz Łopuski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 9 (3,1,3,1,1)
7. Oskar Rumiński (KS Toruń) - 9 (2,1,2,2,2)
8. Kacper Teska (KS Unia Leszno) - 8 (1,2,1,2,2)
9. Bartosz Bańbor (Stowarzyszenie Lamba Rzeszów) - 7 (0,1,1,3,2)
11. Franciszek Majewski (KS Toruń) - 5 (t,0,2,2,1)
12. Szymon Ludwiczak (Włókniarz Częstochowa) - 6 (2,2,0,1,1)
13. Jakub Kowalski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 4 (0,1,2,1,0)
14. Filip Frącewicz (ZKŻ Zielona Góra) - 3 (1,2,w,-,-)
15. Aaron Grysiak (Polonia Bydgoszcz) - 2 (1,0,0,0,1)

Klasyfikacja generalna Pucharu Ekstraligi 250 cc:
1. Antoni Kawczyński (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 106
2. Kevin Małkiewicz (GKM Grudziądz) - 103
3. Mateusz Łopuski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 94
4. Szymon Ludwiczak (Włókniarz Częstochowa) - 86
5. Dawid Grzeszczyk (Speedway Lublin SA) - 73
6. Marcel Juskowiak (KS Unia Leszno) - 66
7. Gracjan Szostak (TŻ Ostrovia) - 58
8. Kacper Teska (KS Unia Leszno) - 51
9. Oskar Rumiński (KS Toruń) - 49
10. Jan Przanowski (GKM Grudziądz) - 43
11. Kacper Halkiewicz (Włókniarz Częstochowa) - 34
12. Franciszek Majewski (KS Toruń) - 31
13. Mateusz Affelt (KS Toruń) - 25
14. Filip Frącewicz (ZKŻ Zielona Góra) - 25
15. Aaron Grysiak (Polonia Bydgoszcz) - 18
16. Jakub Kowalski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 15
17. Jakub Breński (KS Toruń) - 14
18. Jakub Oleksiak (KS Unia Leszno) - 11
19. Lech Chlebowski (ROW Rybnik) - 10
20. Seweryn Grabarczyk (ROW Rybnik) - 9
21. Bartosz Bańbor (Stowarzyszenie Lamba Rzeszów) - 7

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 30 +77
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 24 +153
3 Cellfast Wilki Krosno 14 20 +44
4 Trans MF Landshut Devils 14 17 -11
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 14 -29
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 13 -50
7 ROW Rybnik 14 11 -62
8 Aforti Start Gniezno 14 11 -122

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus