Antoni Kawczyński drugi w Pucharze Ekstraligi

11.06.2022, 21:06

W sobotę na toruńskiej Motoarenie im. Mariana Rosego odbyła się 5. runda Pucharu Ekstraligi 250 cc. Drugie miejsce zajął Anotni Kawczyński, który jest wypożyczony na ten cykl do Motoru Lublin.

Przypomnijmy, że nasz 14-letni wychowanek na tegoroczny cykl Pucharu Ekstraligi został wypożyczony do Motoru Lublin. Czasowy transfer obowiązuje wyłącznie na te rozgrywki i ma zapewnić naszemu młodemu zawodnikowi jak najwięcej okazji do startów (w przyszłym roku przystąpi on do egzaminu na licencję 500 cc).

Antoni Kawczyński w minionym sezonie wygrał klasyfikację generalną Pucharu Ekstraligi 250 cc (trzecie miejsce zajął Mateusz Łopuski). Nasi zawodnicy startowali w cyklu ze względu na zbyt małą liczbę zawodników z klubów PGE Ekstraligi, które mają pierwszeństwo w zgłoszeniach. W obecnym sezonie sytuacja jest odmienna i dla I-ligowców zabrakło miejsca.

W Toruniu Kawczyński zaczął od biegowego zwycięstwa. Później konsekwentnie zdobywał punkty i ostatecznie przywiózł ich 11, co dało mu ostatecznie drugie miejsce. Cała czołówka była bardzo wyrównana, od pierwszego do ósmego miejsca żużlowców dzieliły zaledwie trzy punkty. Drugie miejsce, to kolejny progres naszego wychowanka, mającego apetyt na dużą karierę w żużlu.