Alfabet Wybrzeża (15): Programy żużlowe

07.12.2019, 13:09

Dla jednych niepotrzebna reklamówka z tabelą biegów, w którą ewentualnie można zajrzeć przez ramię sąsiada z trybun, dla innych nieodłączna część spektaklu, jakim jest mecz żużlowy. Programy żużlowe na stałe wpisały się w krajobraz tego sportu.

Programy żużlowe są praktycznie tak stare jak żużel. W końcu jest to dyscyplina, w której funkcjonuje rozpiska biegowa i aby poprawić przejrzystość widowiska, jest to niezbędne do prawidłowego odbioru spotkania.

Kluby żużlowe i promotorzy różnie podchodzą do kwestii programów żużlowych. W niektórych przypadkach są to jedynie tabela biegowa i kilka reklam, w innych ciekawe, nieszablonowe treści, z których można dowiedzieć się dużo m.in. o najbliższym rywalu oraz o poszczególnych zawodnikach.

W Gdańsku wielu kibiców wspomina programy, które były jednocześnie kawałem merytorycznego materiału. "Kibic Wybrzeża" wydawany w latach 1999-2000 to jeden z najlepszych przykładów programów. Obecnie również za każdym razem można zaznajomić się z różnymi ciekawostkami dotyczącymi kubu, sponsorów i zawodników.

Są osoby, których pasją jest zbieranie programów. Wśród nich nie brakuje tych, których kolekcje wynoszą już ponad 1 000. Dla nich najbardziej atrakcyjny jest program, który nie został wypisany. Ma on wyższą wartość kolekcjonerską. A czy wy kolekcjonujecie programy? Jakich treści brakuje wam w obecnych programach żużlowych Zdunek Wybrzeża Gdańsk?

Autor: Redakcja

Następny mecz:

05.04.2020, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Apator Toruń 0 0 0
3 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
4 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
5 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
6 Orzeł Łódź 0 0 0
7 Polonia Bydgoszcz 0 0 0
8 Unia Tarnów

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus