Alan Szczotka: Każdy zawodnik będzie przygotowany w 100 procentach

20.06.2020, 13:01

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk przystąpią do inauguracyjnego spotkania z Unią Tarnów bez żadnego rozegranego sparingu. - Pościgamy się między sobą na treningach. Każdy z nas będzie przygotowany w 100 procentach - zapewnił Alan Szczotka.

Podopieczni Mirosława Berlińskiego mają za sobą pierwsze treningi po rozpoczęciu pandemii koronawirusa. Żużlowcy Zdunek Wybrzeża kręcili próbne okrążenia w czwartek oraz w piątek. Wcześniej pojawili się na torze w marcu, czyli trzy miesiące temu. Siedzenie w domu nigdy nie jest proste. - To prawda, ciężko było wytrzymać bez żużla. Cieszę się, że w końcu wróciliśmy na tor i przygotowujemy się do nadchodzących rozgrywek. Nic, teraz musimy tylko ciężko pracować na jak najlepszy wynik. Stać nas na dobrą jazdę - powiedział Alan Szczotka.

W marcu odbyły się dwa treningi. Nasz szkoleniowiec w planach miał zaplanowane kolejne zajęcia, jednak pandemia koronawirusa sparaliżowała początek sezonu i wszyscy musieliśmy uzbroić się w cierpliwość. Mamy już drugą połowę czerwca, a można stwierdzić, że zawodnicy dopiero wracają po zimowej przerwie. Rozbrat z motocyklem w ich przypadku był naprawdę długi. - Można powiedzieć, że czujemy się jak po zimowej przerwie. W marcu tak samo czułem się na torze. Przed nami kolejne treningi, z niecierpliwością na nie czekamy. Jeszcze kilka treningów i powinniśmy być gotowi do startu eWinner 1. Ligi - dodał.

Koronawirus sprawił, że świat stanął w miejscu i to na kilka tygodni. Wszyscy ludzie musieli siedzieć w domach, nasi żużlowcy stosowali się do wszystkich rządowych zaleceń. Dopiero po pewnym czasie restrykcje zostały luzowane. - Ja przez cały czas trenowałem tyle, ile mogłem. Od wielu miesięcy robię wszystko, aby być w jak najlepszej dyspozycji. Pojechałem też do swojego domu w Gorzowie. Teraz jednak ciągle przebywam tylko w Gdańsku i nie mogę doczekać się rozpoczęcia sezonu - podkreślił nasz młodzieżowiec.

Podczas treningów zachowano zasady reżimu sanitarnego. Trudno funkcjonuje się w obecnych warunkach, jednak Alan Szczotka nie zamierza narzekać na warunki. - Trzeba przystosować się do tego i tyle. Wszyscy chcemy jechać w takiej sytuacji, nic innego już z tym nie zrobimy. Do inauguracyjnego spotkania zostały jeszcze trzy tygodnie, dlatego jeszcze o nim nie myślę. Nie będzie sparingów, ale każda drużyna rozpocznie zmagania w ciemno. Pościgamy się miedzy sobą na treningach. Każdy zawodnik będzie przygotowany w 100 procentach - podsumował.

 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

11.07.2020, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 eWinner Apator Toruń 0 0 0
3 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
4 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 0 0 0
5 SK Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
6 KŻ Orzeł Łódź 0 0 0
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
8 Unia Tarnów 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus