1. Division: Jonas Seifert-Salk mocnym punktem swojej drużyny. Drugie miejsce Slangerup

25.05.2019, 13:10

Jonas Seifert-Salk zdobył 10 punktów w meczu duńskiej 1. Division. W jego zespole dobrze punktowało trzech zawodników, zabrakło jednak punktów dwóch pozostałych.

Tradycyjnie mecze 1. Division odbywają się na zasadzie trójmeczów. Tym razem najlepsi okazali się zawodnicy Esbjerg Motor Sport Speedway, którzy zdobyli 41 punktów, a liderem tej drużyny był Jonas Knudsen. W Slangerup Speedway Klub Jonasa Seiferta-Salka, skuteczniejszy od naszego zawodnika był tylko Kenneth Hansen.

Jonas Seifert-Salk zaczął zawody od zwycięstwa, później jednak zdobył tylko punkt w następnych dwóch biegach. Jak się okazało, jego zdobyczy zabrakło do zwycięstwa w trójmeczu. W końcówce zawodów pojechał jednak bezbłędnie. W ostatnim wyścigu doskonale wystartował i pokonał parę zwycięzców. Jego drużyna miała jednak zbyt dużą stratę do liderów, by mogła jeszcze odwrócić losy zawodów.