"Za nami bardzo pożyteczne zawody" - wypowiedzi po meczu Północ - Południe

07.07.2020, 10:13

Sezon 2020 w Gdańsku został zainaugurowany. Drużyna Północy przegrała z Południem 42:48. Kibice mogli przyglądać się postawie Krystiana Pieszczka oraz Karola Żupińskiego. - Za nami bardzo pożyteczne zawody - przyznał trener Mirosław Berliński.

Mirosław Berliński (trener Północy)Za nami bardzo pożyteczne zawody. Kolejny trening i kolejne przejechane okrążenia, co powinno zaprocentować w przyszłości. Krystian Pieszczek pokazał, że potrafi pokonywać najlepszych. Udowodnił to w ostatnim biegu. Chcieliśmy zrewanżować się za ubiegłoroczną porażkę, ale nie wyszło - ekipa Południa znowu była skuteczniejsza. Taki jest właśnie żużel. Na tym poziomie od samego początku trzeba mieć dopasowane motocykle, moi podopieczni "łapali" odpowiednie ustawienia z każdym kolejnym wyścigiem, pod koniec zawodów było już lepiej. Wygrany start to podstawa, a w tym elemencie za bardzo im nie wychodziło.

Mariusz Staszewski (trener Południa): Cieszy mnie wygrana oraz to, że w końcu odjechaliśmy pierwsze zawody w tym sezonie. Wszystkim w parkingu było bardzo ciężko wytrzymać bez żużla. Naprawdę za tym tęskniliśmy, myślę że kibice równieżSpotkało nas takie coś i musimy jakoś sobie poradzić. Mieliśmy świetny początek, później drużyna Północy się dopasowała. Jak ma się dużą przewagę, to czasami ciśnienie schodzi. Wynik końcowy jest na naszą korzyść, więc wszystko w porządku. Tor był świetnie przygotowany, bardzo twardy. Nie mam do niego żadnych zastrzeżeń.

Wiktor Kułakow (zawodnik Północy): Nie podobała mi się moja jazda. Popełniłem za dużo błędów na dystansie, starty w miarę mi wychodziły. Uważam jednak, że nie był to szczyt moich możliwości. Potrzebuję jeszcze wielu treningów, aby złapać optymalną formę. Pierwszy raz startowałem w pełnej obsadzie. Tak naprawdę był to dla mnie drugi start spod taśmy. Szkoda pierwszego wyścigu, ale muszę wyciągnąć wnioski. Sezon jest długi, trzeba eliminować błędy.

Daniel Jeleniewski (zawodnik Południa): Fajnie potoczyły się dla mnie te zawody. Słabiej poszło mi w ostatnim wyścigu, ale obsada była naprawdę mocna. Być może mogłem coś zmienić w motocyklu, a tego nie zrobiłem. Ogólnie jestem zadowolony. Tor był bardzo dobrze przygotowany, mogliśmy troszkę się pościgać - jeździliśmy szerzej, a także przy krawężniku. Wynik 48:42 to nie jest przepaść. Wygraliśmy i cieszymy się z tego. Przez całe zawody czuliśmy, że kontrolujemy spotkanie i zwycięstwo jest w naszym zasięgu.

 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

04.08.2020, 18:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 eWinner Apator Toruń 4 8 +78
2 Unia Tarnów 4 6 +4
3 KŻ Orzeł Łódź 4 4 +12
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 4 4 +9
5 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 4 4 -8
6 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 4 4 -10
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 2 -31
8 SK Lokomotiv Daugavpils 4 0 -54

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus