"Z nieba do piekła". Przegląd prasy po meczu z Landshut Devils

22.05.2023, 18:28

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Trans MF Landshut Devils 44:46. Nie tak wyobrażaliśmy sobie niedzielne popołudnie. Sprawdziliśmy, co o spotkaniu z zespołem z Niemiec pisały media.

Gazeta Wyborcza Trójmiasto: Sinusoida Zdunek Wybrzeża. Diabły niespodziewanie lepsze na torze w Gdańsku.

"Przy upalnej pogodzie panującej w Gdańsku w niedzielę może i zimny prysznic przydałby się kibicom, którzy zasiedli na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego. Jednak na pewno nie taki, jaki zafundował im zespół Trans MF Landshut Devils, który sensacyjnie pokonał Zdunek Wybrzeże.

WP SportoweFakty: Z nieba do piekła w Gdańsku. Diabły lepsze od Wybrzeża.

"Zdunek Wybrzeże Gdańsk po 14. biegu prowadziło po szaleńczej pogoni z Trans MF Landshut Devils, jednak sytuację załatwiła para Kim Nilsson - Kai Huckenbeck, która wygrała podwójnie. Goście z Niemiec zwyciężyli 46:44."

Przegląd Sportowy: Niesamowite emocje w Gdańsku. Landshut wygrywa rzutem na taśmę!

"Wielkie emocje w Gdańsku. Drużyna Trans MF Landshut Devils po pełnym emocji spotkaniu pokonała Zdunek Wybrzeże Gdańsk na trudnym obiekcie rezultatem 46:44. Jest to druga porażka gdańszczan na domowym torze w trwającym sezonie."

Dziennik Bałtycki: Diabły odniosły sensacyjne zwycięstwo w Gdańsku. Wybrzeże strącone do piekła.

"Ten mecz okazał się dużym rozczarowaniem dla kibiców żużla w Gdańsku. Drużyna Zdunek Wybrzeża przegrała u siebie z ostatnim w tabeli Landshut Devils 44:46 w meczu 1. Ligi Żużlowej. To duża sensacja, bo jednak gdańszczanie byli na własnym torze zdecydowanymi faworytami w spotkaniu z rywalem, który miał w tym sezonie tylko jedno zwycięstwo."

Po-bandzie.com.pl: Porażka gdańszczan na własnym torze! Diabły z Landshut górą!

"Gdańszczanie od początku meczu nie mieli łatwego życia. Przegrywali, remisowali…Po raz pierwszy drużynowo zwyciężyli w trzynastym biegu i po raz pierwszy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (43:41). Bieg 15 sprowadził ich jednak na ziemię."

Speedwaynews.pl: Landshut wyrywa zwycięstwo w Gdańsku! Klindt to za mało.

Trojmiasto.pl: Zdunek Wybrzeże Gdańsk pozbawiony atutu toru. Komisarz przeszkodził żużlowcom.

"Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk kolejny raz mieli obiekcje co do własnego toru. Tym razem chodziło o odebranie atutu toru przez komisarza toru, który przed spotkaniem kazał zmienić sposób przygotowania toru i go ubić. - Przygotowujemy tor tak, aby był dla nas atutem, a przychodzi osoba odpowiedzialna za tor podczas zawodów i mówi, że tak nie może on wyglądać i sam decyduje o jego przygotowaniu. Tor powinien być bezpieczny dla wszystkich, taki był, dlaczego więc nie mogliśmy wprowadzić w nim małych korekt? - dziwił się kapitan, Nicolai Klindt, który stanął także w obronie menedżera Eryka Jóźwiaka."

Autor: Tomasz Galinski

Następny mecz:

26.05.2024, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Innpro ROW Rybnik 5 8 +60
2 Cellfast Wilki Krosno 5 8 +20
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 6 +37
4 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 4 4 +4
5 Texom Stal Rzeszów 5 3 +7
6 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań 4 2 -19
7 Energa Wybrzeże Gdańsk 5 1 -49
8 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 4 0 -60

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus