"Dobry prognostyk przed czwartkowym spotkaniem w Gnieźnie" - wypowiedzi po meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Abramczyk Polonia Bydgoszcz

13.09.2020, 06:52

Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonało na własnym torze Abramczyk Polonię Bydgoszcz 51:38. Seria porażek została zakończona. Niemal wszyscy żużlowcy pojechali na dobrym poziomie. - Wreszcie swój dzień - na domowym torze - miał Jacob Thorssell. Pochwalić należy również Krystiana Pieszczka, Kacpra Gomólskiego oraz pozostałych zawodników. To dobry prognostyk przed czwartkowym spotkaniem w Gnieźnie - skomentował trener Mirosław Berliński.

Mirosław Berliński (trener Zdunek Wybrzeża Gdańsk): W poprzednich spotkaniach zawsze nam czegoś brakowało. W końcu wygraliśmy pierwszy bieg i dzięki temu łatwiej było wejść w ten mecz. Zwycięstwo w wyścigu otwarcia to podstawa. Wreszcie swój dzień - na naszym torze - miał Jacob Thorssell. Szwed umie się skutecznie ścigać. Pochwalić należy również Krystiana Pieszczka, Kacpra Gomólskiego oraz pozostałych zawodników.  Jednym wychodziło lepiej, drugim trochę gorzej. Zwycięstwo z bydgoszczanami to dobry prognostyk przed czartkowym spotkaniem w Gnieźnie.

Peter Kildemand (Zdunek Wybrzeże Gdańsk): Przyznam, że jechało mi się ciężko i w kilku sytuacjach czułem, że miałem pecha. Byłem naprawdę szybki, jednak za każdym razem coś było nie tak. Biegi z moim udziałem przerywano. W wyścigu z Dawidem Lampartem wyglądało to z mojej perspektywy tak, że on widział jak go wyprzedzam i upadł. Według mnie nie było to fair, ale taki jest żużel. W poprzednim starcie ja nie upadałem, kiedy walczyłem z rywalem. Mocno się starałem, ale nie było z tego punktów.

Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk): Szło jak po grudzie, musiałem walczyć o każdy punkt i ogólnie było ciężko. W dwóch pierwszych wyścigach kompletnie nie miałem startu. Później się przełożyliśmy, coś tam w miarę znaleźliśmy i przywiozłem "dwójkę" z bonusem. W pierwszym biegu natomiast miałem troszkę pecha i szczęścia, bo zdefektował mi motocykl. Wybuchł silnik, odruchowo puściłem sprzęgło i wjechałem w taśmę. W tym samym momencie - albo nawet troszkę wcześniej - przewrócił się stojak, który stabilizuje taśmę i uderzył w moje koło. Szczęście w nieszczęściu.

Piotr Gryszpiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk): Jestem troszeczkę rozczarowany. W biegu młodzieżowym prowadziliśmy z Karolem Żupińskim 5:1, jednak niestety straciłem drugą pozycję na rzecz Tomka Orwata, który był szybki i dogonił nawet Karola. W pozostałych wyścigach z seniorami próbowałem powalczyć. Zmniejszałem dystans do Troya Batchelora, ale zabrakło. W ostatnim zepsułem start - puściłem sprzęgło na dwa razy i rywale byli już daleko z przodu. 

Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk): Cieszymy się z tego zwycięstwa. Fajnie, że dość szybko wypracowaliśmy sobie przewagę i niemal z każdym kolejnym wyścigiem powoli ją powiększaliśmy. W poprzednich meczach brakowało nam prędkości na dystansie. W czwartek jedziemy do Gniezna, można tam fajnie się pościgać. Postaram się wygrać bieg młodzieżowy oraz dorzucić cenne punkty w pojedynkach z seniorami.

Krzysztof Kanclerz (kierownik drużyny Abramczyk Polonii Bydgoszcz): Początek wcale nie był taki obiecujący z naszej perspektywy, ponieważ przegrywaliśmy 3:9. Przyjechaliśmy do Gdańska powalczyć o zwycięstwo, albo żeby przynajmniej wywieźć dobry rezultat. Pamiętaliśmy, że u siebie przegraliśmy tylko 43:46, więc wygrana mogła nam zapewnić trzy duże punkty. Gospodarze jednak zawiesili bardzo wysoko poprzeczkę. Mamy problemy ze zdrowiem - mimo chęci, walki, dobrej organizacji i atmosfery.

David Bellego (Abramczyk Polonia Bydgoszcz): To na pewno nie był dla nas łatwy mecz. Jechałem w Gdańsku po raz pierwszy w meczu ligowym i ciężko było mi dopasować się do toru. Trzeba było tego dnia wychodzić bardzo dobrze ze startu, bo trudno jechało się na dystansie. Zdunek Wybrzeże wygrało, ponieważ było po prostu lepszym zespołem i gratulacje dla gdańszczan. My daliśmy z siebie wszystko, starczyło to na 38 punktów.

 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

27.09.2020, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 eWinner Apator Toruń 12 25 +204
2 KŻ Orzeł Łódź 12 20 +46
3 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 12 20 +47
4 Unia Tarnów 12 15 -22
5 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 12 14 -30
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 11 -58
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 6 -123
8 SK Lokomotiv Daugavpils 12 5 -64

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus