Wybrzeże Gdańsk w sezonie 1982

Kadra drużyny:
Mirosław Berliński (Polska)
Benedykt Bladowski (Polska)
Grzegorz Dzikowski (Polska)
Krzysztof Fede (Polska)
Krzysztof Fedeczko (Polska)
Roman Fedeczko (Polska)
Jan Kołacki (Polska)
Marian Kwidziński (Polska)
Benedykt Landowski (Polska)
Andrzej Marynowski (Polska)
Zenon Plech (Polska)
Bogdan Skrobisz (Polska)
Jarosław Sosnowski (Polska)
Dariusz Stenka (Polska)
Grzegorz Szymko (Polska)
Piotr Szymko (Polska)
Zygmunt Świętosławski (Polska)
Piotr Żyto (Polska)
Trener zespołu: Gerard Sikora, Bogdan Berliński

Wyniki ligowe:
1. runda: ROW Rybnik - Wybrzeże Gdańsk 42-48
2. runda: Wybrzeże Gdańsk - Start Gniezno 52-37
3. runda: Stal Rzeszów - Wybrzeże Gdańsk 45-45
4. runda: Wybrzeże Gdańsk - Apator Toruń 56-33
5. runda: Falubaz Zielona Góra - Wybrzeże Gdańsk 66-23
6. runda: Wybrzeże Gdańsk - Kolejarz Opole 58-32
7. runda: Stal Gorzów -  Wybrzeże Gdańsk 52-37
8. runda: Wybrzeże Gdańsk - Unia Leszno 39-51
9. runda: Polonia Bydgoszcz - Wybrzeże Gdańsk 57-33
10. runda: Wybrzeże Gdańsk - ROW Rybnik 63-27
11. runda: Start Gniezno - Wybrzeże Gdańsk 46-44
12. runda: Wybrzeże Gdańsk - Stal Rzeszów 55-35
13. runda: Apator Toruń - Wybrzeże Gdańsk 47-43
14. runda:  Wybrzeże Gdańsk - Falubaz Zielona Góra 52-38
15. runda: Kolejarz Opole - Wybrzeże Gdańsk 61-28
16. runda: Wybrzeże Gdańsk - Stal Gorzów 52-38
17. runda: Unia Leszno - Wybrzeże Gdańsk 67-23
18. runda: Wybrzeże Gdańsk - Polonia Bydgoszcz 61-29 

TABELA SEZONU 1982
  Klub Mecze Pkt Z R P Pkt +/-
1. Falubaz Zielona Góra 18 28 14 0 4 176
2. Unia Leszno 18 25 12 1 5 253
3. Stal Gorzów Wielkopolski 18 20 10 0 8 67
4. Kolejarz Opole 18 20 10 0 8 -18
5. Wybrzeże Gdańsk 18 19 9 1 8 9
6. Apator Toruń 18 16 8 0 10 -4
7. Stal Rzeszów 18 16 7 2 9 -58
8. Polonia Bydgoszcz 18 14 7 0 11 -37
9. Start Gniezno 18 12 6 0 12 -186
10. ROW Rybnik 18 10 5 0 13 -202

Punktacja w poszczególnych meczach:

MECZE WYJAZDOWE
  Zielon Góra Leszno Gorzów Opole Toruń Rzeszów Bydgoszcz Gniezno Rybnik
Zenon Plech 2       14 12   15 10+1
Roman Fedeczko 3+1   0     0 5+2    
Mirosław Berliński 2   12 14 14 13 11 12 13
Grzegorz Dzikowski 5 8 12 6+1 5+1 6 9 3 6+3
Andrzej Marynowski 8 3 10+1 6 7 10+1 6 8 15
Bogdan Skrobisz 1       2 2 1 6+1 0
Jan Kołacki 0   1+1     0 0   4
Grzegorz Szymko 2                
Marian Kwidziński   0   0          
Krzysztof Fedeczko   0   0          
Dariusz Stenka   9 2 1 1   0    
Piotr Żyto   3   0 0   1+1 0 0
Zygmunt Świętosławski   0              
Benedykt Bladowski     0            
Krzysztof Fede       1       0  
Piotr Szymko           2     0
Benedykt Landowski               0  
Jarosław Sosnowski                  
Suma 23 23 37 28 43 45 33 44 48

 

MECZE W GDAŃSKU
  Zielon Góra Leszno Gorzów Opole Toruń Rzeszów Bydgoszcz Gniezno Rybnik
Zenon Plech 12   10+1 15 12 12 15 9 6
Roman Fedeczko       7+2 6+2   0 1 9+2
Mirosław Berliński 15 10+2 15 14 10+1 10 13+2 13+1 15
Grzegorz Dzikowski 8+2 11 10+4 7+2 12+2 8+2 12+3 10+2 10+1
Andrzej Marynowski 12+1 10 14 12 12 12+1   9+2 11+2
Bogdan Skrobisz 3 4+1   2+2 2 7   10+1 10+1
Jan Kołacki       0 2     0  
Grzegorz Szymko                  
Marian Kwidziński 0                
Krzysztof Fedeczko     0            
Dariusz Stenka 0 2       2 12+1   2
Piotr Żyto 2 1 1 1   4+1 8+2 0  
Zygmunt Świętosławski                  
Benedykt Bladowski                  
Krzysztof Fede   1+1 2            
Piotr Szymko         0        
Benedykt Landowski                  
Jarosław Sosnowski             1    
SUMA 52 39 52 58 56 55 61 52 63

 

Imię i nazwisko M B Pkt Bon Suma Śr. bieg Śr. bieg (d) Śr. bieg (w)
Zenon Plech 13 56 144 2 146 2,607 2,71 2,45
Mirosław Berliński 17 88 206 6 212 2,409 2,63 2,17
Andrzej Marynowski 17 90 165 8 173 1,922 2,39 1,53
Grzegorz Dzikowski 18 96 148 23 171 1,781 2,30 1,30
Roman Fedeczko 9 32 31 9 40 1,250 1,53 0,85
Bogdan Skrobisz 13 45 50 6 56 1,244 1,59 0,72
Dariusz Stenka 10 35 31 1 32 0,914 1,06 0,76
Grzegorz Szymko 1 3 2 0 2 0,667 ns 0,67
Piotr Żyto 13 40 21 4 25 0,625 1,00 0,25
Krzysztof Fede 4 10 4 1 5 0,500 0,67 0,25
Jan Kołacki 8 17 7 1 8 0,471 0,40 0,50
Piotr Szymko 3 5 2 0 2 0,400 0,00 0,67
Jarosław Sosnowski 1 3 1 0 1 0,333 0,33 ns
Marian Kwidziński 3 5 0 0 0 0,000 0,00 0,00
Krzysztof Fedeczko 3 4 0 0 0 0,000 0,00 0,00
Zygmunt Świętosławski 1 1 0 0 0 0,000 ns 0,00
Benedykt Bladowski 1 3 0 0 0 0,000 ns 0,00
Benedykt Landowski 1 1 0 0 0 0,000 ns 0,00

 

 

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 30 +77
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 24 +153
3 Cellfast Wilki Krosno 14 20 +44
4 Trans MF Landshut Devils 14 17 -11
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 14 -29
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 13 -50
7 ROW Rybnik 14 11 -62
8 Aforti Start Gniezno 14 11 -122

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus