Wybrzeże Gdańsk w sezonie 1980

Kadra drużyny:
Mirosław Berliński (Polska)
Benedykt Bladowski (Polska)
Grzegorz Dzikowski (Polska)
Krzysztof Fede (Polska)
Witold Jakoniuk (Polska)
Jan Kołacki (Polska)
Andrzej Kołodziejczyk (Polska)
Henryk Kowalewski (Polska)
Benedykt Landowski (Polska)
Andrzej Marynowski (Polska)
Leszek Papakul (Polska)
Zenon Plech (Polska)
Bogdan Skrobisz (Polska)
Grzegorz Szymko (Polska)
Piotr Żyto (Polska)
Henryk Żyto (Polska)
Trener zespołu: Gerard Sikora, Bogdan Berliński

Wyniki ligowe:
1. runda: Wybrzeże Gdańsk  -Włókniarz Częstochowa 66-41
2. runda: Apator Toruń - Wybrzeże Gdańsk 63-45
3. runda: Wybrzeże Gdańsk - Stal Gorzów 59-49
4. runda: Unia Leszno - Wybrzeże Gdańsk 81-27
5. runda: Wybrzeże Gdańsk - Falubaz Zielona Góra 59-49
6. runda: Polonia Bydgoszcz - Wybrzeże Gdańsk 78-30
7. runda: Wybrzeże Gdańsk - Sparta Wrocław 62,5-42,5
8. runda: Wybrzeże Gdańsk - Start Gniezno 37-71
9. runda: ROW Rybnik - Wybrzeże Gdańsk 74-34
10. runda: Włókniarz Częstochowa - Wybrzeże Gdańsk 70-37
11. runda: Wybrzeże Gdańsk - Apator Toruń 53-55
12. runda: Stal Gorzów -  Wybrzeże Gdańsk 72-36
13. runda: Wybrzeże Gdańsk - Unia Leszno 34-73
14. runda: Falubaz Zielona Góra - Wybrzeże Gdańsk 81-27
15. runda: Wybrzeże Gdańsk - Polonia Bydgoszcz 63-44
16. runda: Sparta Wrocław - Wybrzeże Gdańsk 62-46
17. runda: Start Gniezno - Wybrzeże Gdańsk 80,5-27,5
18. runda: Wybrzeże Gdańsk - ROW Rybnik 51-57
Baraż o utrzymanie
I mecz: Stal Rzeszów - Wybrzeże Gdańsk 65-43
II mecz: Wybrzeże Gdańsk - Stal Rzeszów 79-29

TABELA SEZONU 1980
  Klub Mecze Pkt Z R P Pkt +/-
1. Unia Leszno 18 32 16 0 2 405
2. ROW Rybnik 18 24 12 0 6 148
3. Start Gniezno 18 20 10 0 8 199
4. Stal Gorzów 18 20 10 0 8 139
5. Polonia Bydgoszcz 18 18 9 0 9 51
6. Apator Toruń 18 18 9 0 9 -6
7. Falubaz Zielona Góra 18 16 8 0 10 -13
8. Włókniarz Częstochowa 18 14 7 0 11 -226
9. Wybrzeże Gdańsk 18 10 5 0 13 -349
10. Sparta Wrocław 18 6 3 0 15 -348

Punktacja w poszczególnych meczach:

 

MECZE WYJAZDOWE
Imię i Nazwisko Leszno Rybnik Gniezno Gorzów Bydgoszcz Toruń Zielona Góra Częstochowa Wrocław Rzeszów
Andrzej Marynowski   7 6 11 7+1 7 8   14 5
Benedykt Landowski 1 1 4     0 0   1+1  
Mirosław Berliński 9 6 6,5 12 8 6 9   8 6
Benedykt Bladowski       0     1   0  
Andrzej Kołodziejczyk 0 3 5 2 1 1 0     1
Grzegorz Dzikowski   5 3 7 1   6   8+1 5
Krzysztof Fede 1 0 1 0   1     5 1
Jan Kołacki 6 8     1 0 2   4 2
Bogdan Skrobisz 6       11 12        
Witold Jakoniuk 3       0 0       4
Henryk Kowalewski 0                  
Grzegorz Szymko 1+1 4 1 4+1 1   1      
Piotr Żyto     1 0         6  
Zenon Plech           18       17
Henryk Żyto                   2
Leszek Papakul                    
SUMA 27 34 27,5 36 30 45 27 0 46 43

 

MECZE W GDAŃSKU
Imię i Nazwisko Leszno Rybnik Gniezno Gorzów Bydgoszcz Toruń Zielona Góra Częstochowa Wrocław Rzeszów
Andrzej Marynowski 8 14 10 11 15 12 10 14+1 12 11
Benedykt Landowski 1 0 3 4 0 0 4+1 5+3 3  
Mirosław Berliński 9+1 10 10 11 15 13 13+1 9 12,5 11
Benedykt Bladowski 0                  
Andrzej Kołodziejczyk 3 12 4 8 10 7 10   9 12
Grzegorz Dzikowski 3 6 1   6 10+1   1+1 2 11
Krzysztof Fede 4+1 4 2 7 6 2 5+1 4 3 9
Jan Kołacki 6 5 7 5 11 6+2 6+1   9 9
Bogdan Skrobisz       13     9 15 8  
Witold Jakoniuk       0     2+1 2    
Henryk Kowalewski                    
Grzegorz Szymko     0     3   1+1 4  
Piotr Żyto         0          
Zenon Plech               15   15
Henryk Żyto                   1
Leszek Papakul   0                
SUMA 34 51 37 59 63 53 59 66 62,5 79

 Szczegółowe statystki sezonu*:

Imię i nazwisko Mecze Biegi Punkty Bonusy Suma Śr. bieg Śr. bieg (d) Śr. bieg (w)
Zenon Plech 3 22 65 0 65 2,955 3,00 2,92
Bogdan Skrobisz 7 41 74 0 74 1,805 2,25 1,38
Andrzej Marynowski  18 103 182 2 184 1,786 2,07 1,43
Mirosław Berliński  19 110 184 2 186 1,691 1,89 1,44
Jan Kołacki  16 72 87 3 90 1,250 1,72 0,70
Andrzej Kołodziejczyk  17 71 88 0 88 1,239 1,67 0,50
Grzegorz Dzikowski  15 66 75 3 78 1,182 1,24 1,13
Krzysztof Fede  17 69 55 2 57 0,826 1,07 0,38
Piotr Żyto  4 10 7 0 7 0,700 0,00 0,88
Benedykt Landowski  15 50 27 5 32 0,640 0,89 0,35
Grzegorz Szymko 10 36 20 3 23 0,639 0,75 0,58
Witold Jakoniuk  7 19 11 1 12 0,632 0,71 0,58
Benedykt Bladowski 4 15 1 0 1 0,067 0,00 0,11
Henryk Kowalewski  1 2 0 0 0 0,000 ns 0,00

 * Ze względu na brak szczegółowych danych statystyki nie uwzględniają meczu w Częstochowie oraz punktów bonusowych ze następujących spotkań:
Wybrzeże Gdańsk - ROW Rybnik,
Wybrzeże Gdańsk - Start Gniezno
Wybrzeże Gdańsk - Polonia Bydgoszcz
Wybrzeże Gdańsk - Sparta Wrocław
ROW Rybnik - Wybrzeże Gdańsk
Start Gniezno - Wybrzeże Gdańsk
Stal Rzeszów - Wybrzeże Gdańsk
Wybrzeże Gdańsk - Stal Rzeszów

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 30 +77
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 24 +153
3 Cellfast Wilki Krosno 14 20 +44
4 Trans MF Landshut Devils 14 17 -11
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 14 -29
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 13 -50
7 ROW Rybnik 14 11 -62
8 Aforti Start Gniezno 14 11 -122

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus