Lista zawodników

Poniższa strona ma na celu zebranie wszystkich byłych zawodników gdańskiego "Wybrzeża" - lista jest wciąż niekompletna.

Sylwetki zawodników pochodzą z m.in. książki Jerzego Geberta "Bombardierzy, Korsarze i inni - Pół wieku GKS Wybrzeże - 1945-1995", z "Żużlowego ABC", czasopisma "Kibic Wybrzeża" oraz z informacji własnych.
W nawiasie podano lata startów w gdańskim klubie

A
Sławomir Abakumow (1986-1990)
Hans Andersen (Dania) (2009)
Daniel Andersson (Szwecja) (2000)
Stefan Andersson (Szwecja) (2002)
Rajmund Andrykowski (1957-1959)
Josh Auty (Wielka Brytania) (2008-2010)

B
Tomasz Bajerski (2005)
Karol Baran (2007)
Paweł Baran (2006)
Krystian Barański (2007)
Jarosław Bartczak (1992-1993)
Robert Barth (Niemcy) (1999)
Krzysztof Bażydło
Zbigniew Berdys (1971-1972)
Bogdan Berliński (1963-1971)
Mirosław Berliński (1976-1992)
Patryk Beśko (2012-2015)
Jerzy Białek (1973-1974)
Aureliusz Bieliński (2014-2015)
Kenneth Bjerre (Dania) (2004, 2009)
Benedynkt Bladowski (1980-1982)
Maksims Bogdanovs (Łotwa) (2012)
Jacek Bogdański (1995-1996)
Andrzej Bożykowski (1972)
Tony Briggs (Nowa Zelandia) (1991)
Kamil Brzozowski (2011-2012,2015)
Arkadiusz Buczyński (1992-1995)

C
Dawid Cieślewicz (2001-2003)
Marek Cieślewicz (2001-2003)
Tomasz Cieślewicz (1998, 2001-2003)
Krzysztof Cegielski (2000-2001)
Łukasz Chmielewski (2006)
Tadeusz Chojnacki (1975-1977)
Piotr Chrzanowski (1984)
Tomasz Chrzanowski (2003-2005, 2007-2008, 2012)
Tomasz Ciupik (1999)
Marvyn Cox (Wielka Brytania) (1991-1996)
Czesław Cyrson (1959-1963)

D
John Davis (Wielka Brytania) (1991)
Sławomir Dąbrowski (2005)
Marek Dera (1990-1994, 1996-2000, 2003)
Krzysztof Dobraczyński (1974)
J.Dombrowski(1960)
Piotr Domagała (2004)
J.Donath (1957-)
Wiesław Duba (1969)
Marceli Dubicki (1995-1998)
Paweł Duszyński (1999-2000, 2002-2003)
Grzegorz Dzik (2006-2007)
Grzegorz Dzikowski (1978-1991)
Mirosław Dzwonkowski

E
Freddie Eriksson (Szwecja) (2003)
Sam Ermolenko (USA) (1998)

F
Adam Fajfer (1999-2003)
Krzysztof Fede (1975-1982)
Krzysztof Fedeczko(1982-1985)
Robert Fedeczko (2001-2002)
Roman Fedeczko (1980-1983)
Billy Forsberg (Szwecja) (2007-2009)
Mariusz Franków (2006-2007)

G
Renat Gafurov (Rosja) (2008-2015)
Jan Gągolewicz (1969-1976)
Mirosław Giżycki (2001-2003)
Charlie Gjedde (Dania) (2008)
Krzysztof Głowacki (1984)
Jacek Gollob (1989)
Tomasz Gollob (1989)
E. Goździk (1960-1963)
Sławomir Górecki (1990-1992)
Maciej Górski (2005-2006)
B.Grajber (1957-)
Marek Grycan (1973-1975)
Z.Gryszczuk (1957-)
Henrik Gustafsson (Szwecja) (2002)

H
Greg Hancock (USA) (2005)
Dariusz Haska
Paweł Hlib (2010-2011)
Jerzy Hoppe

J
Krzysztof Jabłoński (2004-2008)
Mirosław Jabłoński (2004-2005)
Paweł Jackiewicz (2008-2009)
Witold Jakoniuk (1980)
Mieczysław Jamont (1977-1978)
Marcin Jankowski (2006)
Piotr Jędrzejkiewicz (2006)
Thomas H. Jonasson (2010-2014)
John Jorgensen (Dania) (1998)
Zbigniew Jurasik (1992)

K
Marian Kaiser (1960-1966)
Stanisław Kaiser (1958, 1960-1969)
Jacek Kalinowski (1989-1995, 1997-1998)
Jarosław Kalinowski (1988-1994)
Marcin Kamiński
Władysław Kamrowski (1948-1960)
Brian Karger (Dania) (2003-2004)
Andriej Karpow (Ukraina) (2007-2008)
Robert Kempiński (1999-2000)
Stanisław Kierpal (1966-1967)
Maciej Kierzkowski (2002)
Rafał Klein (1990-1993)
Grzegorz Kłopot (2005)
Łukasz Kłyszewski (2004-2005)
Grzegorz Knapp (2007)
Andriej Kobrin (2007-2011)
Jan Kołacki (1975-1982)
Andrzej Kołodziejczyk (1976-1981)
Paweł Kołodziejczyk (2005-2006)
Paweł Koman (1948-)
Andrzej Korolew (2002)
Mariusz Kowalczyk(1999)
Henryk Kowalewski (1975-1980)
Rafał Kowalski (2006)
Dominik Kossakowski (2012-2014)
Robert Kościecha (2003-2005)
Stanisław Kowalski (1970-1979)
Czesław Kraska (1960-1965)
Eduard Krcmar (2015)
Robert Kreczyński (1996)
Tobias Kroner (Niemcy) (2008-2010)
Mariusz Krzywosz (1987-1988)
Matej Kus (Czechy) (2010)
Marian Kwidziński (1982-1983)
Joonas Kylmäkorpi (Finlandia) (2009)

L
Mateusz Lampkowski (2010)
Benedykt Landowski (1978-1982)
Piotr Laskowski (1985-1987, 1990)
Kaj Laukkanen (Finlandia) (2001, 2003)
Fredrik Lindgren (Szwecja) (2014)
R.Lirsz (1957-)
Chris Louis (Wielka Brytania) (2007)
S.Luliński (1957-)

Ł
Marcin Łęc (1999)

M
Leon Madsen (Dania) (2014)
Janusz Maraszek (1971-1976)
H.Majewski (1957)
Igor Marko (Ukraina) (1997)
Leszek Marsz (1969-1979)
Kamil Matyjas (2012-2014)
Leszek Matysiak (1988)
J.Matulka (1957-)
J.Matuszewski (1957-)
Andrzej Marynowski (1973-1983)
Mikael Max (Szwecja) (2011)
Bartosz Miaśkiewicz (2002-2003)
Leszek Mischke (1985-1991)
Robert Miśkowiak (2013)
Juha Moksunen (Finlandia) (1991-1992)
Artur Mroczka (2013-2014)
Marek Mróz (1996-1997)
Grzegorz Musiał (2005)

N
Andrzej Nawrocki (1974)
Roman Niekietyn (1948, 1950)
Lenar Nigmacjanow (Rosja) (2006)
Jakub Niziołek (1999)
David Norris (Wielka Brytania) (1995-1996)
Zdzisław Nowak (1960-1961, 1964)

O
Krzysztof Okupski (1984)
Tomasz Olechwierowicz (2004-2005)
Jarosław Olszewski (1985-1995)
Bolesław Ostojski (1947)

P
Mariusz Pacholak (2004)
Leszek Papakul (1971-1980)
Waldemar Pawłowicz (1974-1976)
Maciej Pawłowski (2003-2005)
Roman Pawłyszcze (1947-1948)
Krzysztof Pecyna (1999-2000, 2002, 2004)
Bjarne Pedersen (Dania) (2005, 2007-2008)
Nicki Pedersen (Dania) (2001, 2012)
Sonke Petersen (Niemcy) (2009)
Georgi Petranov (1996)
Krystian Pieszczek (2011-2014)
Artur Pietrzyk (2006-2007)
Tomasz Piszcz (2001-2002, 2006)
Zenon Plech (1977-1987)
Mariusz Podgórski (1983)
Zbigniew Podlecki (1962-1972)
Antoni Polis (1967)
Kamil Popławski (2007-2009)
Artur Puszko (1996)

R
Tony Rickardsson (Szwecja) (1999-2000)
Dariusz Rybakowski (2008-2009)
Marek Rypień (1997)

S
Robert Sawina (1994-1995)
Steve Schofield (Wielka Brytania) (1992-1996)
Gerard Sikora (1969-1970)
Krzysztof Siudek (1971-1973)
Adam Skórnicki (2009)
Bogdan Skrobisz (1971-1986)
Andy Smith (2006-2007)
Łukasz Sówka (2015)
Damian Sperz (2006-2011)
Jarosław Sosnowski (1982)
Dawid Stachyra (2010-2011, 2013)
Jiri Stancl jr. (Czechy) (1993)
Dariusz Stenka (1981-1989, 1995-1997)
Krzysztof Stojanowski (2004)
Paweł Stormowski (1996-1999)
Jarosław Strongowski (1986-1990)
Zbigniew Suchecki (2012)
Jan Sulewski (1967-1971)
Tomasz Szupienko (1991)
Zbigniew Szymański (1948-1950)
Cyprian Szymko (2007-2008, 2013-2014)
Grzegorz Szymko (1978-1984)
Marcel Szymko (2008, 2010-2015)
Piotr Szymko (1980-1981, 1983-1984)
Leszek Szyperek

Ś
Bolesław Ślaz (1970-1978)
Janusz Ślączka (1993-1994)
Mieczyłsaw Śledź (1962-)
Franciszek Śrubkowski (1947-1948)
Adam Światłowski (1992-1996)
Zygmunt Świętosławski (1982)
Piotr Świderski (2012)

T
Mathias Thörnblom (Szwecja) (2013-2014)
Sandor Tihanyi (Węgry) (2000)
Jan Tkocz (1962-1971)
Sebastian Trumiński (2006)

U
Sebastian Ułamek (1999-2000)
Roman Uzarek (1987-1991)

V
Martin Vaculik (2009)

W
Paweł Waloszek (1960)
Wiktor Waloszek (1960,1975)
Darcy Ward (Australia) (2011)
A.Węsierski
Roman Wieczorek (1962-1970,1983)
Rafał Wielemborek (2001-2003)
Roman Wielemborek
Todd Wiltshire (Australia) (1997)
Roman Winter (1966--1967)
Krzysztof Wittstock (2012-2015)
Janusz Włoch (1971)
Jacek Woźniak (1993-1998)

Z
Andrzej Zagórski (1973-1975)
Wojciech Załuski (1997-1998)
Z.Zachara (1960-)
Karol Ząbik (2010)
Magnus Zetterström (Szwecja) (2008-2011,2015)
Roman Zieliński (1970-1976)
Jan Ziółkowski (1965,1967-1969)
Alfons Ziółkowski (1948)

Ż
Bartłomiej Żebrowski (1996-1999)
Dominik Żebrowski (1992-1996)
Wojciech Żurawski (1998)
Henryk Żyto (1965-1981)
Piotr Żyto (1980-1986)

Jeśli zauważyłeś błąd na tej stronie, skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@wybrzezegdansk.pl

Najbliższy mecz

Niedziela, 25 czerwca 2017 r.godz. 14:15

Grupa Azoty Unia Tarnów IV runda Nice Pierwszej Ligi Żużlowej, dom Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Grupa Azoty Unia Tarnów

www rywala | bilety

Ostatni mecz

63:27

Niedziela, 18 czerwca 2017 r. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
"dom"

relacja | www rywala

Tabela Nice PLŻ

L.p. Drużyna M P +/-
1. Grupa Azoty Unia Tarnów 8 16 +157
2. Lokomotiv Daugavpils 10 14 +43
3. Orzeł Łódź 9 13 +42
4. Zdunek Wybrzeże 7 12 +72
5. Speedway Wanda Instal Kraków 9 11 -33
6. Polonia Piła 8 8 -31
7. Polonia Bydgoszcz 10 3 -127
8. Stal Betad Leasing Rzeszów 8 2 -123

MDMP

L.p. Drużyna M P +/-
1. Wybrzeże Gdańsk 3 9 +134
2. MRGARDEN GKM Grudziądz 3 6 +111
3. KS Toruń 3 6 +108
4. Orzeł Łódź 4 2 +55
5. SCKM Włókniarz Cz-wa 3 1 +62

Liga Juniorów

L.p. Drużyna M P +/-
1. KantorOnline ViperPrint Włókniarz 7 33,5 147
2. Fogo Unia Leszno 7 31 137
3. Spar Falubaz Zielona Góra 7 28,5 140
4. Unibax Toruń 7 23 120
5. Grupa Azoty Tarnów 7 18 119
6. Stal Gorzów 7 16,5 115
7. Betard Sparta Wrocław 7 13,5 96
8. Renault Zdunek Wybrzeże 7 4 88

Typowanie

1. TOMAN69 89 pkt. +5 pkt.
2. mysy 89 pkt. 0 pkt.
3. pawel1985 88 pkt. +5 pkt.
4. danmark marek 85 pkt. +5 pkt.
5. dave91 81 pkt. 0 pkt.
Jesteśmy na Facebooku

Jesteśmy na Facebooku

Zostań naszym fanem na FB i bądź na bieżąco!

Oferta marketingowa

Oferta marketingowa

Zapoznaj się z ofertą reklamową naszego klubu na sezon 2016. Zostań Sponsorem gdańskiego żużla!

Baza kibiców

Baza kibiców

Zapisz się do grona fanów, którzy bezpłatnie otrzymują informacje i oferty z klubu prosto na swoją skrzynkę mailową.