Programy zawodów

Lata sześćdziesiąte
Lata siedemdziesiąte
Lata osiemdziesiąte

Rok 1982

X runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - ROW Rybnik
XIV runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Falubaz Zielona Góra
XVI runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Stal Gorzów
VI turniej indywidualny o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska

Rok 1983

II runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Unia Leszno
IV runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Falubaz Zielona Góra
VI runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Kolejarz Opole
VIII runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Start Gniezno
Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski

Rok 1984

Ćwierćfinał turnieju o "Złoty Kask"
Ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Świata
X runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Unia Leszno
Test-mecz: Polska - CSRS
VII runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Start Gniezno

Rok 1985

I runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Stal Gorzów
III runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - ROW Rybnik
I runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski
Półfinał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski
II finał o "Złoty Kask"
XI runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Śląsk Świetochłowice
XIII runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Unia Leszno
XVIII runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Polonia Bydgoszcz

Rok 1986

III runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Falubaz Zielona Góra
V runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Kolejarz Opole
XI runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Apator Toruń

Rok 1987

II runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Unia Leszno
VIII runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Unia Tarnów
XIV runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Stal Rzeszów
Drużynowe Mistrzostwa Świata - grupa II, runda 1
Czwórmecz o "Puchar Przyjaźni"

Rok 1988

Test-mecz młodzieżowy
III runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Kolejarz Opole
V runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Falubaz Zielona Góra
Półfinał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych
Ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski


Lata dziewięćdziesiąte

Rok 1990

Igrzyska Solidarności - Turniej żużlowy

Rok 1991

XVII runda DM II ligi: Wybrzeże Gdańsk - Włókniarz Częstochowa
XIX runda DM II ligi: Wybrzeże Gdańsk - GKM Grudziądz
XXI runda DM II ligi: Wybrzeże Gdańsk - Stal Rzeszów
DMP - zawody barażowe o wejście do I ligi: Wybrzeże Gdańsk - ROW Rybnik

Rok 1992

I runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Motor Lublin
Drużynowy Puchar Polski "Aspro Cup": Wybrzeże Gdańsk - Unia Leszno
IV runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Apator Toruń
I runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski
VI runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Yawal Częstochowa
VIII runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Unia Tarnów
Ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski
Półfinał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski
X runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Stal Gorzów
XII runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Morawski Zielona Góra
Speedway Show Dominik o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska
XIV runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Sparta Wrocław
XVI runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Stal Rzeszów
XVII runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Polonia Bydgoszcz
Towarzyski turniej par klubowych

Rok 1993

I runda DM II ligi: Wybrzeże Gdańsk - Iskra Ostrów
III runda DM II ligi: Wybrzeże Gdańsk - GKM Grudziądz
V runda DM II ligi: Wybrzeże Gdańsk - KKŻ Krosno
Rewanżowy mecz Drużynowego Pucharu Polski: Wybrzeże Gdańsk - Start Gniezno
I runda Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski
Ćwierćfinał Drużynowego Pucharu Polski
VIII runda DM II ligi: Wybrzeże Gdańsk - Śląsk Świętochłowice
IV runda Pomorskiej Ligi Młodzieżowej
Eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych
XII runda DM II ligi: Wybrzeże Gdańsk - Polonia Piła
XIV runda DM II ligi: Wybrzeże Gdańsk - Wanda Kraków
XVI runda DM II ligi: Wybrzeże Gdańsk - Kolejarz Opole
XIX runda DM II ligi: Wybrzeże Gdańsk - Włókniarz Częstochowa
IV runda Pomorskiej Ligi Młodzieżowej
XXI runda DM II ligi: Wybrzeże Gdańsk - Start Gniezno
Młodzieżowy turniej indywidualny o Puchar prezesa zarządu okręgowego PZMot

Rok 1994

Zawody towarzyskie: Wybrzeże Gdańsk - Apator Toruń
I runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Polonia Bydgoszcz
III runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Unia Leszno
I runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski
V runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Włókniarz Częstochowa
VII runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Apator Toruń
VIII runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Morawski Zielona Góra
X runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Motor Lublin
Memoriał im. Jerzego Białka - I półfinał MIMP
V runda Pomorskiej Ligi Młodzieżowej
XIII runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Unia Tarnów
II runda rewanżowa Pomorskiej Ligi Młodzieżowej
Drużynowy Puchar Polski - eliminacje
Indywidualny Turniej Żużlowy "Dominik - Camel Cup '94"
XV runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Stal Gorzów
XVI runda DMP: Unia Leszno - Wybrzeże Gdańsk
XVII runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Sparta Wrocław
Zawody drużynowe: Wybrzeże Gdańsk - Olimp Praga
Indywidualny Turniej Młodzieżowy

Rok 1996

IV runda Pomorskiej Ligi Młodzieżowej
Turniej Kwalifikacyjny do Kadry Narodowej Juniorów

Rok 1997

Mecz towarzyski: Wybrzeże Gdańsk - Unia Leszno
Mecz towarzyski: Wybrzeże Gdańsk - Pergo Gorzów
III runda DM II ligi: Wybrzeże Gdańsk - Kolejarz Opole
VI runda DM II ligi: Wybrzeże Gdańsk - Unia Tarnów
Półfinał Mistrzostw Polski Par Klubowych
I runda Pomorskiej Ligi Młodzieżowej
VIII runda DM II ligi: Wybrzeże Gdańsk - LKŻ Lublin
XII runda DM II ligi: Wybrzeże Gdańsk - Wanda Kraków
XIV runda DM II ligi: Wybrzeże Gdańsk - Stal II / ŻKS Rzeszów / Krosno
II runda Drużynowego Pucharu Polski
XVI runda DM II ligi: Wybrzeże Gdańsk - Iskra Ostrów
III runda Drużynowego Pucharu Polski
V runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski
XIX runda DM II ligi: Wybrzeże Gdańsk - J.A.G. Łódź
Indywidualne Mistrzostwa Pomorza - eliminacje
Finał Indywidualnych Mistrzostw Pomorza. Memoriał Jerzego Białka

Rok 1998

III runda DM II ligi: Wybrzeże Gdańsk - RKM Rybnik
XIV runda DM II ligi: Wybrzeże Gdańsk - Kolejarz Opole
Mistrzostwa Pomorza Par
Indywidualne Mistrzostwa Pomorza. 14 Memoriał Jerzego Białka

Rok 1999

Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów


Lata 2000 i następne

Rok 2001

Drużynowy Puchar Świata 2001
Finał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata
IV runda Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Pomorza

Rok 2002

I runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Polonia Bydgoszcz
III runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Polonia Piła
Finał Krajowy Eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Świata
V runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Stal Gorzów
Pomorska Liga Młodzieżowa
VIII runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Atlas Wrocław
IX runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Apator Toruń
XI runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Włókniarz Częstochowa
XIII runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Unia Leszno
Mistrzostwa Pomorza Par
XV runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Polonia Piła
Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Pomorza. Memoriał J.Białka i J.Maraszka
XVIII runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Apator Toruń
XX runda DMP: Wybrzeże Gdańsk - Stal Gorzów
Mecz barażowy: Wybrzeże Gdańsk - Start Gniezno
Mecz barażowy: Wybrzeże Gdańsk - Start Gniezno (drugi termin)

Rok 2003

II runda DMP: Lotos Gdańsk - Polonia Piła
III runda DMP: Lotos Gdańsk - Atlas Wrocław
V runda DMP: Lotos Gdańsk - Unia Leszno
VII runda DMP: Lotos Gdańsk - ZKŻ quick-mix Zielona Góra
IX runda DMP: Lotos Gdańsk - Top Secret Włókniarz Częstochowa
Młodzieżowe Mistrzostwa Pomorza Par Klubowych
IV runda MDMP
XIV runda DMP: Lotos Gdańsk - Apator Adriana Toruń
XV runda DMP: Lotos Gdańsk - Unia Leszno
XVIII runda DMP: Lotos Gdańsk - ZKŻ quick-mix Zielona Góra
XX runda DMP: Lotos Gdańsk - Polonia Piła
Mecz barażowy: Lotos Gdańsk - Unia Tarnów

Rok 2004

Turniej towarzyski "Lotos Open"
Mecz towarzystki Lotos Gdańsk - Brovst
Półfinał krajowych eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Świata
II runda DM I ligi: Lotos Gdańsk - Start Gniezno
IV runda DM I ligi: Lotos Gdańsk - KM Intar Ostrów
VI runda DM I ligi: Lotos Gdańsk - Stal TeleNet Strabag Gorzów
Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Pomorza
VII runda DM I ligi: Lotos Gdańsk - TŻ Sipma Lublin
Młodzieżowe Mistrzostwa Pomorza Par Klubowych
XII runda DM I ligi: Lotos Gdańsk - Marma Polskie Folie Rzeszów
XIV runda DM I ligi: Lotos Gdańsk - Kunter GTŻ Grudziądz
XV runda DM I ligi: Lotos Gdańsk - Marma Polskie Folie Rzeszów
XVII runda DM I ligi: Lotos Gdańsk - TŻ Sipma Lublin
XX runda DM I ligi: Lotos Gdańsk - Stal TeleNet Strabag Gorzów
Mecz towarzyski Lotos Gdańsk - Reprezentacja Ligi

Rok 2005

I runda DMP: Lotos Gdańsk - Budlex Polonia Bydgoszcz
IV runda DMP: Lotos Gdańsk - Złomrex Włókniarz Częstochowa
VI runda DMP: Lotos Gdańsk - Unia Leszno
VII runda DMP: Lotos Gdańsk - Unia Tarnów
X runda DMP: Lotos Gdańsk - Apator Adriana Toruń
XII runda DMP: Lotos Gdańsk - WTS Atlas Wrocław
XIII runda DMP: Lotos Gdańsk - ZKŻ Kronopol Zielona Góra
DMP: mecz o 7. miejsce (rewanż): Lotos Gdańsk - ZKŻ Kronopol Zielona Góra
Puchar 25-lecia Solidarności
Rewanżowy mecz o miejsce w Ekstralidze: Lotos Gdańsk - KM Intar Dartom Ostrów

Rok 2006

I runda DM II ligi: Lotos Gdańsk - Polonia Piła
IV runda DM II ligi: Lotos Gdańsk - Ukraina Równe
VI runda DM II ligi: Lotos Gdańsk - PSŻ Milion Team Poznań
Turniej o Puchar Lotosu
XII runda DM II ligi: Lotos Gdańsk - Speedway Miskolc
XIV runda DM II ligi: Lotos Gdańsk - KŻ Kolejarz Opole
XVI runda DM II ligi: Lotos Gdańsk - KŻ Orzeł Łódź
XVII runda DM II ligi: Lotos Gdańsk - Speedway Center Daugavpils
Turniej o Puchar HN Nowak GmbH

Rok 2007

I runda DM I ligi: Lotos Gdańsk - Stal Gorzów
III runda DM I ligi: Lotos Gdańsk - TŻ Sipma Lublin
V runda DM I ligi: Lotos Gdańsk - KM Intar Lazur Ostrów
VIII runda DM I ligi: Lotos Gdańsk - GTŻ Grudziądz
IX runda DM I ligi: Lotos Gdańsk - RKM Rybnik
Ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski
XI runda DM I ligi: Lotos Gdańsk - PSŻ Milion Team Poznań
XIII runda DM I ligi: Lotos Gdańsk - Start Gniezno
1. runda play-off: Lotos Gdańsk - KM Intar Lazur Ostrów
Półfinał Brązowego Kasku
Turniej o Puchar Gdańska

Jeśli zauważyłeś błąd na tej stronie, skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@wybrzezegdansk.pl

Najbliższy mecz

Sobota, 27 maja 2017 r.godz. 16:00

Euro Finannce Polonia Piła VII runda Nice Pierwszej Ligi Żużlowej, wyjazd Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Euro Finannce Polonia Piła

www rywala | bilety

Ostatni mecz

Arge Speedway Wanda Kraków

43:47 niedziela, 21 maja 2017 r. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
43:47

relacja | www rywala

Tabela Nice PLŻ

L.p. Drużyna M P +/-
1. Polonia Piła 4 8 +39
2. Zdunek Wybrzeże 3 5 +22
3. Lokomotiv Daugavpils 4 4 +12
4. Speedway Wanda Instal Kraków 4 4 -14
5. Orzeł Łódź 4 3 -14
6. Grupa Azoty Unia Tarnów 2 2 +26
7. Stal Betad Leasing Rzeszów 4 2 -13
8. Polonia Bydgoszcz 5 2 -58

MDMP

L.p. Drużyna M P +/-
1. Wybrzeże Gdańsk 3 9 +134
2. MRGARDEN GKM Grudziądz 3 6 +111
3. KS Toruń 3 6 +108
4. Orzeł Łódź 4 2 +55
5. SCKM Włókniarz Cz-wa 3 1 +62

Liga Juniorów

L.p. Drużyna M P +/-
1. KantorOnline ViperPrint Włókniarz 7 33,5 147
2. Fogo Unia Leszno 7 31 137
3. Spar Falubaz Zielona Góra 7 28,5 140
4. Unibax Toruń 7 23 120
5. Grupa Azoty Tarnów 7 18 119
6. Stal Gorzów 7 16,5 115
7. Betard Sparta Wrocław 7 13,5 96
8. Renault Zdunek Wybrzeże 7 4 88

Typowanie

1. TOMAN69 89 pkt. +5 pkt.
2. mysy 89 pkt. 0 pkt.
3. pawel1985 88 pkt. +5 pkt.
4. danmark marek 85 pkt. +5 pkt.
5. dave91 81 pkt. 0 pkt.
Jesteśmy na Facebooku

Jesteśmy na Facebooku

Zostań naszym fanem na FB i bądź na bieżąco!

Oferta marketingowa

Oferta marketingowa

Zapoznaj się z ofertą reklamową naszego klubu na sezon 2016. Zostań Sponsorem gdańskiego żużla!

Baza kibiców

Baza kibiców

Zapisz się do grona fanów, którzy bezpłatnie otrzymują informacje i oferty z klubu prosto na swoją skrzynkę mailową.