Jacob Thorssell to przedstawiciel młodego pokolenia szwedzkich żużlowców. W polskiej lidze startował w barwach klubów z Tarnowa, Częstochowy oraz Falubazu Zielona Góra. Sezon 2017 zakończył poważną kontuzją kręgosłupa, po której obawiano się, że nie wróci na tor. Mimo urazu szybko wrócił do jazdy, ale jego jazda nie była tak dobra jak przed urazem. Wpływ na to miała na pewno nieprzepracowana zima. Szwed zapowiada pełną gotowość na sezon 2019.
Brązowy medalista młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Szwecji (Vetlanda 2012). Brązowy medalista drużynowych mistrzostw Europy (Lendava 2011). Brązowy medalista drużynowych mistrzostw świata juniorów (Gniezno 2012). Finalista indywidualnych mistrzostw świata juniorów (2014).
Aktualne kluby w innych ligach:
Wielka Brytania
Premiership (Wolverhampton Volves)
Szwecja
Eliteserien (Dackarna Malilla)
04.10.2020 | Unia Tarnów - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 9+1 (3,2,3,0,1*) |
27.09.2020 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Lokomotiv Daugavpils | 5+ 1 - (2,2,t,1*) |
23.09.2020 | Dackarna Malilla - Kumla Indianerna | 7+1 (2,3,w,2*,0) |
17.09.2020 | Start Gniezno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 5+1 (0,2,2,0,1*) |
15.09.2020 | Vastervik Speedway - Dackarna Malilla | 11+1 (2,2,2*,3,2) |
12.09.2020 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Abramczyk Polonia Bydgoszcz | 12 (3,3,2,2,2) |
06.09.2020 | Orzeł Łódź - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 11+1 (1*,3,3,2,2,0) |
28.08.2020 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - eWinner Apator Toruń | 5 (1,2,1,1,0) |
25.08.2020 | Dackarna Malilla - Lejonen Gislaved | 13 (3,2,3,2,3,0) |
22.08.2020 | Arged Malesa TŻ Ostrovia - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 6 (0,w,2,2,2) |
20.08.2020 | Masarna Avesta - Dackarna Malilla | 12 (2,3,2,2,3) |
18.08.2020 | Dackarna Malilla - Kumla Indianerna | 11+1 (2,1,3,3,2*) |
16.08.2020 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Arged Malesa TŻ Ostrovia | 5+2 (0,1*,1*,3) |
13.08.2020 | Dackarna Malilla - Piraterna Motala | 15 (3,3,3,3,3) |
11.08.2020 | Vetlanda Speedway - Dackarna Malilla | 10 (3,3,d,3,1) |
08.08.2020 | eWinner Apator Toruń - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 11 (1,2,2,2,2,2) |
25.07.2020 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Start Gniezno | 7+1 (1,1,2*,3,0) |
23.07.2020 | Indywidualne Mistrzostwa Szwecji | 17 (2,3,3,3,3,3) |
18.07.2020 | Lokomotiv - Daugavpils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 12+1 (3,2,2,2*,3) |
13.07.2020 | IM 1. Ligi Żużlowej | 6 (2,2,0,2,0) |
11.07.2020 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Unia Tarnów | 4+1 (1,0,2*,1) |
10.10.2019 | Swindon Robins - Wolverhampton Wolves | 6 (1,1,3,1,0) |
09.10.2019 | Wolverhampton Wolves - Swindon Robins | 4 (1,2,1,0) |
25.09.2019 | Dackarna Malilla - Smederna Eksilstuna | 5 (0,0,-,2,3) |
24.09.2019 | Smederna Eskilstuna - Dackarna Malilla | 6 (1,3,1,1,0) |
22.09.2019 | II Memoriał Henryka Żyto | 11 (2,3,1,2,1,2) |
21.09.2019 | Puchar Nice 1. Ligi Żużlowej | 1 (0,0,1,0,0) |
17.09.2019 | Peterborough Panthers - Wolverhampton Wolves | 13 (3,2,2,3,0,3) |
10.09.2019 | Dackarna Malilla - Vastervik Speedway | 8 (0,2,3,3,0) |
05.09.2019 | Poole Pirates - Wolverhampton Wolves | 4 (1,1,1,1,0) |
03.09.2019 | Vastervik Speedway - Dackarna Malilla | 7+1 (3,0,3,0,1*) |
02.09.2019 | Wolverhampton Wolves - Kings Lynn Stars | 14 (3,3,3,2,3) |
26.08.2019 | Wolverhampton Wolves - Poole Pirates | 9+1 (1,3,2*,2,1) |
22.08.2019 | Dackarna Malilla - Indianerna Kumla | 8+2 (1,2*,2,2,1) |
21.08.2019 | Dackarna Malilla - Masarna Avesta | 7+2 (2,2*,1,2*) |
19.08.2019 | Belle Vue Aces - Wolverhampton Wolves | 10+1 (1*,0,3,3,3) |
17.08.2019 | Grand Prix Skandynawii w Malilli | 2 (0,0,0,0,2) |
15.08.2019 | King's Lynn Stars - Wolverhampton Wolves | 9 (3,1,3,2,0) |
13.08.2019 | Piraterna Motala - Dackarna Malilla | 4+1 (0,1*,0,3,0) |
12.08.2019 | Wolverhampton Wolves - Peterborough Panthers | 10+2 (2*,2*,3,3) |
08.08.2019 | Swindon Robins - Wolverhampton Wolves 46:44 | 8+1 (3,1,3,1*,0) |
05.08.2019 | Wolverhampton Wolves - Belle Vue Aces | 9+1 (1,2,2*,3,1) |
03.08.2019 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Car Gwarant Start Gniezno | 11 (3,3,0,3,2) |
30.07.2019 | Lejonen Gislaved - Dackarna Malilla 46:44 | 12+1 (3,2,3,3,1*) |
25.07.2019 | Ipswich Witches - Wolverhampton Wolves | 9+1 (3,2*,2,2) |
22.07.2019 | Wolverhampton Wolves - Peterborough Panthers 59:31 | 12 (2,3,3,3,1) |
18.07.2019 | Swindon Robins- Wolverhampton Wolves 52:38 | 2 (2,0,0) |
16.07.2019 | Dackarna Malilla - Vastervik Speedway | 10+2 (2,1*,3,3,1*) |
15.07.2019 | Wolverhampton Wolves - Ipswich Witches | 9 (w,3,1,3,2) |
11.07.2019 | Peterborough Panters - Wolverhampton Wolves | 9 (1,2,3,3,0) |
08.07.2019 | Wolverhampton Wolves - Swindon Robins | 13 (3,3,2,2,3) |
04.07.2019 | Indianerna Kumla - Dackarna Malilla | 9+1 (3,2*,3,1) |
02.07.2019 | Dackarna Malilla - Rospiggarna Hallstavik | 2 (0,0,2,0) |
30.06.2019 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Lokomotiv Daugavpils | 7+1 (2*,2,0,3,0) |
27.06.2019 | Smederna Eskilstuna - Dackarna Malilla | 2 (1,1,0,-) |
25.06.2019 | Rospiggarna Hallstavik- Dackarna Malilla 42:48 | 3+2 (2*,1*,0,0) |
24.06.2019 | Wolverhampton Wolves - Poole Pirates | 5 (1,3,1,0) |
18.06.2019 | Dackarna Malilla - Vetlanda Speedway | 5+2 (0,2*,2,1*) |
17.06.2019 | Poole Pirates - Wolverhampton Wolves | 3+1 (1,1,0,1*) |
15.06.2019 | Arged Malesa Ostrovia Ostrów - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 10+3 (1*,3,1*,3,2*) |
13.06.2019 | Vastervik Speedway - Dackarna Malilla | 1+1 (0,1*,-,-) |
09.06.2019 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - PGG ROW Rybnik | 6+1 (2,1,2,1*,0) |
08.06.2019 | 1. runda eliminacji do Grand Prix | 6 (1,1,1,2,1) |
03.06.2019 | King's Lynn Stars - Wolverhampton Wolves | 13 (3,2,2,3,3,0) |
01.06.2019 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Orzeł Łódź | 8 (3,2,3) |
28.05.2019 | Dackarna Malilla - Lejonen Gislaved 48:42 | 10 (d,1,3,3,3) |
27.05.2019 | Belle Vue Aces - Wolverhampton Wolves | 9 (2,3,0,2,2) |
27.05.2019 | Wolverhampton Wolves - Belle Vue Aces | 6+1 (1,1,0,1*,3) |
26.05.2019 | Orzeł Łódź-Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 14+1 (1,2,3,3,3,2*) |
21.05.2019 | Masarna Avesta - Dackarna Malilla | 7 (2,2,0,0,1,2) |
14.05.2019 | Dackarna Malilla - Piraterna Motala | 9 (3,0,3,2,1) |
11.05.2019 | PGG ROW Rybnik - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 1+1 (0,1*,0,-0) |
09.05.2019 | Dackarna Malilla - Smederna Eskilstuna | 6 (0,0,3,3,0,0) |
05.05.2019 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Arged Malesa TŻ Ostrovia | 10+2 (1,3,3,1*,2*) |
01.05.2019 | Turniej o puchar prezydenta miasta Gdańska | 5 (2,1,2,u,ns,ns) |
msc | drużyna | M | Pkt | +/- |
---|---|---|---|---|
1 | Cellfast Wilki Krosno | 0 | 0 | 0 |
2 | Innpro ROW Rybnik | 0 | 0 | 0 |
3 | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | 0 | 0 | 0 |
4 | Arged Malesa Ostrów Wielkopolski | 0 | 0 | 0 |
5 | Energa Wybrzeże Gdańsk | 0 | 0 | 0 |
6 | H.Skrzydlewska Orzeł Łódź | 0 | 0 | 0 |
7 | Texom Stal Rzeszów | 0 | 0 | 0 |
8 | InvestHousePlus PSŻ Poznań | 0 | 0 | 0 |