Wychowanek GKŻ Wybrzeże. Pierwsze kroki stawiał w, prowadzonej we współpracy z Grupą Lotos S.A., Młodzieżowej Szkole Żużlowej. Na mini torze wywalczył tytuł II V-ce Mistrza Polski w klasie 80-125cc w sezonie 2015. Rok później na torze w Toruniu został II V-ce Mistrzem Świata w klasie 125cc.
Bardzo płynny rozwój umiejętności Karola zaowocował przystąpieniem do egzaminu licencyjnego niespełna dwa tygodnie po ukończeniu 15 roku życia. W zawodach na normalnym torze zadebiutował 6 lipca w turnieju NICE CUP, w którym zajął drugą pozycję. W rozgrywkach ligowych występuje od 3 czerwca 2018. Po sezonie 2020 odszedł do występującego w PGE Ekstralidze Apatora Toruń.
Niestety, Karol nie zwojował Ekstraligi. W czerwcu 2021 trafił ponownie do Gdańska, w ramach wypożyczenia z Apatora do końca sezonu. W eWinner 1. Lidze Żużlowej powinien być solidnym wzmocnieniem formacji młodzieżowej.
07.08.2022 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 46:43 | 2 (1,1,w) |
03.08.2022 | III runda półfinału DMPJ, Toruń | 5 (1,w,1,1,2) |
28.07.2022 | Eliminacje MIMP w Rybniku | Karol Żupiński - 4 (1,t,2,0,1) |
23.07.2022 | Cellfast Wilki Krosno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 1 (1,0,0) |
17.07.2022 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Abramczyk Polonia Bydgoszcz | 2 (0,1,1,0) |
10.07.2022 | ROW Rybnik - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 48:42 | 0 (0,0,-) |
06.07.2022 | I runda DMPJ w Zielonej Górze | 9 (1,2,2,2,2) |
04.07.2022 | Aforti Start Gniezno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 2 (0,1,1) |
29.06.2022 | III runda DMPJ w Toruniu | 13 (2,3,3,2,3) |
26.06.2022 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Stelmet Falubaz Zielona Góra | 2 (1,1,0,0) |
20.10.2020 | Nice Cup w Toruniu | 7 (2,2,w,3) |
12.10.2020 | Finał IMEJ | 1 (1) |
07.10.2020 | Turniej Zaplecza Kadry Juniorów | 14 (2,3,3,3,3) |
04.10.2020 | Unia Tarnów - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 4 (0,1,2,1) |
27.09.2020 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Lokomotiv Daugavpils | 7 - (3,3,1,w) |
21.09.2020 | Finał MIMP | 1 (1,0,0,d,0) |
17.09.2020 | Start Gniezno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 0 (0,0,-) |
16.09.2020 | Brązowy Kask - Ostrów | 2 (w,0,2,-,-) |
15.09.2020 | IV runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Gdańsku | 15 (3,3,3,3,3) |
12.09.2020 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Abramczyk Polonia Bydgoszcz | 4 (3,1,0) |
06.09.2020 | Orzeł Łódź - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 1 (1,w,-) |
01.09.2020 | III runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Bydgoszczy | 12 (2,2,3,2,3) |
28.08.2020 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - eWinner Apator Toruń | 4 (1,1,0,2) |
26.08.2020 | Finał Srebrnego Kasku | 6 (3,2,0,1,w) |
22.08.2020 | Arged Malesa TŻ Ostrovia - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 3 (3,0,0,0,0) |
20.08.2020 | DMPJ w Grudziądzu | 9 (2,1,2,2,2) |
19.08.2020 | DMPJ w Toruniu | 8 (3,1,w,1,3) |
16.08.2020 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Arged Malesa TŻ Ostrovia | 5+1 (2,2*,1) |
08.08.2020 | eWinner Apator Toruń - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 10 (3,3,1,2,0,1) |
05.08.2020 | Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych | 1 (0,0,0,1) |
04.08.2020 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Orzeł Łódź | 3 (2,1,0) |
01.08.2020 | Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 3 (w,3,0) |
25.07.2020 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Start Gniezno | 5+1 (3,1,1*,0) |
18.07.2020 | Lokomotiv - Daugavpils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 3 (1,1,1) |
11.07.2020 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Unia Tarnów | 9+1 (1,3,2*,3,0) |
06.07.2020 | Mecz Północ - Południe | 2+1 (1*,0,1) |
28.09.2019 | Turniej pożegnalny Krzysztofa Jabłońskiego | 4 (3,1,0) |
18.09.2019 | Turniej Zaplecza Kadry Juniorów w Lublinie | 12 (3,2,1,3,3) |
17.09.2019 | Turniej Zaplecza Kadry Juniorów w Lublinie | 7 (3,w,1,0,3) |
04.09.2019 | Zaplecze Kadry Juniorów w Opolu | 11 (1,2,3,2,3) |
28.08.2019 | DMPJ - Zielona Góra | 11 (3,3,3,2) |
27.08.2019 | XIII runda półinałowa DMPJ | 7 (1,2,3,1) |
21.08.2019 | XII runda DMPJ w Zielonej Górze | 8 (2,1,3,2) |
20.08.2019 | DMPJ - Częstochowa | 11 (3,2,3,3) |
15.08.2019 | Finał MIMP w Tarnowie | 2 (2,0,0,w,0) |
14.08.2019 | X runda DMPJ w Rybniku | 11 (2,3,3,3) |
13.08.2019 | IX runda DMPJ w Rybniku | 10 (2,3,2,3) |
11.08.2019 | Finał Pucharu Europy U-19 | 6 (2,0,2,1,1) |
09.08.2019 | 1/2 Finału Pucharu Europy U-19 | 9+3 (3,3,1,2,0) |
06.08.2019 | VII runda DMPJ w Gnieźnie | 10 (3,3,3,1) |
03.08.2019 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Car Gwarant Start Gniezno | 6 (3,3,0) |
01.08.2019 | 5. runda półfinałowa DMPJ - Zielona Góra | 11 (2,3,3,3) |
31.07.2019 | 6. runda półfinałowa DMPj - Zielona Góra | 9 (1,3,2,3) |
29.07.2019 | Eliminacje Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski | 11 (3,2,1,3,2) +2 |
27.07.2019 | Unia Tarnów - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 3 (1,1,0,0,1) |
24.07.2019 | IV runda DMPJ - Gnieźnie | 8 (1,3,1,3) |
23.07.2019 | III runda DMPJ - Pardubice | 8 (2,1,3,2) |
17.07.2019 | II Runda Półfinału DMPJ | 10 (2,3,2,3) |
16.07.2019 | I runda DMPJ | 11 (3,2,3,3) |
06.07.2019 | Runda kwalifikacyjna IMEJ w Gdańsku | 4 (2,2,u) |
30.06.2019 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Lokomotiv Daugavpils | 1 (1,0,0) |
25.06.2019 | XI runda DMPJ - Gdańsk | 11 (3,3,3,2) |
24.06.2019 | V runda DMPJ w Bydgoszczy | 11 (3,2,3,3) |
22.06.2019 | Puchar Europy Par U-19 w Pilźnie | 1 (1,0,0,-) |
19.06.2019 | X runda DMPJ - Bydgoszcz | 4 (2,-,2,-) |
18.06.2019 | IX runda DMPJ w Gnieźnie | 5 (-,3,-,2) |
17.06.2019 | III runda DMPJ w Gnieźnie | 11 (3,3,2,3) |
15.06.2019 | Arged Malesa Ostrovia Ostrów - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 1 (1,0,0) |
11.06.2019 | Eliminacje MMPPK - Ostrów Wielkopolski | 9 (2,2,2,2,1) |
09.06.2019 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - PGG ROW Rybnik | 1 (1,0,0) |
04.06.2019 | VII Runda DMPJ w Toruniu | 12 (3,3,3,3) |
03.06.2019 | VIII Runda DMPJ w Grudziądzu | 12 (3,3,3,3) |
01.06.2019 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Orzeł Łódź | 4+1 (2*,1,1) |
29.05.2019 | VI runda DMPJ - Łódź | 8 (2,2,1,3) |
27.05.2019 | Finał Brązowego Kasku Grudziądz | 11 (2,2,3,2,2) |
26.05.2019 | Orzeł Łódź-Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 3+1 (1,2*,0,0) |
22.05.2019 | 1/4 finału Indywidualnych Mistrzostw Polski | 5 (0,0,1,3,1) |
21.05.2019 | IV Runda DMPJ | 11 (3,2,3,3) |
14.05.2019 | Turniej par na PGE Narodowym | 7+2 (0,2*,0,2,2*,1) |
11.05.2019 | PGG ROW Rybnik - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 2 (2,0,0,0) |
08.05.2019 | II runda DMPJ Grudziądz | 9 (2,2,2,3) |
07.05.2019 | I runda DMPJ w Toruniu | 8 (3,2,3,-) |
05.05.2019 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Arged Malesa TŻ Ostrovia | 8+1 (3,3,1,1*) |
01.05.2019 | Turniej o puchar prezydenta miasta Gdańska | 2 (0,1,0,0,1,0) |
23.04.2019 | Eliminacje Brązowego Kasku | 13 (3,2,2,3,3) |
22.04.2019 | Turniej z okazji 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego | 2 (0,0,2,0,0) |
21.04.2019 | 6-er Speedway Neuenknick | 9 (2,3,1,3,0) |
16.04.2019 | Eliminacje Srebrnego Kasku - Bydgoszcz | 10+2 (2,3,3,1,1) |
14.04.2019 | Lokomotiv Daugavpils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 2 (1,1,w,0) |
10.04.2019 | Turniej Zaplecza Kadry w Poznaniu | 6 (0,1,1,2,2) |
09.04.2019 | Turniej Zaplecza Kadry w Poznaniu | 6 (1,1,2,2,0) |
07.04.2019 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Unia Tarnów | 6+1 (3,1*, 1,1) |
02.04.2019 | Eliminacje Złotego Kasku - Piła | 2 (0,1,1) |
31.03.2019 | Car Gwarant Start Gniezno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 4 (3,1,0) |
26.03.2019 | forBET Włókniarz Częstochowa - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 1 (1,0,0) |
24.03.2019 | Północ - Południe | 1 (0,0,1,0) |
23.03.2019 | Euro Finannce Polonia Piła - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 2+1 (0,1*,0,1) |
21.10.2018 | 45. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa | 2 (2,t,0,0,0) |
13.10.2018 | Turniej towarzyski w Dohren | 9 (2,3,1,3)+2 |
30.09.2018 | Memoriał Henryka Żyto | 9 (2,0,1,3,3) |
29.09.2018 | Zlata Stuha Pardubice | 7 (2,4,3) |
19.09.2018 | Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Kraków | 10 (3,3,0,3,1) |
18.09.2018 | Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Kraków | 8 (1,2,1,3,1) |
16.09.2018 | V Memoriał Rycerzy Speedway'a w Zielonej Górze | 13 (1,3,2,3,3,1) |
05.09.2018 | XIV Runda Półfinałowa DMPJ - Gniezno | 6 (2,2,1,1) |
04.09.2018 | XIII Runda Półfinałowa DMPJ (Gniezno) | 10 (1,3,3,3) |
29.08.2018 | Arge Speedway Wanda Kraków - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 7+1 (3,1,1,1,1*,0) |
28.08.2018 | Orzeł Łódź - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 4+1 (3,0,1*,0,0) |
23.08.2018 | IV Runda DMPJ - Lublin | 9+1 (2,2,2*,3) |
22.08.2018 | XII Runda Półfinałowa DMPJ - Lublin | 9+2 (3,1*,2*,3) |
21.08.2018 | XI Runda Półfinałowa DMPJ - Tarnów | 7 (3,1,1,2) |
19.08.2018 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Euro Finannce Polonia Piła | 7 (3,1,0,3) |
15.08.2018 | II runda półfinałowa DMPJ - Ostrów Wielkopolski | 5+1 (1,0,1*,3) |
12.08.2018 | Speed Car Motor Lublin - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 2 (2,0,0) |
09.08.2018 | III runda półfinałowa DMPJ - Rybnik | 5 (1,3,0,1) |
08.08.2018 | X runda półfinałowa DMPJ - Grudziądz | 6 (2,0,2,2) |
07.08.2018 | IX runda półfinałowa DMPJ - Gdańsk | 8 (3,1,3,1) |
01.08.2018 | VIII runda półfinałowa DMPJ - Leszno | 3 (0,2,1,0) |
31.07.2018 | 7. runda półfinałowa DMPJ - Gorzów Wlkp | 7 (3,1,1,2) |
25.07.2018 | 6. runda półfinałowa DMPJ - Gniezno | 6 (0,3,2,1) |
24.07.2018 | 5. runda półfinałowa DMPJ - Gdańsk | 9+1 (1*,3,3,2) |
10.07.2018 | 1. Półfinał DMPJ - Zielona Góra | 4 (0,2,0,2) |
08.07.2018 | Puchar NICE 1. Ligi Żużlowej | 1 (w,0,0,1,0) |
06.07.2018 | Finał IMŚ 250cc - Toruń | 12 (3,2,3,2,2)+1 |
04.07.2018 | 1/2 finału IMŚ 250cc - Gdańsk | 12 (3,1,2,3,3)+3 |
03.07.2018 | Eliminacje MIMP - Rawicz | 10 (2,3,2,1,2) |
01.07.2018 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - ROW Rybnik | 1+1 (1*,W,0) |
27.06.2018 | Eliminacje DMPJ VIII runda - Poznań | 9 (2,2,2,3) |
26.06.2018 | Eliminacje DMPJ VII runda - Bydgoszcz | 11 (3,2,3,3) |
22.06.2018 | Eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polskich Par Klubowych - Poznań | 9 (3,2,1,-,3,-) |
20.06.2018 | Eliminacje DMPJ VI runda | 5+1 (3,0,0,2*) |
17.06.2018 | Lokomotiv Daugavpils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 1 (1,0,0,0) |
13.06.2018 | Eliminacje DMPJ IV runda - Gdańsk | 8+1 (0,3,3,2*) |
12.06.2018 | Eliminacja DMPJ III runda - Piła | 5+1 (2,2*,1,0) |
10.06.2018 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Car Gwarant Start Gniezno | 5 (0,2,3,0,0) |
06.06.2018 | Eliminacje DMPJ II Runda - Grudziądz | 9+3 (2*,2*,3,2*) |
05.06.2018 | Eliminacje DMPJ I Runda - Toruń | 4 (0,1,2,1) |
28.05.2018 | V runda NICE CUP | 2 (2,w,ns,ns) |
24.05.2018 | Finał Srebrnego Kasku - Lublin | 4 (0,1,0,1,2) |
22.05.2018 | IV runda NICE CUP - Gdańsk | 12 (3,3,3,3)+4 |
10.05.2018 | 1/2 finału Srebrnego Kasku - Częstochowa | 11 (2,2,3,1,3) |
09.05.2018 | Turniej Towarzyski na PGE Narodowym | 10+3 (1,3,1*,2*,1,2*) |
06.05.2018 | Java Cup - Toruń | 15 (3,3,3,3,3) |
05.05.2018 | Java Cup - Toruń | 11 (2,d,3,3,3) |
01.05.2018 | Finał Brązowego Kasku - Piła | 4 (W,0,2,1,1) |
17.04.2018 | 1/2 finału Brązowego Kasku - Rybnik | 12 (3,3,2,3,1) |
04.04.2018 | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Lokomotiv Daugavpils | 0 (0) |
27.09.2017 | Nice Cup Piła | 8+w (3,3,2,w) |
26.09.2017 | Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Finał - Toruń | 7+1 (0,2,3,2*) |
12.09.2017 | VI runda Nice Cup | 14 (2,3,3,3,3) - 2. miejsce w finale |
06.09.2017 | V runda Nice Cup | 15 (3,2,3,3,4) + 1. miejsce w finale |
31.08.2017 | Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata w klasie 250 cc | 14 (2,3,3,3,3) |
29.08.2017 | Półfinał IMŚ w klasie 250 cc | 9 (2,2,W,2,3) |
25.08.2017 | IV runda Nice Cup | 17 (3,3,3,2,3,3) - 1. miejsce w finale |
23.08.2017 | Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Półfinał - Runda XIII | 4 (1,2,1,-) |
17.08.2017 | Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Półfinał - Runda X | 3 (1,1,1,0) |
09.08.2017 | Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Półfinał - Runda X | 8 (w,2,3,3) |
08.08.2017 | Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Półfinał - Runda IX | 0 (0,0,w,w) |
03.08.2017 | Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Półfinał - Runda VIII | 4 (w,d,3,1) |
02.08.2017 | Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Półfinał - Runda VII | 7 (1,1,2,3) |
01.08.2017 | Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Półfinał - Runda VI | 4 (0,2,1,1) |
29.07.2017 | Indywidualne Mistrzostwa Czech 250cc | 11 (2,3,3,3) + II msc w finale |
25.07.2017 | NICE CUP - Tarnów | 10 (3,3,1,2,1) + 3 msc w finale |
19.07.2017 | Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Półfinał - Runda IV | 7 (1*,2,2,2*) |
18.07.2017 | Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Półfinał - Runda III | 3 (1,t,1,1) |
13.07.2017 | Półfinał DMPJ - 2. runda | 3 (0,1,1,1) |
11.07.2017 | Półfinał DMPJ - I runda - Tarnów | 7+1 (1*,2,1,3) |
11.07.2017 | 1. Runda półfinałowa DMPJ | 7+1 (1*,2,1,3) |
06.07.2017 | NICE CUP - Gdańsk | 8 (3,2,w,3)+2+2 |
msc | drużyna | M | Pkt | +/- |
---|---|---|---|---|
1 | Cellfast Wilki Krosno | 0 | 0 | 0 |
2 | Innpro ROW Rybnik | 0 | 0 | 0 |
3 | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | 0 | 0 | 0 |
4 | Arged Malesa Ostrów Wielkopolski | 0 | 0 | 0 |
5 | Energa Wybrzeże Gdańsk | 0 | 0 | 0 |
6 | H.Skrzydlewska Orzeł Łódź | 0 | 0 | 0 |
7 | Texom Stal Rzeszów | 0 | 0 | 0 |
8 | InvestHousePlus PSŻ Poznań | 0 | 0 | 0 |