Żupiński na 2. miejscu w Nice Cup

12.09.2017, 19:51

Karol Żupiński zajął 2. miejsce w VI rundzie Nice Cup rozegranej dziś w Bydgoszczy. Zwyciężył Piotr Pióro z Arge Speedway Wandy Kraków. Pozostali gdańszczanie: Turowski i Bieliński tym razem na dalszych pozycjach.

Żupiński nie schodzi z podium Nice Cup odswojego debiutu w cyklu w II rundzie. Ton dzisiejszej rywalizacji nadawał ramię w ramię z Piotrem Pióro. Do pierwszego bezpośredniego starcia doszło już w 2. wyścigu dnia. Lepszy okazał się krakowianin. Dla Żupińskiego była to jedyna strata punktów aż do biegu finałowego. W nim od gdańszczanina szybszy był właśnie Pióro. Ten znakomity wynik najmłodszy wychowanek Zdunek Wybrzeża zawdzięcza swojej największej broni: walecznej postawie na dystansie. Karol wielokrotnie spóźniał dziś start, ale o punkty skutecznie walczył atakami na dystansie. Tak było też w finale, zdołał wyprzedzić Krzywosza i Kowalskiego, ale na Piotra Pióro zabrakło już czasu.

W półfinale wystąpił też drugi reprezentant Zdunek Wybrzeża Marcin Turowski. Zajął w nim niestety ostatnie miejsce. Do półfinału nie awansowało Aureliusz Bieliński, który dzisiejsze zmagania zakończył na 10. miejscu.

Wyniki:
1. Piotr Pióro (Arge Speedway Wanda Kraków) - 16 (3,3,3,3,4) - 1. miejsce w finale
2. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 14 (2,3,3,3,3) - 2. miejsce w finale
3. Bartłomiej Kowalski (Arge Speedway Wanda Kraków) - 7 (w,0,3,2,2) - 3. miejsce w finale
4. Jarosław Krzywosz (Stal-Met Kolejarz Opole) - 10 (3,2,2,2,1) - 4. miejsce w finale
5. Szymon Szlauderbach (Arge Speedway Wanda Kraków) - (0,3,1,3)
6. Tomasz Orwat (Polonia Bydgoszcz) - (2,2,2,1)