Dziś w Poznaniu odbyło się spotkanie klubów mini żużlowych zgłoszonych do sezonu 2018. W zebraniu udział wziął oczywiście przedstawiciel GKZ Wybrzeże, trener Lech Kędziora.
Jednym z efektów spotkania było uzgodnienie terminarza rozgrywek Indywidualnych Mistrzostw Polski, Pucharu Polski Par Klubowych oraz Drużynowych Mistrzostw Polski w klasie 80-125cc. Zgodnie z ustalonym dziś harmonogramem rozgrywek najmłodsi żużlowcy dwukrotnie zjawią się w Gdańsku. W pierwszy weekend czerwca na mini torze stadionu im. Zbigniewa Podleckiego odbędzię się 4. runda IMP 80-125cc oraz PPPK 80-125cc, natomiast w pierwszy weekend sierpnia gdańscy kibice obejrzą 8. rundę IMP 80-125cc oraz 2. rundę DMP 80-125cc. Ponadto na gdańskim torze odbędą się półfinały Indywidualnych Mistrzostw Świata 250cc, o których więcej pisaliśmy tutaj.
Przypominamy, że aktualnym Indywidualnym Mistrzem Polski w klasie 80-125cc jest wychowanek Młodzieżowej Szkoły Żużlowej sponsorowanej przez Grupę Lotos.
Kwiecień
28 sob IMP 80-125 cc 1 runda Rybnik
29 ndz PPPK 80-125 cc 1 runda Rybnik
Maj
05 sob IMP 80-125 cc 2 runda Bydgoszcz
06 ndz PPPK 80-125 cc 2 runda Bydgoszcz
26 sob IMP 80-125 cc 3 runda Wawróww
27 ndz PPPK 80-125 cc 3 runda Wawrów
Czerwiec
02 sob IMP 80-125 cc 4 runda Gdańsk
03 ndz PPPK 80-125 cc 4 runda Gdańsk
16 sob IMP 80-125 cc 5 runda Toruń
17 ndz PPPK 80-125 cc 5 runda Toruń
23 sob IMP 80-125 cc 6 runda Częstochowa
24 ndz PPPK 80-125 cc 6 runda Finał Częstochowa
Lipiec
14. sob IMP 80-125 cc 7 runda Wawrów
15. ndz DMP 80-125 cc 1 Runda Wawrów
Sierpień
04 sob IMP 80-125 cc 8 runda Gdańsk
05 ndz DMP 80-125cc 2 runda Gdańsk
25 sob IMP 80-125 cc 9 Runda Częstochowa
26 ndz DMP 80-125 cc 3 Runda Częstochowa
Wrzesień
08 sob IMP 80-125 cc 10 runda Rybnik
09 nie DMP 80-125 cc 4 runda Rybnik
15 sob IMP 80-125 cc 11 runda Finał Toruń
16 ndz DMP 80-125 cc 5 runda Finał Bydgoszcz
Autor: Redakcja
msc | drużyna | M | Pkt | +/- |
---|---|---|---|---|
1 | Texom Stal Rzeszów | 1 | 2 | +18 |
2 | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | 1 | 2 | +13 |
3 | Innpro ROW Rybnik | 1 | 2 | +6 |
4 | Cellfast Wilki Krosno | 1 | 2 | +4 |
5 | Energa Wybrzeże Gdańsk | 1 | 0 | -4 |
6 | Arged Malesa Ostrów Wielkopolski | 1 | 0 | -6 |
7 | #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań | 1 | 0 | -13 |
8 | H.Skrzydlewska Orzeł Łódź | 1 | 0 | -18 |