Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Speed Car Motor Lublin 43:47

21.04.2018, 14:49

Zdunek Wybrzeże Gdańsk po bardzo emocjonującym meczu musiało uznać wyższość Speed Car Motor Lublin. Goście wygrali 47:43. Znakomite zawody pojechał Wiktor Lampart, który nie znalazł dziś pogromcy. W barwach Zdunek Wybrzeża najskuteczniejszy był Mikkel Bech 12 "oczek".

Do pierwszego biegu pozostała nieco ponad godzina zawodnicy Speed Car Motoru Lublin wyszli na obchód toru.

Również nasi zawodnicy zapoznali się ze stanem nawierzchni. Przypominamy, że w składzie zabraknie dziś Andersa Thomsena, który odczuwa skutki upadku w Pile. Jego miejsce zajmie Patrick Hougaard, dla którego będzie to debiut w barwach Zdunek Wybrzeża.

15:35 - Zawodnicy grzeją już motocykle niedługo rozpocznie się próba toru.
15:50 - Goście już na torze. Trener Dariusz Śledź wysłał na próbę Oskara Borera i Wiktora Lamparta.
15:54 - Ze strony Zdunek Wybrzeża na tor wyjechali Mikkel Bech oraz Patrick Hougaard.
16:00 - Trwają ostatnie prace na torze przed rozpoczęciem prezentacji.

16:10 - Zaczynamy prezentację.

16:17: - Prezentacja za nami za chwilę start pierwszego biegu.
16:23: - Wylosowano pierwszy zestaw startowy.
16:25: - Uczestnicy pierwszej gonitwy już na torze.

1.(65,9) HOUGAARD, FAJFER, Masters, Labert - 5:1
Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Robet Lambert dostał upomnienie od sędziego za utrudnianie startu. Tym razem Oskar Fajfer wstrzelił się w start. Kapitan Zdunek Wybrzeża także otrzymuje upomnienie. Znakomity start Hougaarda, po walce na wyjściu z pierwszego łuku dołączył do niego Fajfer.

2.(66,1) Bober, KOSSAKOWSKI, TUROWSKI, W.Lampart (w) - 3:3 (8:4)
 Trzeci raz w dniu dzisiejszym sędzia przerywa bieg zaraz po starcie. Ostrzeżenie otrzmuje Wiktor Lampart. W powtórce Lampart znów za szybko wystartował i zostaje wykluczony z powtórki.Bober popisał się bardzo dobrym startem i wygrał ze sporą przewagą. Turowski od początku miał problemy z motocyklem, ale udało mu się dojechać do mety.

3.(66,63) D. Lampart, BECH, Jeleniewski, SZCZEPANIAK - 2:4 (10:8) Bardzo ciasno na pierwszym łuku na tor upadli Michał Szczepaniak i Dawid Lampart na szczęście zawodnicy szybko wstali i własnych siłach. Powtórka w pełnej obsadzie. Po starcie Goście wyszli na podwójne prowadzenie jednak Bech był bardzo szybki i po chwili był już za plecami Lamparta. Duńczyk na chwilę wyszedł na prowadzenie, ale Lampart odzyskał swoją pozycję.

4.(65,44) MICHELSEN, Jonsson, Bober, KOSSAKOWSKI - 3:3 (13:11)
Mikkelsen minął na wyściu z pierwszego łuku Jonssona i pomknął po trzy punkty. Kossakowski nie liczył się w stawce. Przerwa na równanie toru.

5.(65,13) BECH, Masters, Lambert, SZCZEPANIAK (u) - 3:3 (16:14)
Bech bardzo dobrze ze startu. Szczepaniak przez cztery okrążenia  musiał odpierać ataki Lamberta jednocześnie atakując Mastersa. Zawodnik Zdunek Wybrzeża upadł na ostatnim łuku przy próbie wyprzedzenia Australijczyka. Sędzia uznał, że Szczepaniak upadł z własnej winy i zaliczył wynik.

6.(65,09) MICHELSEN, D.Lampart, Jeleniewski, TUROWSKI - 3:3 (19:17)
Mikkelsen i Lampart stoczyli walkę na łokcie na pierwszym okrążeniu. Duńczyk wytrzymał napór starszego z braci Lampartów i odniósł drugą wygraną.

7.(65,28) W.Lampart, Jonsson, FAJFER, HOUGAARD (d1) - 1:5 (20:22)
Pech Hougaarda. Duńczyk zanotował defekt będąc na prowadzeniu. Fajfer do końca naciskał na Jonssona, ale nie znalazł sposobu na minięcie Szweda. Przerwa na równanie toru.

8.(67,09) KOSSAKOWSKI, MICHELSEN, Masters, Lambert - 5:1 (25:23)
Kossakowski bardo dobrze wystartował z czwartego pola. Na drugim okrążeniu Michelsen wyprzedził Mastersa. Zdunek Wybrzeże ponownie na prowadzeniu!

9.(65,22) W.Lampart, D. Lampar, HOUGAARD, FAJFER - 1:5 (26:28)
Wiktor Lampart pojedzie za Daniela Jeleniewskiego. Baracia Lampartowie popisali się atomowym startem i wygrali z ogromną przewagą.

10.(65,78) BECH, SZCZEPANIAK, Bober, Jonsson(w) - 5:1 (31:29)
Andreas Jonsson podczas próby ataku na Mikkela Becha upadł na drugim wirażu drugiego okrążenia. Szwed wykluczony z powtórki. W chwili upadku Jonssona na trzeciej pozycji jechał Szczepaniak. W powtórce Bech najlepiej ze startu. Szczepaniak musiał bronić się przed Boberem. Gdańszczanie stworzyli parę i dowieźli do mety 5 punktów. Przerwa na kosmetykę toru.

11.(66,75) HOUGAARD, MICHELSEN, Jeleniewski, Masters - 5:1 (36:30)
Gdańscy Duńczycy zakomicie rozegrali pierwszy łuk i po nieco słabszym starcie wyszli na prowadzenie. Na torze mogliśmy obserwować popis parowej jazdy naszych zawodników.

12.(65,75) W. Lampart, Jonsson, Szczepaniak, Turowski - 1:5 (37:35)
Jonsson jako rezerwa taktyczna w miejsce Lamberta. Wiktor Lampart jest dziś nieuchwytny. Szczepaniak nie był w stanie zbliżyć się do żadnego z zawodników Motoru.

13.(65,5) Jonsson, D.Lampart, Bech, Fajfer- 1:5 (38:40)
Kolejny cios ze strony "Koziołków" Jonsson i Lampart bardzo dobrze wyszli spod taśmy. Bech przez cztery okrążenia siedział na kole Lamparta, ale nie dał rady przejśc na drugą pozycję. Przerwa na równanie toru.

14.(66,15) W.Lampart, Jeleniewski, Hougaard, Kossakowski - 1:5 (39:45)
Wiktor Lampart zastępuje w ramach rezerwy zwykłej Roberta Lamberta. Trener Kędziora w miejsce Oskara Fajfera posyła do boju Dominika Kossakowskiego. Goście popisali się atomowym startem i wygrali  ogromną przewagą. Speed Car Motor Lublin zapewnił sobie wygraną.

15.(65,72) Bech, Jonsson, Michelsen, D.Lampart - 4:2 (43:47)
Bech popisał się dobrym starem i nie oddał zwycięstwa do samego końca. Michelsen cały czas jechał blisko Jonssona.

Autor: Tomasz Werbel