Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Orzeł Łódź 50:40

29.04.2018, 18:28

Seria porażek została przerwana! Zdunek Wybrzeże Gdańsk w meczu czwartej kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej pokonało na własnym obiekcie Orła Łodź 50:40. Najwięcej punktów dla gdańszczan zdobył Mikkel Michelsen (13). Liderem w zespole gości był natomiast powracający do składu Aleksandr Łoktajew.

Mecz rozpoczął się źle dla naszej drużyny, ponieważ to goście zwyciężyli pierwszy bieg w stosunku 5:1. Gdańszczanie jednak bardzo szybko rzucili się w pogoń i już po czwartym wyścigu na tablicy wyników widniał remis 12:12. Całe zawody były wyrównane, a wynik krążył w okolicach remisu. Ogromny wpływ na losy rywalizacji miała gonitwa numer trzynaście. Kibice byli świadkami zaciętej walki o pierwsze miejsce między Mikkelem Bechem, a Maksimem Bogdanowem. Łotysz uderzył w prowadzącego Duńczyka i upadł na tor. Klubowego kolegi nie zdołał ominąć Kościuch i też upadł. W powtórce osamotniony lider gości nie sprostał parze Wybrzeża i przed biegami nominowanymi prowadziliśmy 41:37.

Do kolejnego wykluczenia doszło w czternastej odsłonie dnia, gdy z nawierzchnią gdańskiego owalu zapoznał się Hans Andersen. Duńczyk jako winowajca przerwania wyścigu został wykluczony. Liczebną przewagę w powtórce ponownie wykorzystali gospodarze, którzy wygrali podwójnie i zapewnili sobie meczowe zwycięstwo. W ostatnim biegu przewaga została jeszcze powiększona. Dziesięć punktów zaliczki daje solidną przewagę przed spotkaniem rewanżowym w Łodzi.