Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Lokomotiv Daugavpils 44:46

20.05.2018, 12:21

Po niezwykle dramatycznym spotkaniu Zdunek Wybrzeże Gdańsk przegrało z Lokomotiv Daugavpils 44:46. Goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyśc dzięki podwójnej wygranej w ostatniej gonitwie. Na słowa uznania zasługuje Mikkel Bech, który wywalczył 11+1 punktów. W szeregach gości najskuteczniejszy okazał się Timo Lahti - 10+2 punktów.

Dzień dobry. O 14.30 rozpoczynamy pojedynek z Lokomotivem Daugavpils. Zapraszamy Państwa na relację na żywo z dzisiejszego spotkania.

14:50 - zielone światło zapalone startujemy!

14:48 - Wylosowano drugi zestaw startowy.

14:46 - Lekkie roszenie nawierzchni i zaraz zaczynamy.

14:40 - Zawdnicy są już na prezentacji.

14:30 - Ostatnie prace na torze i zaraz startujemy z prezentacją.

14:20 -Trener Lech Kędziora wysłał na próbę Mikkela Becha i Patricka Hougarda.

14:15 - Na próbie toru pojawili się zawodnicy gości - Artiiom Trofimow i Kjastas Puodżuks.

11:50 - Sprzęt Mikkela Becha jest już gotowy do dzisiejszego meczu.

11:55 - W parku maszyn jest już także Oskar Fajfer

11:55 - Tak w chwili obecnej prezentuje się tor, wszystko gotowe do pierwszego biegu zapraszamy na stadion!

1.(64,59) BECH,Kostigovs,Lahti,SZCZEPANIAK 3:3
Bech wygrywa z ogromną przewagą. Michał Szczepaniak początkowo jechał na trzeciej pozycji, ale dał się wyprzedzić Lahtiemiu.

2.(65,03) Michaiłow, KOSSAKOWSKI,TUROWSKI,Trofimovs 3:3 (6:6)
Kossakowski wygrał start, ale na przeciwległej prostej bez najmniejszego problemu minął go Michaiłow. Marcin Turowski na drugim łuku atakiem przy kredzie minął Trofimovsa. Ostrzeżenie dla Trofimovsa za ruszanie się na starcie.

3.(63,88) FAJFER,Tarasenko,HOUGAARD,Puodżuks 4:2 (10:8)
Atomowy start Fajfera, który wygrał z dużą przewagą. Bardzo wolny był Hougaard, który do końca musiał odpierać ataki Puodżuksa.

4.(63,94) Ljung, MICHELSEN,Trofimovs,TUROWSKI 2:4 (12:12)
Po starcie para gości była na podwójnym prowadzeniu, ale Michelsen szybko poradził sobie z juniorem Lokomotivu. Ljung był poza zasięgiem Duńczyka. Przerwa na równanie i roszenie toru.

5.(65,63) Lahti,HOUGAARD,Kostigovs,FAJFER 2:4 (14:16)
Tawrda walka na pierwszym okrążeniu pomiędzy Lahtim i Hougaardem. Później Fin systematycznie powiększał przewagę. Na drugim okrążeniu błąd popełnił Fajfer i dał się wyprzedzić Kostigowsovi.

6.(64,06) Tarasenko,Puodżuks,MICHELSEN,KOSSAKOWSKI 1:5 (15:21)
Goście prowadzili od startu do mety, Michelsen nie był w stanie zbliżyć się do żadnego z rywali. Kossakowski dojechał do mety pół prostej za rywalami.

7.(64,66) SZCZEPANIAK,BECH,Michaiłow,Ljung(w) 5:1 (20:22)
Bardzo groźnie wyglądający upadek na pierwszym łuku. Na torze leżą Ljung oraz Bech. Ljung Wykluczony z powtórki. Szwedowi podniosło motocykl i z całym impetem uderzył w Becha. Obaj zawodnicy wstali z toru o własnych siłach. Mikkel Bech jest zdolny do dalszej jazdy. Bech pojawił się na starcie w ostatniej sekundzie. W powtórce pasjonującą walkę stoczyli Bech i Michaiłow, zawodnicy w trakcie biegu zamieniali się pozycjami, jednak to Duńczyk minął linię mety jako drugi. Przerwa na kosmetykę toru.

8.(65,31) Kostigovs,MICHELSEN,Lahti,TUROWSKI 2:4 (22:26)
Kolejny raz po starcie to para gości była na podwójnym prowadzeniu, ale Michelsen szybko poradził sobie z Lahtim.

9.(64,53) BECH,SZCZEPANIAK,Puodżuks,Tarasenko(d4) 5:1 (27:27)
Tym razem to para Zdunek Wybrzeża popisała się atomowym startem, wygrywając z ogromną przewagą. Tarasenko zanotował defekt na ostatniej pozycji.

10.(65,47) HOUGAARD,FAJFER,Trofimovs,Ljung(w) 5:1 (32:28)
Ljung znów upadł w pierwszym łuku. Szwed długo podnosił się z toru. Ostatecznie kiedy chciał kontynuować jazdę sędzia przerwał bieg i postanowił go wykluczyć. Trofimovs całkiem dobrze wyszedł ze startu, ale Hougaard umiejętnie wywiózł go pod bandę na pierwszym łuku i Oskar Fajfer przy krawężniku wyszedł na drugą pozycję. Druga z rzędu podwójna wygrana naszej drużyny!. Przerwa na kosmetykę toru.

11.(65,90) SZCZEPANIAK,MICHELSEN,Tarasenko,Kostigovs 5:1 (37:29)
Atomowy start Szczepaniaka po chwili dołączył do niego Michelsen. Para Zdunek Wybrzeża wygrywa z dużą przewagą.

12.(64,97) Lahti,Michaiłow,KOSSAKOWSKI,TUROWSKI 1:5 (38:34)
Hougaard ruszał się na starcie. Sędzia analizuje powtórki, aby sprawdzić czy Duńczyk nie dotknął taśmy. Niestety Hougaard dotknął taśmy w jego miejsce pojedzie Marcin Turowski. W powtórce niezły start Kossakowskiego, ale szybko został minięty przez pare rywali.

13.(64,88) Ljung,BECH,FAJFER,Puodżuks 3:3 (41:37)
Tym razem Ljung nie popełnił błędu i odniósł pewną wygraną. Bech nie był w stanie zbliżyć się do Szweda. Fajfer na trasie poradził sobie z Puodżuksem. Przerwa na równanie toru.

14.(65,59) Tarasenko,FAJFER,Michaiłow,MICHELSEN 2:4 (43:41)
W miejsce Puodżuksa w ramach rezerwy zwykłej pojedzie Oleg Michaiłow. Michelsenowi na przeciwległej prostej ostatniego okrążenia podniosło motocykl, co spowodowało jego upadek. Duńczyk wstał i dojechał do mety.

15.(65,56) Ljung,Lahti,BECH,SZCZEPANIAK(w) 1:5 (44:46)
Szczepaniak leży na torze po kontakcie z Ljungiem podczas walki o prowadzenie na drugim łuku drugiego okrążenia. W chwili upadku Bech jechał daleko z tyłu, ponieważ na pierwszym okrążeniu musiał bronić się przed upadkiem po tym jak wpadł w koleinę. Szczepaniak wykluczony z powtórki.Bech stoczył heroiczną walkę z parą Lokomotivu. Jednak Ljung i Lahti jechali bardzo mądrze i nie popełnili błędu na trasie. Lokomotiv wydarł wygraną w Gdańsku w ostatnim biegu.

Autor: Tomasz Werbel