Zawodnicy przeszli pierwsze przedsezonowe testy

09.11.2017, 16:06

W środowy poranek zawodnicy Zdunek Wybrzeże Gdańsk przeszli pierwsze w okresie przedsezonowym testy, które mają wskazać obszary wymagające największej poprawy w okresie zimowym. Testy odbywały się pod wodzą trenerów Jarosława Hulko oraz Lecha Kędziory.

Przedesezonowe testy nowo zakontraktowanych zawodników to już standard w przypadku drużyny Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Pierwsze odbyły się przed sezonem 2016, a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwalo trener przygotowania fizycznego gdańskiej drużyny, Jarosław Hulko oraz zaproszony fizjoterapeuta, który będzie współpracował na stałe z klubem - W dniu dzisiejszym odbyły się testy zawodników Wybrzeża Gdańsk. W testach wzięli udział wszyscy zawodnicy, prócz Oskara Fajfera, który odczuwa jeszcze skutki zabiegu. W tym roku postanowiłem skorzystać z pomocy specjalizującej się w ocenach zawodników firmy 4Sport LAB, z którą miałem już okazję współpracować podczas obozu CRIME CAMP. Wykonaliśmy dziś test o nazwie FMS, który ocenia stan funkcjonalny zawodnika. Polega on na wykonaniu 7 aktywności fizycznych, które oceniane są w czterostopniowej skali - powiedział nam trener Hulko.

Rezultatów testów zawodnicy otrzymają w przyszłym tygodniu wraz z zaleceniami treningowymi - Wyniki, które otrzymamy pod koniec tygodnia dadzą nam obraz tego, z czym zawodnik ma problem, ale da też punkt wyjścia pod przygotowania. Testy powtórzymy w połowie stycznia oraz pod koniec lutego na obozie, który zorganizuję tak jak w zeszłym roku w górach. Prócz testu, wykonałem pomiary przy użyciu wagi tanita, która prócz samej wagi, wskazuje nam między innymi procentową zawartość tkanki tłuszczowej, masę mięśniową czy wiek metaboliczny - podsumował Jarosław Hulko.

Autor: M.

Następny mecz:

25.08.2018, 16:00 / Łódź

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Speed Car Motor Lublin 13 26 +193
2 Car Gwarant Start Gniezno 13 22 +77
3 ROW Rybnik 13 20 +172
4 Lokomotiv Daugavpils 13 19 -27
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 14 +72
6 Orzeł Łódź 12 12 +11
7 Euro Finannce Polonia Piła 12 4 -180
8 Arge Speedway Wanda Kraków 12 3 -330

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus