Zawodnicy przeszli pierwsze przedsezonowe testy

09.11.2017, 16:06

W środowy poranek zawodnicy Zdunek Wybrzeże Gdańsk przeszli pierwsze w okresie przedsezonowym testy, które mają wskazać obszary wymagające największej poprawy w okresie zimowym. Testy odbywały się pod wodzą trenerów Jarosława Hulko oraz Lecha Kędziory.

Przedesezonowe testy nowo zakontraktowanych zawodników to już standard w przypadku drużyny Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Pierwsze odbyły się przed sezonem 2016, a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwalo trener przygotowania fizycznego gdańskiej drużyny, Jarosław Hulko oraz zaproszony fizjoterapeuta, który będzie współpracował na stałe z klubem - W dniu dzisiejszym odbyły się testy zawodników Wybrzeża Gdańsk. W testach wzięli udział wszyscy zawodnicy, prócz Oskara Fajfera, który odczuwa jeszcze skutki zabiegu. W tym roku postanowiłem skorzystać z pomocy specjalizującej się w ocenach zawodników firmy 4Sport LAB, z którą miałem już okazję współpracować podczas obozu CRIME CAMP. Wykonaliśmy dziś test o nazwie FMS, który ocenia stan funkcjonalny zawodnika. Polega on na wykonaniu 7 aktywności fizycznych, które oceniane są w czterostopniowej skali - powiedział nam trener Hulko.

Rezultatów testów zawodnicy otrzymają w przyszłym tygodniu wraz z zaleceniami treningowymi - Wyniki, które otrzymamy pod koniec tygodnia dadzą nam obraz tego, z czym zawodnik ma problem, ale da też punkt wyjścia pod przygotowania. Testy powtórzymy w połowie stycznia oraz pod koniec lutego na obozie, który zorganizuję tak jak w zeszłym roku w górach. Prócz testu, wykonałem pomiary przy użyciu wagi tanita, która prócz samej wagi, wskazuje nam między innymi procentową zawartość tkanki tłuszczowej, masę mięśniową czy wiek metaboliczny - podsumował Jarosław Hulko.

Autor: M.

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Speed Car Motor Lublin 14 26 +187
2 ROW Rybnik 14 23 +181
3 Car Gwarant Start Gniezno 14 23 +66
4 Lokomotiv Daugavpils 14 21 -4
5 Orzeł Łódź 14 18 +47
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 15 +40
7 Euro Finannce Polonia Piła 14 7 -131
8 Arge Speedway Wanda Kraków 14 5 -368

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus