Wokół toru (5): Tungate kurierem, Mirosław Jabłoński na torze

09.03.2018, 12:30

Sezon żużlowy rozpocznie się dopiero na początku kwietnia, jednak nie oznacza to, że zawodnicy i działacze odpoczywają i wspominają miniony sezon. Wręcz przeciwnie wszyscy pracują na pełnych obrotach. Przygotowaliśmy dla Państwa raport z tego co aktualnie dzieje się u naszych rywali w walce o awans.

Do inauguracji rozgrywek pozostał już niespełna miesiąc. Naszym pierwszym rywalem będzie Speedway Wanda Kraków. Ernest Koza, zawodnik naszych przeciwników, w wywiadzie dla telewizji zvami.tv, opowiedział  nieco o  wydatkach żużlowców – Każdy żużlowiec ma kupę opłat: utrzymanie firmy, mechanik, a dodatkowo co chwilę trzeba kupować oleje, opony i robić przeglądy silników. Paliwo na dojazdy na zawody też kosztuje. Summa summarum robią się z tego ogromne koszty – zdradził w wywiadzie wychowanek Unii Tarnów. W ostatnim czasie wiele mówiło się na temat długów krakowian, jednak Koza daje do zrozumienia, że w klubie nic złego się nie dzieje – Jestem wdzięczny prezesowi.  Robi wszystko w taki sposób, aby było dobrze. Każdy tak naprawdę jest zadowolony – dodał żużlowiec.

Przed tygodniem prezentowaliśmy, jak do sezonu przygotował swoje motocykle Andreas Jonsson. Nie tylko on nie może się doczekać startu nowego sezonu. Kask na nowy sezon zaprezentował już junior Speed Car Motor Lublin – Maciej Kuromonow.

Inny z juniorów beniaminka Nice PLŻ, Wiktor Lampart, już niedługo stanie przed dużym wyzwaniem. Wraz z Andreasem Jonssonem Thorssellem wystartuje w cyklu Speedway Best Pairs. Młodszy z braci Lampartów ma być rezerwowym w teamie Bauhaus. Ciekawe, czy dostanie szansę debiutu i jak poradzi sobie w gronie zdecydowanie bardziej doświadczonych zawodników.

Działacze Orła Łódź Bardzo poważnie podeszli do Dnia Kobiet. Specjalnie ze słonecznej Australii ściągnięty został Rohan Tungate. „Kangur” obskoczył z kwiatami wiele fanek Orła.

Natomiast fanpage klubu z Łodzi zaprezentował, jak aktualnie wyglądają postępy z budową nowego stadionu. Wszystko wskazuje na to, że już na początku czerwca będziemy mogli oglądać rozgrywki na nowej arenie.

W ostatnim czasie nie tylko nasza drużyna zaprezentowała się kibicom. Skład drużyny na nowy sezon poznali także kibice ROW Rybnik.

Hasło „Idzie młodzież” idealnie pasuje do składu „Rekinów”. W kadrze zespołu jest aż 11 juniorów. Ciekawe, ilu z nich dostanie szansę zaprezentowania się w kevlarze ROW-u Rybnik w tym sezonie.

W pierwszym odcinku naszego cyklu informowaliśmy o pomyśle nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Piła dla Hansa Nielsena. Można powiedzieć, że misja została wykonana. Czterokrotny mistrz świata odebrał tytuł w ostatnią niedzielę.

 

„Profesor z Oxfordu” znalazł chwilę na spotkanie z juniorami Polonii. Swoje pierwsze kroki pod skrzydłami Nielsena stawiał Jarosław Hampel. Ciekawe, czy któryś z obecnych juniorów pilskiego zespołu będzie w stanie zbliżyć się do wyników popularnego „Małego”.

Na koniec postanowiliśmy sprawdzić, co dzieje się u drugiego z beniaminków – Car Gwarant Startu Gniezno. Wydawało się, że zawodnicy ekipy z pierwszej stolicy Polski próbowali już jazdy na każdej nawierzchni i na wszystkim. Okazuje się, że jednak nie. W tym tygodniu przyszła pora na jazdę na pitbiku. W roli głównej jak zwykle eks-gdańszczanin – Mirosław Jabłoński.

Autor: Tomasz

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Speed Car Motor Lublin 14 26 +187
2 ROW Rybnik 14 23 +181
3 Car Gwarant Start Gniezno 14 23 +66
4 Lokomotiv Daugavpils 14 21 -4
5 Orzeł Łódź 14 18 +47
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 15 +40
7 Euro Finannce Polonia Piła 14 7 -131
8 Arge Speedway Wanda Kraków 14 5 -368

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus