PROFI-LAB zostaje z nami!

08.03.2018, 01:50

Kolejna firma zostaje z nami na sezon 2018! Laboratorium Profi-Lab będzie wspierać gdański zespół drugi rok z rzędu. O przyczynach przedłużenia współpracy, ale także o wielkiej roli badań profilaktycznych u kobiet i mężczyzn rozmawialiśmy z doktorem Jackiem Gulczyńskim.

Współpraca GKŻ Wybrzeże z Laboratorium PROFI-LAB rozpoczęła się przed sezonem 2017. Warto zaznaczyć, że jest to współpraca wyjątkowa. W tym konkretnym przypadku nie chodzi bowiem o promocję towaru czy usługi. Celem jest dbałość o zdrowie – Nasze laboratorium zajmuje się wprowadzeniem na polski rynek testów i badań do tej pory praktycznie nieobecnych. Pierwszym jest bardzo dokładny i czuły test oceniający ryzyko obecności raka prostaty u mężczyzn. Niestety jest to nowotwór, który potrafi w początkowej fazie przebiegać zupełnie bezobjawowo, co skutkuje wykryciem go w późniejszym etapie i gorszym rokowaniu dla mężczyzny. Test PCA3 jest testem stosowanym w całej Europie i USA. W chwili obecnej jesteśmy jedynym laboratorium, które wykonuje ten test w Polsce. Mamy sprzęt, odczynniki, ale przede wszystkim przeszkolony personel – mówi nam doktor Jacek Gulczyńskiego –Kolejnym badaniem jest cytologia płynna LBC. Jest to udoskonalona metoda badania w kierunku raka szyjki macicy u kobiet. W porównaniu do konwencjonalnej cytologii ginekologicznej, wykonywanej praktycznie wszędzie, jest obarczona niższym ryzykiem błędu i nierozpoznania nowotworu. Stąd coraz szerszy udział w krajach zachodnich, w Polsce niestety jeszcze nie. Ten stan próbujemy jednak zmienić poprzez promocję tego badania. Ostatnim badaniem jest tzw. co-test, inaczej nazywany testem podwójnym. Jest to połączenie badania cytologicznego LBC, czyli wspomnianej cytologii na podłożu płynnym, oraz badania w kierunku obecności wirusa HPV wysokiego ryzyka. To ten wirus jest odpowiedzialny za rozwój nowotworu złośliwego, jakim jest rak szyjki macicy. Wcześnie wykryty daje 100% szansę na wyleczenie, a więc zdecydowanie warto.

GKŻ Wybrzeże nie jest jedynym klubem sportowym, który pomaga laboratorium w szerzeniu wiedzy na temat badań profilaktycznych w wymienionych wyżej chorobach.  Oprócz wspierania żużla staramy się wspomóc także odbudowujący się hokej w Gdańsku. Sponsorujemy drużynę MH Automatyka Gdańsk. Logo PROFI-LAB możecie Państwo zobaczyć między innymi na tafli lodowiska obok logo sponsora tytularnego – kontynuuje sponsor gdańskiego klubu, który widzi wiele punktów zbieżnych pomiędzy hokejem a żużlem – Żużel, podobnie jak hokej, są to po prostu emocje i adrenalina. Dodatkowym atutem żużla jest możliwość oglądania przepięknych pań na tle logo firmy. Przywodzi to uśmiech na twarz i radość, że choćby w ten sposób uczestniczy się w zawodach.

Korzystając z okazji do rozmowy, postanowiliśmy zapytać doktora Jacka Gulczyńskiego, czy ten pierwszy rok współpracy przyniósł już widoczne efekty w postaci zwiększenia rozpoznawalności laboratorium Nie patrzymy na to w tak dosłownych kategoriach, ale jeśli coś się zmieni na lepsze, jeśli ktoś przeczyta o testach, o których mówiliśmy, jeśli wykryjemy szybciej jeden przypadek raka, to czy nie uważają Państwo, że i taka droga dotarcia do pacjenta jest dobra? Kooperacji z klubem nie ujmujemy w kategoriach biznesowych czy finansowych. Powtórzę, że nie odnosimy z tego tytułu korzyści finansowych, ale z jednej strony przyjemnie jest wiedzieć, że nasze fundusze idą na szlachetny cel, jakim jest wspieranie sportu, a z drugiej wierzymy, że informacja, którą kolportujemy razem z klubem, przekona czytelników do przeprowadzania badań – powiedział nam Pan Jacek, który przekonuje, że warto wspierać lokalny sport i wierzy w awans drużyny do PGE Ekstraligi  Klubowi jak i zawodnikom życzę w nowym sezonie jak największej liczby zdobytych punktów, awansu i bogatych sponsorów, których jednocześnie chciałbym zachęcić do wspierania klubu. Żużel to wielkie emocje, które naprawdę warto przeżywać będąc częścią klubu – zakończył.

 

 

 

Autor: M.

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Speed Car Motor Lublin 14 26 +187
2 ROW Rybnik 14 23 +181
3 Car Gwarant Start Gniezno 14 23 +66
4 Lokomotiv Daugavpils 14 21 -4
5 Orzeł Łódź 14 18 +47
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 15 +40
7 Euro Finannce Polonia Piła 14 7 -131
8 Arge Speedway Wanda Kraków 14 5 -368

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus