Podsumowujemy miniony rok: Grudzień

03.01.2018, 14:47

Już od dwóch dni mamy rok 2018. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by jeszcze na chwilę wrócić do wspomnień minionych 12 miesięcy. Tym razem przypominamy sobie grudzień.

Po zakontraktowaniu zawodników i przedłużeniu umów z większością dotychczasowych sponsorów, przyszedł czas na negocjacje z nowymi potencjalnymi partnerami gdańskiego żużla, których liczba rokrocznie rośnie. Miejmy nadzieję, że negocjacje z większością przyjaciół Wybrzeża zakończą się korzystnie i każda ze stron wyniesie wymierne korzyści. 
 
W grudniu żużlowcy zabierają się za cięższe treningi. Stale monitorujemy postępy naszych zawodników i w znakomitej większości wygląda to nadspodziewanie dobrze. Jeszcze w listopadzie ogłosiliśmy nabór do szkółki, która będzie funkcjonowała według nowego systemu. Dwudziestu kandydatów na żużlowców trenuje trzy razy w tygodniu, przygotowując się do sezonu.
 
8 grudnia wszystkie kluby żużlowe startujące w Nice 1.LŻ, w tym również Zdunek Wybrzeże otrzymały licencje. Nasza (podobnie jak wszystkich polskich klubów) jest warunkowa, w przypadku Wybrzeża ze względów infrastrukturalnych. Spośród żużlowców Wybrzeża, jako ostatni na tor wyjechał Igor Sawicki, który startował w miniżużlowym turnieju w Stanowicach. Grudzień to także czas Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji przedstawiciele wszystkich pokoleń Wybrzeża Gdańsk spotkali się na spotkaniu wigilijnym. Życzyliśmy sobie by nadchodzący rok był lepszy niż ten miniony.
 

Autor: M.

Następny mecz:

29.04.2018, 14:30 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1. Speed Car Motor Lublin 3 5 23
2. Car Gwarant Start Gniezno 3 4 31
3. Lokomotiv Daugavpils 3 4 3
4. ROW Rybnik 3 4 25
5. Orzeł Łódź 3 3 5
6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 3 2 28
7. Euro Finannce Polonia Piła 3 2 -44
8. Arge Speedway Wanda Kraków 3 0 -90

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus