Podsumowujemy mijający rok: Wrzesień

30.12.2017, 15:45

Za oknem mróz, przed nami Sylwester i Nowy Rok, a co za tym idzie nowe nadzieje. To również doskonały okres na podsumowania. Tym razem przypomnimy co działo się wokół naszego klubu każdego miesiąca minionego roku. Przyszedł czas na sierpień.

Miesiąc rozpoczął się od zaskakującego transferu. Wybrzeże "odkurzyło" nieco zapomnianego w Polsce Mikkela Becha i jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę. Duńczyk imponował formą w naszej lidze, co pokazał już w ligowym debiucie. W starciu z Lokomotivem zdobył 13 punktów i dorzucił bonus, a Zdunek Wybrzeże wygrało 54:36, pewnie wjeżdżając do finału.
 
O finale Nice 1.LŻ powiedziano już wiele. Na początek pojechaliśmy przed własną publicznością. Przed finałem zjednoczyło się gdańskie środowisko sportowe - Wybrzeżu kibicowali hokeiści MH Automatyki, czy piłkarze Lechii. Niestety w decydującym spotkaniu sprzyjało nam niewiele. Spadł deszcz, który umożliwił odjechanie tylko 12 biegów, a kontuzji doznał Oskar Fajfer. Wygraliśmy 40:32, co oznaczało emocje w rewanżu.
 
Do Tarnowa pojechaliśmy bez Oskara Fajfera, którego uraz okazał się zbyt groźny. Finał odbył się pod znakiem słowa "gdyby". Zawiódł Hubert Łęgowik, który zdobył tylko punkt. Nie pomogło 15 oczek zdobytych przez Andersa Thomsena. Przegraliśmy 40:50 i to tarnowianie wywalczyli awans. Oznaczało to, że przed nami były dwa kolejne, jak się okazało ekscytujące spotkania - z Get Well Toruń, finansowym potentatem polskiej ligi.

Autor: M.

Następny mecz:

08.04.2018, 00:00 /

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1. Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
2. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
3. Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
4. Arge Speedway Wanda Kraków 0 0 0
5. Speed Car Motor Lublin 0 0 0
6. Orzeł Łódź 0 0 0
7. Euro Finannce Polonia Piła 0 0 0
8. ROW Rybnik 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus