Podsumowanie naboru do Młodzieżowej Szkoły Żużlowej

08.01.2018, 17:19

Młodzież garnie się do uprawiania sportu żużlowego w Gdańsku. Taki wniosek można wyciągnąć z zimowego naboru do Młodzieżowej Szkoły Żużlowej sponsorowanej przez Grupę Lotos S.A. Efektem zapisów jest najliczniejsza w Polsce grupa adeptów przygotowująca się do sezonu 2018.

Zajęcia zimowe Młodzieżowej Szkoły Żużlowej oraz nabór nowych członków rozpoczęły się w wraz z końcem listopada. Spotkaniom z trenerami towarzyszyło duże zainteresowanie ze strony potencjalnych adeptów i ich rodziców, dzięki któremu grono trenujących trzy razy w tygodniu poszerzyło się do 18 zawodników. Początkowo zgłosiła się większa liczba kandytadów na żużlowców, ale kilku z nich zrezygnowało już po pierwszych treningach.

Obecnie pod opieką trenerów znajdują się zawodnicy w przedziale wiekowym 6-14 lat. Najliczniejsze grupy stanowią 12- i 10-latkowie, których jest po czterech. Poza nimi trenuje trzech 14-latków, po dwóch 13- i 9-latków oraz po jednym 11-, 8- i 6- latku. Rekordziści odbyli już po 19 treningów w skład w których wchodzą dwa zajęcia tygodniowo na sali treningowej oraz jedne zajęcia na macie judo. Poza treningami fizycznymi adepci regularnie uczestniczą w zajęciach warsztatowych prowadzonych zamiennie przez mechaników Macieja Pawłowskiego oraz Eryka Jóźwiaka, którzy współpracowali między innymi z Piotrem Świderskim, Renatem Gafurovem oraz Nicki Pedersenem.

Przed adeptami Młodzieżowej Szkoły Żużlowej jeszcze blisko trzy miesiące regularnych treningów na sali gimnastycznej i macie judo. Po nich przyjdzie czas na pierwsze próbne jazdy na torze. Dopiero wtedy nastąpi wstępny podział adpetów na podstawowy skład drużyny oraz zawodników oczekujących. Do tego czasu wszyscy mają równe szanse, by trafić do wyselekcjonowanej grupy.

Autor: M.

Następny mecz:

08.04.2018, 00:00 /

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1. Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
2. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
3. Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
4. Arge Speedway Wanda Kraków 0 0 0
5. Speed Car Motor Lublin 0 0 0
6. Orzeł Łódź 0 0 0
7. Euro Finannce Polonia Piła 0 0 0
8. ROW Rybnik 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus