Patrick Hougaard: Dogadaliśmy się szybko w sprawie kontraktu

10.11.2017, 10:40

Rozmowy z Patrickiem Hougaardem były krótkie i rzeczowe. Obie strony chciały związać się kontraktem na sezon 2018 i teraz liczy na to, że po zmianie otoczenia będzie mocnym punktem drużyny.

Już wcześniej była szansa, że Patrick Hougaard dołączy do Zdunek Wybrzeża. - Już przed 2017 rokiem prowadziliśmy ze sobą zaawansowane rozmowy i było bardzo blisko podpisania kontraktu. Ostatecznie do tego nie doszło, jednak teraz jestem w Gdańsku i czekam na nowy sezon - powiedział nowy żużlowiec naszego klubu.
 
Nad morzem Duńczyk będzie miał łatwiej, gdyż właśnie z Gdańska pochodzi jego mechanik, który jest przy nim od dłuższego czasu. - Pracujemy ze sobą już od trzech lat, z czego przez dwa współpracowaliśmy w drużynie z Krakowa. Obaj wiemy czego od siebie oczekujemy i myślę, że jego osoba miała jakiś wpływ na to gdzie teraz jestem. Jest częścią mojego teamu, choć oczywiście jest to mój wybór i jestem przekonany, że czeka mnie dobry sezon - zauważył Hougaard.
 
Gdański tor z pewnością nie jest obcy Hougaardowi. To jego osoba miała duży wpływ na niespodzianki Wandy w naszym mieście. - Ufam, że mogę być liderem tego zespołu. Nasz skład prezentuje się bardzo dobrze i myślę, że każdy z nas może mieć ten status. Będę robił wszystko, by pokazać się z jak najlepszej strony i zobaczymy jak to wyjdzie. Przez ostatni rok miałem problemy z kontuzjami, teraz liczę że tego nie będzie - ocenił.
 
Same rozmowy przed sezonem nie były długie. - To prawda, wszystko trwało dosyć krótko i szybko się dogadaliśmy. Ja chciałem zmienić otoczenie i kolejną destynacją jest właśnie Gdańsk. Wierzę w to, że będę częścią drużyny, która awansuje. Czemu miało by się tak nie stać - podsumował Duńczyk.
 
 
 

Autor: M.

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Speed Car Motor Lublin 14 26 +187
2 ROW Rybnik 14 23 +181
3 Car Gwarant Start Gniezno 14 23 +66
4 Lokomotiv Daugavpils 14 21 -4
5 Orzeł Łódź 14 18 +47
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 15 +40
7 Euro Finannce Polonia Piła 14 7 -131
8 Arge Speedway Wanda Kraków 14 5 -368

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus