Mini żużlowcy rywalizowali w Gdańsku

03.06.2018, 13:18

Wczoraj na torze w Gdańsku odbyły się zawody IV rundy Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Par Klubowych w klasie 80-125cc oraz turniej w klasie 50cc. Turnieje obfitowały w wiele emocji. Poniżej przedstawiamy wyniki zawodów.

Przed rozpoczęciem zawodów odbył się egzamin na licencję mini żużlową w klasie 80-125cc do którego przystąpił 10-letni Kacper Król z GKŻ Wybrzeże. Kacper spisał się bardzo dobrze i bez problemów uzyskał certyfikat. Tym samym kadra naszego klubu powiększyła się o kolejnego adepta.

Po zakończeniu egzaminu rozpoczęła się właściwa rywalizacja. Na starcie zawodów indywidualnych zabrakło awizowanego wcześniej obrońcy tytułu mistrzowskiego, Bartosza Tyburskiego z GKŻ Wybrzeże. Bartek, który 28. maja skończył 13 lat oficjalnie zakończył przygodę z mini torem i skupia się już na regularnych treningach na motorze o pojemności 250cc na dużym torze. Być może jeszcze w tym roku nasz zawodnik przystąpi do egzaminu na licencję w tej klasie. Pod nieobecność lokalnego faworyta ton rywalizacji nadawali 13-latkowie Wiktor Przyjemski i Krzysztof Lewandowski z Polonii Bydgoszcz oraz Jacek Fajfer z Wawrowa. Tuż za nimi uplasowali się Sebastian Borszcz i Paweł Trześniewski z Rybnika oraz najstarszy w stawce 15-letni Wojciech Fajfer. Najlepszy z gdańszczan Mateusz Łopuski zajął ósmą lokatę. Warto zauważyć, że Mateusz w tym roku skończył dopiero 11 lat. Kolejny z naszych zawodników zajął dziewiąte miejsce. Jakub Staszewski, bo o nim mowa zdobył siedem punktów. Łukasz Górski był jedenasty, a Igor Sawicki trzynasty.