Kolejne spotkanie sponsorów i przyjaciół klubu za nami

09.11.2017, 23:22

We wtorek odbyło się kolejne spotkanie Przyjaciół i Sponsorów Gdańskiego Klubu Żużlowego Wybrzeże w gościnnym Hotelu Amber. Na zaproszenie gdańskiego klubu odpowiedziało około 100 osób, które wysłuchały podsumowania minionego sezonu i spotkały się z zawodnikami zakontraktowanymi na nadchodzące rozgrywki.

Spotkanie otworzył Prezes Zarządu GKŻ Wybrzeże, Tadeusz Zdunek, który krótko omówił drogę jaką klub przeszedł w czasie ostatnich trzech lat. Jeszcze w 2015 zespół startował w PLŻ 2, a ilość przejętych zobowiąząń od spółki akcyjnej mogła budzić duży niepokój. Klub 200 liczył wówczas 15 członków, a na pierwszych spotkaniach sponsorów frekwencja nie przekraczała liczby 30 osób. Dziś sytuacja jest zgoła odmienna. Zaległości spółki zostały spłacone, drużyna jest gotowa do walki o wyższe cele, a liczba gości na spotkaniu osiągnęła pułap 100 osób. Korzystając z okazji Tadeusz Zdunek podziękował wszystkim obecnym za wkładane zaangażowanie bez którego klub nie byłby dziś w tym miejscu, w którym jest i jednocześnie podkreślił, że to dzięki ich obecności dziś jesteśmy gotowi walczyć o awans do PGE Ekstraligi.

Kolejnym etapem spotkania były osobiste podziękowania składane na ręce Przyjaciół Klubu. W imieniu Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza podziękowanie odebrał dyrektor biura Prezydenta ds. Sportu, Pan Andrzej Trojanowski, który również podziękował sponsorom gdańskiego klubu za ich hojność i zapewnił, że Miasto Gdańsk nadal będzie wspierać GKŻ Wybrzeże. Upominkami obdarowani zostali wszyscy sponsorzy i przyjaciele gdańskiego żużla.

Po części podsumowującej sezon 2017 nadeszła pora na to na co wszyscy zgromadzeni czekali - przedstawienie drużyny na sezon 2018. Zespół przedstawił trener przygotowania fizycznego Jarosław Hulko, a na scenie pojawiali się kolejno: Karol Żupiński, Marcin Turowski, Dominik Kossakowski, Oskar Fajfer, Michał Szczepaniak, Patrick Hougaard, Anders Thomsen, Mikkel Michelsen oraz owacyjnie przywitany trener Lech Kędziora. Cała drużyna zgodnie zadeklarowała, że jest gotowa walczyć o awans do PGE Ekstraligi. Przedstawienie drużyny zakończyło część oficjalną spotkania, po której nadszedł czas na długie rozmowy przy stolikach, gdzie zaproszeni goście mogli swobodnie porozmawiać z zawodnikami. Spotkanie toczyło się w miłej atmosferze do późnych godzin wieczornych.

Autor: M.

Następny mecz:

29.04.2018, 14:30 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1. Speed Car Motor Lublin 3 5 23
2. Car Gwarant Start Gniezno 3 4 31
3. Lokomotiv Daugavpils 3 4 3
4. ROW Rybnik 3 4 25
5. Orzeł Łódź 3 3 5
6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 3 2 28
7. Euro Finannce Polonia Piła 3 2 -44
8. Arge Speedway Wanda Kraków 3 0 -90

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus