DMPJ: Trzecie miejsce na torze w Pile

12.06.2018, 21:35

We wtorek w Pile odbyła się kolejna runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Po ubiegłotygodniowym drugim i pierwszym miejscu, tym razem nasi zawodnicy znaleźli się na najniższym stopniu podium.

Całe zawody zakończyły się sensacyjnym zwycięstwem Iveston PSŻ-u Poznań. To właśnie z juniorami ze stolicy Wielkopolski, nasi zawodnicy przegrali podwójnie w 16. wyścigu - w przeciwnym razie, to my moglibyśmy się cieszyć ze zwycięstwa na pilskim torze, na którym tego dnia niezwykle trudno było wyprzedzać.

Najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny był Dominik Kossakowski, który zdobył 9 punktów i bonus, dając się pokonać rywalowi tylko raz. Siedem punktów dorzucił Karol Żupiński, a pięć Marcin Turowski.

W środę kolejna runda DMPJ - o godzinie 16:30 pojedziemy na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego.

I. Iveston PSŻ Poznań - 23:
16. Mateusz Adamczewski - 2+1 (2*,-,-,-)
17. Marek Lutowicz - 9 (3,2,2,2)
18. Jakub Osyczka - 6+2 (0,1*,3,2*)
27. Kevin Fajfer - 5+2 (1*,2,2*)

II. Get Well Toruń - 22:
19. Igor Kopeć-Sobczyński - 7 (2,3,1,1)
20. Marcin Kościelski - 5+1 (-,3,2*,-)
21. Aleks Rydlewski - 1 (1,0,-,-)
28. Daniel Kaczmarek - 9 (w,3,3,3)

III. Zdunek Wybrzeże Gdańsk - 21:
4. Dominik Kossakowski - 9+1 (2*,1,3,3)
5. Karol Żupiński - 7+1 (3,2*,0,2)
6. Marcin Turowski - 5+1 (2,2*,1,0)

IV. Cash Broker Stal Gorzów - 20:
1. Rafał Karczmarz - 4 (1,3,w,-)
2. Hubert Czerniawski - 4+2 (0,-,2*,2*)
3. Alan Szczotka - 3 (1,2,0,-)
22. Mateusz Bartkowiak - 9 (3,3,3)

V. Aforti Start Gniezno - 19:
7. Norbert Krakowiak - 8 (2,3,2,1)
8. brak zawodnika
9. Szymon Szwacher - 1 (w,1,0,0)
24. Maksymilian Bogdanowicz - 10+1 (1*,3,3,3)

VI. Euro Finannce Polonia Piła - 12:
10. Patryk Fajfer - 7 (3,3,1,d)
11. Piotr Gryszpiński - 0 (0,0,0,0)
12. Paweł Staniszewski - 5+1 (2*,1,1,1)

VII. Polonia Bydgoszcz - 9:
13. Tomasz Orwat - 4 (d,1,1,2)
14. Kamil Pytlewski - 4 (1,2,0,1)
15. Mateusz Jagła - 1+1 (0,1*,0,ns)

Bieg po biegu:
1. Żupiński, Kossakowski, Karczmarz, Czerniawski
2. P.Fajfer, Krakowiak, Bogdanowicz, Gryszpiński
3. Lutowicz, Adamczewski, Pytlewski, Orwat (d1)
4. Karczmarz, Kopeć-Sobczyński, Szczotka, Kaczmarek (w/su)
5. Krakowiak, Turowski, Kossakowski, Szwacher (w/2x)
6. P.Fajfer, Staniszewski, Orwat, Jagła
7. Kopeć-Sobczyński, Lutowicz, Rydlewski, Osyczka
8. Bogdanowicz, Szczotka, Szwacher, Karczmarz (w/u)
9. Kossakowski, Turowski, Staniszewski, Gryszpiński
10. Kościelski, Pytlewski, Jagła, Rydlewski
11. Bartkowiak, Lutowicz, K.Fajfer, Szczotka
12. Kossakowski, Żupiński, Orwat, Pytlewski
13. Bogdanowicz, K.Fajfer, Osyczka, Szwacher
14. Kaczmarek, Kościelski, Staniszewski, Gryszpiński
15. Bartkowiak, Czerniawski, Pytlewski, Jagła
16. Osyczka, K.Fajfer, Turowski, Żupiński
17. Kaczmarek, Krakowiak, Kopeć-Sobczyński, Szwacher
18. Bartkowiak, Czerniawski, P.Fajfer, Gryszpiński
19. Kaczmarek, Żupiński, Kopeć-Sobczyński, Turowski
20. Bogdanowicz, Orwat, Krakowiak, Jagła (ns)
21. Osyczka, Lutowicz, Staniszewski, P.Fajfer (d2)

 

Autor: M.

Następny mecz:

25.08.2018, 16:00 / Łódź

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Speed Car Motor Lublin 13 26 +193
2 Car Gwarant Start Gniezno 13 22 +77
3 ROW Rybnik 13 20 +172
4 Lokomotiv Daugavpils 13 19 -27
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 14 +72
6 Orzeł Łódź 12 12 +11
7 Euro Finannce Polonia Piła 12 4 -180
8 Arge Speedway Wanda Kraków 12 3 -330

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus