Anders Thomsen chce być następcą Magnusa i Renata

08.11.2017, 16:34

Przed rokiem drużynę pożegnał Magnus Zetterstroem, a tej jesieni Renat Gafurov. Anders Thomsen chce wejść w pewien sposób w buty tych żużlowców i stać się ważną postacią Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Trzy lata w jednym klubie to już długi okres. - To prawda, ale ja chcę po prostu być częścią tego klubu. Wcześniej przez wiele lat  ścigali się tutaj Magnus Zetterstroem, czy Renat Gafurov, którzy byli w pewnym sensie ikonami tego klubu. Oni wszyscy już odeszli, więc może za parę lat będę ich następcą - zastanawiał się Thomsen, który miał sporo ofert z klubów PGE Ekstraligi - Prawdę mówiąc w ogóle nie rozpatrywałem tych propozycji. To miłe, że kluby doceniają moją formę, ale ja mam jeszcze sporo do zrobienia w Gdańsku.
 
Czy w takim wypadku funkcja kapitana zespołu to coś, co interesuje Duńczyka? - Ja nie chcę być kapitanem, po prostu chcę zbudować swoją markę w tym klubie. Jestem chłopakiem, który uśmiecha się chyba najwięcej z całego klubu. Mam taki charakter i to wszystko na tym polega - przyznał.
 
We wtorek przedstawiono ośmiu zawodników, którzy będą reprezentować gdańskie barwy. W klubie jest jeszcze miejsce. Gdyby udało się działaczom znad morza ściągnąć odpowiedniego zawodnika, cel jakim jest PGE Ekstraliga byłby realny. - Czekamy jeszcze na jednego Polaka i od tego kto nim będzie, dużo zależy. Ja na pewno dam z siebie wszystko - zakończył Anders Thomsen.
 

Autor: M.

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Speed Car Motor Lublin 14 26 +187
2 ROW Rybnik 14 23 +181
3 Car Gwarant Start Gniezno 14 23 +66
4 Lokomotiv Daugavpils 14 21 -4
5 Orzeł Łódź 14 18 +47
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 15 +40
7 Euro Finannce Polonia Piła 14 7 -131
8 Arge Speedway Wanda Kraków 14 5 -368

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus